Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • chiuariu

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2012

  • Mesaj Privat
am o troncaneala enervanta pe fata si pe drum de tara dar si pe asfalt uneori asta cand e frig puternic dupa ce circul cu masina 10-15 km nu se mai aude asa tare troncaneala se aude dar putin
Mentionez ca am schimbat in noiembrie capatele de bara bucse brat pe dreapta ca pe stanga nu necesitau schimbate pivoti verificati la service sunt stoc ...

Cand apas pe telescoate fata si tin mana pe surubul de prindere se simte o trosnitura ca o vibratie ...am fost la servis si miau zis ca toate sunt ok dar troncaneala tot apare
Skip ads

  • crisu_ rcd

  • Mesaje scrise: 268
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 1994 x16sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Poate s-au dus rulmentii de la amortizor, mai verifica mai atent, cant umbli la mecanica pe fata in general sa le schimbi pe amandoua partile si dupa sa faci directia, piesele nu sunt scumpe.
  • chiuariu

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2012

  • Mesaj Privat
asta e treaba ca propretaru de la care am luat eu masina nu avea permis si am fost eu sofer la el decand a adus masina in 2010 din germania si o schimbat cu 2 saptamani de a luat eu masina bucsele pe stanga si eu am schimbat pe dreapta k era necesar odata ce el o schimbat pe stanga..

cum pot verisica eu rulmentii si flansele la amortizoare fara sa mai merg la un sercice sau nu se poate sau care ar fi simtomle defectarii
  • Alexel1

  • Mesaje scrise: 252
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2009

  • Mesaj Privat
ar trebui sa mergi la un service....trebuie sa iti verifice flansele....si sa umbli tu acolo...ii cam naspa....dar daca zici ca iti troncane in zona aia...is flansele...si sfatul meu sa schimbi tot...chiar daca poti schimba rulmentii separat sau bucsa aia....cel mai bine schimbi tot o data
Skip ads

  • gionim67

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995 tc4ee1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Chiuariu,

Inainte de a mai face ceva schimba bieletele antiruliu nu sunt scumpe 30 din alea mai bune si dupa aia mergi mai departe cu constatarile.
Sigur n-au fost schimbate
  • chiuariu

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2012

  • Mesaj Privat
beletele leam schimbat ambele ca scartia ceva la viraj si cand colo era unul rupt pe stanga si leam schimbat si capete de bara si pivoti si bucse brat..telescoapele sunt bune schimbate de prin ianuarie anul trecut acum nustiu ceo fi poate rulmentul la telescot ...am dat roata jos am ridicato pr cric si nu are joc dar acum na nustiu sigur cum sa verific
  • gionim67

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995 tc4ee1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Mai sunt doua bucse mici la bara stabilizatoare, si din cauza lor se pot auzi zgomote.
Despre bielete ca sa apun, am pus niste prastii si in doua luni au cedat si a trebuit sa reiau operatiunea.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR