Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • Andrei1991

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Am probleme cu o zafira din 2003 motor de 2000 diesel. Nu urca mai mult de 3000 si nu mai trage. Am curatat EGR-ul dar dupa vreo 100 km problema reapare, la fel si martorul in bord, cel cu cheie, masina trage greu si scoate mult fum. Am citit ca ar fi din cauza EGR-ului asa ca l-am curatat dar problema a reaparut dupa ce am facut cel mult 150-200 km.V-as fi recunoscator daca m-ati putea ajuta cu niste sfaturi in acest sens.
  • lucian_iasi

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Cel mai bine ati face o diagnoza a masinii si veti vedea daca e in parametri , e o problema la acest tip de motor cu valva egr , verificati daca nu aveti ceva probleme la instalatia de alimentare cu motorina incepind de la filtru pina la furtunele de retur , posibil prinde aer fals pe undeva
  • Vectra sri

  • Mesaje scrise: 879
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina: Astra 2002 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2012

  • Mesaj Privat
tester e cel mai sigur din problema decrisa de tine poate fi de la turbina pana la EGR , electrovalva, debitmetru aer..cel mai simplu dai bani pe o diagnoza sa itzi zica unde sunt problemele apoi te poti apuca de schimbat la ele s-au reparat curatat daca se poate
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
la aceste modele unele chiar daca sunt curatate fac probleme si trebuie schimbate. Cel mai sigur diagnoza sa vezi ce eroare ai stocata si apoi in functie de asta vazut ce trebuie schimbat.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR