Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • vova2003ua

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Buna.
puteti sa ma ajutati , cum se pote instala pe NaviCD70 limba romana ?
multumesc.
Skip ads

  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
S-a postat deja: nu se poate schimba limba la CD70Navi in româna. Ai doar optiunile: englezã, francezã. germanã etc, dar nu ºi românã.
Dacã vrei sã schimbi în englezã ºi nu ai CD cu limba, ai grijã cu ce incerci, cãci se pare sunt douã variante de soft pentru CD70Navi, ºi s-ar putea sã strici toatã unitatea. Ai grijã. ªi citeºte cu atenþie ce s-a scris despre acest subiect.
  • vova2003ua

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2008

  • Mesaj Privat
multumesc mult Edwin .
  • Barbarossa

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 1.9 CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Eu am masina din germania si am primit la ea si cd cu mai multe optiuni la limba
am cd original daca vrei poti sa treci pe la mine sa schimbam limba in engleza cu cd meu.
Y!mess: aoltean

@bmolocea: Vad ca a mai aparut ceva pe trasfer.ro ref la navigatie, ce e cu el? E acelasi sau e mai nou?
Skip ads

  • ozzyboy

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 Euro 3
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Edwin a scris:S-a postat deja: nu se poate schimba limba la CD70Navi in româna. Ai doar optiunile: englezã, francezã. germanã etc, dar nu ºi românã.
Dacã vrei sã schimbi în englezã ºi nu ai CD cu limba, ai grijã cu ce incerci, cãci se pare sunt douã variante de soft pentru CD70Navi, ºi s-ar putea sã strici toatã unitatea. Ai grijã. ªi citeºte cu atenþie ce s-a scris despre acest subiect.


Care sunt cele 2 versiuni de cd-uri cu limbi si cum imi dau seama ce vs de CD imi trebuie sa folosesc sa schimb lb?
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
@ozzzboy - Cel mai sigur este sã foloseºti CD-ul original al maºinii. Dacã nu ai aºa ceva, sfatul meu este sã cauþi un coleg, cu acelaºi tip de maºinã ( dacã se poate din acelasi an ºi chiar lunã, ) care are CD-ul original ºi încearcã aºa. Cu altceva nu îþi recomand, dar nici aºa nu poþi fi sigur de rezultat. Dacã citeºti ce s-a postat vei vedea cã poþi descãrca ºi de pe net softul pentru limba: unii au avut noroc, altii însã au blocat unitatea Cd70Navi iar de la reprezentanþe rãspunsul a fost simplu: unul nou. Ei bine: tu decizi, dar ai mare grijã. Sã auzim numai de bine.
  • men_george

  • Mesaje scrise: 112
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2007

  • Mesaj Privat
revin cu ceva pareri despre navigatie , dupa ce am tavalit-o prin Germania, Austria, si Ungaria...
1, la mine s-a schimbat in garantie cd70navi si softul cu limbile straine a fost cel al unitatii originale (cu care a vanit masina), deci nu a stricat nimic la asta cu soft 2008...
2, am adus cu un prieten de la Shopenhaussen un caravan 2005, dotat cu dvd 90 navi , cd-ul meu a mers pe unitatea cu dvd, nimic special pana aici, insa la iesiere din oras inainte sa intram pe autostrada , tovarasul rateaza intrarea... am ramas interzis sa vad ce acoperire au nemtii ,ca ne-au bagat pe autostrata pe un drum unde nu puteai sa crezi ca e drum , drum cu zapada aflat intr-o padure unde iti era frica de pustietatea de acolo... cu toate astea acel drum care cred ca nici pe schitele primariei nu se gasea... era pe display... ca sa nu mai vb de toate POI s de toate si pt toti... in Romania... _____ (stiti voi expresia) ,ne bucuram ca ne arata distanta pana in Mlilitari, oricum tre sa ne multumim si cu atat, ca nemti nu o sa fim niciodata...
3, DVD ul cu care vine standard DVD90NAVI e putin mai dotat decat varianta noastra ce se descarca pe aici... adica pe cd-ul meu nu gaseam Parndorff sub nicio forma prin POI (doar ca localitate) deci cand iesiti in lumea buna, bagati in torpedou ce ati descarcat de pe forum, si serviti ce a fost dat cu masina,...
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Clar ca afara navighezi cu cd-ul original al masinii , decat cu asta de pe forum . Acesta e bun in Bucuresti de ex. care are toate strazile la nivel de numere , dar fara ca numerele sa fie exacte ( te lasa cu o diferenta de 3 numere )
Pe mine m-a mai ajutat foarte mult in Timisoara , unde la fel ai POI-uri ( hotel cautam ) si o firma tot cu numar ... M-a lasat doua case inainte dar am fost multumit .
Cat despre fatul ca a luat-o pe camp , treb uie vazute setarile navigatiei ( autostrazi , drumul cel mai rapid , drumul cel mai scurt , etc. )
Skip ads

  • ozzyboy

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 Euro 3
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2008

  • Mesaj Privat
s-a rezolvat cu vs asta de language care este pe aici...nu au fost niciun fel de pb.
v-am salutat!
Edwin a scris:@ozzzboy - Cel mai sigur este sã foloseºti CD-ul original al maºinii. Dacã nu ai aºa ceva, sfatul meu este sã cauþi un coleg, cu acelaºi tip de maºinã ( dacã se poate din acelasi an ºi chiar lunã, ) care are CD-ul original ºi încearcã aºa. Cu altceva nu îþi recomand, dar nici aºa nu poþi fi sigur de rezultat. Dacã citeºti ce s-a postat vei vedea cã poþi descãrca ºi de pe net softul pentru limba: unii au avut noroc, altii însã au blocat unitatea Cd70Navi iar de la reprezentanþe rãspunsul a fost simplu: unul nou. Ei bine: tu decizi, dar ai mare grijã. Sã auzim numai de bine.

  • bmolocea

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Softul de navigatie cu tot cu Romania

http://s4.transfer.ro/stora..._Europe-071ee.zip
VALABIL 10 zile inclusiv azi.
  • Babanu

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1962
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2005

  • Mesaj Privat
cum il scriu pe cd?
asa:
dezarhivez > imi da iso.file > extrag fiserele cu winiso > scriu fisierele (5) pe cd.
corect?
  • bmolocea

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2008

  • Mesaj Privat
dearhivezi > iti da iso file...faci cd cu Nero - Burn Image to disk (8x speed) - asta e tot

NU trebuie sa scoti cu winiso..nu iti va merge sa faci CD Data...
Skip ads

  • vova2003ua

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2008

  • Mesaj Privat
cum e harta asta ? cine a probato pe CD70Navi ?
  • Babanu

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1962
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2005

  • Mesaj Privat
in momentul asta scriu eu CD-ul.
Dupa o sa ies la masina sa vad daca merge si revin
  • bmolocea

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Harta e full doar pe Bucuresti si Timisoara....in rest e mai saracacioasa....dar in general e multumitoare
  • Babanu

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1962
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2005

  • Mesaj Privat
merge perfect si am urmat instructiunile de mai jos.
bmolocea , sa-ti dea D-zeu sanatate. Multumim. Pt mine e perfecta.

bmolocea a scris:dearhivezi > iti da iso file...faci cd cu Nero - Burn Image to disk (8x speed) - asta e tot

NU trebuie sa scoti cu winiso..nu iti va merge sa faci CD Data...

  • bmolocea

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2008

  • Mesaj Privat
O bila alba pt Moldova Wink

Babanu a scris:merge perfect si am urmat instructiunile de mai jos.


bmolocea a scris:dearhivezi > iti da iso file...faci cd cu Nero - Burn Image to disk (8x speed) - asta e tot

NU trebuie sa scoti cu winiso..nu iti va merge sa faci CD Data...

  • Babanu

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1962
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2005

  • Mesaj Privat
e compatibila cu BMW seria 3?
asa am auzit niste zvonuri.
  • bmolocea

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1994 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Smile e chiar softul de BMW Wink
  • Babanu

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1962
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2005

  • Mesaj Privat
ce noroc pe noi Smile. pai ce , numai "basinosi" aia de la BMW sa aiba Navi cu harta RO?
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR