Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • AIin

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Salut. datorita constructiei bordului vdo, m-am gandit daca s-ar putea inlocui doar carcasa bordului de vdo cu unul de trw, care am inteles ca sunt mult mai permisive la montarea de leduri. pe mine, practic ma intereseaza daca se pot scoate internele din bordul de vdo, adica placa cu circuite si motorase, precum si folia gradata, si mutate in carcasa bordului trw. va rog sa ma corectati daca gresesc, insa este adevarat ca acel palstic alb din bordul trw nu are umflaturile cum le are bordul vdo? adica este plat? ma scuzati daca s-a mai discutat acest subiect, insa eu nu ma gasit nimic nici pe google, nici pe club opel.
  • AIin

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Chiar nu stie nimeni daca se poate muta placa cu circuite din bordul vdo in bordul trw?
  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Colegu, daca cautai gaseai raspunsul la intrebare! Dar hai sa te lamuresc, cele 2 borduri desi sunt asemanatoare nu sunt compatibile! NU merg combinate, am incercat si eu, am in casa bordul vechi si m-am uitat la ele ca broasca la sudura! Suportii de prindere si formatul nu permit sa le combini, iar daca sa zicem o faci, tre sa umbli cu tot felul de improvizatii si tiganele, iar rezultatul nu stiu daca o sa fie satisfacator! Numai bine!
  • AIin

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Multumesc colegu. am cautat insa nu am gasit raspunsul.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR