Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • Kokaina

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Eu am stick de 16Gb si este in sistem FAT32, toate clipurile sunt transformate in mp3 de pe Youtube cu un --> Converter On-Line
Skip ads

  • nycman91

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2008 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2011

  • Mesaj Privat
ok.multumesc pt. sfaturi.
  • cont-sters-77167

  • Mesaje scrise: 178
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2012

  • Mesaj Privat
@Kokaina: ai vrea te rog sa postezi parametri cu care ai formatat stick-ul? Ma intereseaza "Allocation unit size". Eu am incercat un stick de 8 GB FAT32 dar nu merge, probabil ca dimensiunea unui sector conteaza. Am unul de 4 GB insa, care merge OK si nu am setat o valoare specifica pt unit size. Din cite stiu, softul de pe masina e la zi.
  • Kokaina

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2012

  • Mesaj Privat
La Allocation unit size nu trebuie sa fie setat o dimensiune mai mare de 64 kilobytes in sistem FAT16 si FAT32, eu zic sa lasi Default allocation size.
Acum depinde si in ce format sunt melodiile pe stick si cu ce le-ai creat. Eu am in mp3 trasformate de pe youtube cu programelul de mai sus, si copiate pe stick.
In format WMA (Windows Media Audio) se pot asculta numai daca au fost create cu Windows Media Player 8 sau o versiune ulterioara.
Cele cu extensia WMA cu DRM ( gestionarea digitala a drepturilor de autor), in cazul in care sunt cumparate de pe site-uri...magazine virtuale, nu vor functiona.
Skip ads

  • cont-sters-77167

  • Mesaje scrise: 178
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Limita la cei 64K ma interesa. Problema mea nu era de redat continutul ci de citit stick-ul. Sistemul imi zicea ca nu e compatibil. Multumesc!
  • nycman91

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2008 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2011

  • Mesaj Privat
eu am cumparat un stick de 4gb,am pus mp3-uri pe el si atat,merge ok,doar ca se aude mai incet fata de radio. nu l-am formatat,l-am lasat asa cum era ,respectiv fat32. am incercat inainte un stick de 16gb,ntsc si nu l-a citit.
  • Florin Insignia

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2013

  • Mesaj Privat
Si eu am DVD800 cu sistem audio infinity, calitatea sunetului este super buna,dar partea practica lasa de dorit, adica la sistemul asta ma asteptam sa pot macar sa pun un dvd cu videoclipuri, daca tot i-au facut si display color.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Politica producatorilor de masini este FARA filme pe ecranul central. Poti sa pui in tetiere, in tavan, cate vrei originale sau ne-originale, DAR pe original conform normelor internationale nu este permis !

CristianTM.
Skip ads

  • Florin Insignia

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2013

  • Mesaj Privat
Acu 2 saptamani am fost cu cineva cu un c class din 2009 si ii mergeau filme intregi pe dvd-ul masinii, si avea doar ecran central color cum e la insignia, nu avea in tetiere nimic.
Intr-adevar, mergea doar cand masina statea pe loc, cand sesiza miscare se punea pe pauza.
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2011

  • Mesaj Privat
@florin insignia,
Daca ai fi avut alt sistem decat DVD800,ma refer aici la CD300 sau CD400,puteai inlocui cu o chinezarie acel sistem si puteai vizualiza filme si chiar tuner tv,insa doar daca masina era stationata,la plecare se dezactivau automat(exact cum a spus si colegul CristianTM,protectie impusa de norme internationale)
Chiar si la activarea sistemului de navigatie primesti un mesaj de averizare in acest sens.

O zi buna,
  • cont-sters-27243

  • Mesaje scrise: 1,320
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2008

  • Mesaj Privat
La sistemele DVD aftermarket se pot viziona filme sau videoclipuri si cand masina este in mers, nu doar cand stationeaza.
Si nu vorbesc doar de cele chinezesti si la alte branduri mai "spalate" se poate (Caska, Pioneer, Zenec, etc).
  • Florin Insignia

  • Mesaje scrise: 392
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2013

  • Mesaj Privat
La sistemul audio infinity are cumva si ceva subwoofer pe undeva?
Skip ads

  • alladin_allibaba

  • Mesaje scrise: 1,478
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Are doar amplificator de sunet. Este situat in portbagaj in partea stanga sub capitonaj.
  • mystyk67

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2013

  • Mesaj Privat
Si la mine merge de pe stick, ce nu merge este formatul lossless (FLAC).
Am DVD 900 Navi cu sistem audio Infinity.
Sa nu suporte acest format chiar este ciudat..adica tata calitatii audio pe masina anului...si nu merge! Mad
  • Loghin Reny

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Si eu am sistem Infinity pe masina si sunt foarte multumit de el. Sunetul este ireprosabil, indiferent ca este de la radio, ori CD sau USB.
In ceea ce priveste subwoofer-ul, din cate stiu, este unul in portbagaj sub capitonaj, in partea centrala, aproape de bancheta.
Daca informatia pe care o dau este gresita, rog sa nu fiu luat in seama.
  • cobrapit07

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Aug 2013

  • Mesaj Privat
A schimbat cineva difuzoarele? Daca da, cu ce difuzoare si ce fel se aud fata de cele originale?
  • ionut.balasa

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa OPC 2012 A16LES
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2014

  • Mesaj Privat
Loghin Reny sustin si eu ca la sistemul Infinity vine cu subwoofer in portbagaj, central chiar langa bancheta (acolo se gaseste si amplificatorul)
Unul din sistemele de sunet stock dar premium care chiar m-a impresionat (spun asta in calitate de audiofil)



Ultima modificare facuta de ionut.balasa la Lun 31 Mar, 2014 1:39 pm
  • ionut.balasa

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa OPC 2012 A16LES
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2014

  • Mesaj Privat
Postare dublata, rog un moderator sa stearga acest post.
Ms
  • Verses

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2015 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Se poate implementa sitemul infinity daca masina este dotata cu CD500NAV ?
Sau macar subwoofer'ul ... difuzoarele stock produc un sunet de calitate insa parca un pic de bass n-ar strica in plus.
  • Alexbmw

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Eu nu stiu de ce tot posteaza posesorii de Insignii cu Infinity, laudandu-se ca se aude foarte bune. Initiatorul topicului se plangea de sistemul STOCK al masinii (Infinity reprezinta o optiune scumpa la configurarea masinii), spunand ca se aude foarte prost.

Si asa este. Se aude penibil.
Stim cu totii ca Infinity se aude bine. Aici e vorba de STOCK. Infinity NU ESTE stock...

E ca si cum ar posta unu' ca pe BMW cu audio stock se aude muzica de porc si ar da altu' reply: Da, da' eu am optiune Harman Kardon si sunt super multumit, se aude beton!
SO WHAT? Who gives a shit?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR