Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • mihai230

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2011 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Bunã ziua. Sunt nou pe acest forum. De câteva luni ( 3 luni ) am primit un Opel Astra Classic G Caravane din 2008 cu 1,7 CDTI cadou. Ce mã intereseazã pe mine este sã echipez maºina cu difuzoare pe uºile din spate cã nu are ºi nu are nici twitere cred. Ce m-ar interesa sã aflu dacã aree cablajul tras ( un CD Player cu radio Sony, nu original) ºi dacã în locul difuzoarelor originale Opel aº putea sã pun http://www.cablu-conectica....13-cm-70-w-4-ohmi aceste difuzoare cã am înþeles cã au tot 13 cm diametru.
Mã puteþi sfãui ce aº putea face? Sã de montez faþa de uºã sã vãd?

Mulþumesc
Skip ads

  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
stai stai putin, esti sigur ca nu are difuzoare spate? eu nu am vazut vreun astra g sa nu aiba pe spate, fara inalte am vazut, nici a mea nu are si nu ma deranjeaza, iar daca se potrivesc, ia o surubelnite cu varf plat si scoate capacul de metal afara iese usor nu te speria
  • tonypsg

  • Mesaje scrise: 1,556
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2011

  • Mesaj Privat
am vazut si eu la un coleg de munca tot pe un classic hb fara difuzoare pe spate.cele de polonia nu au mai fost asa dotate sa zic asa.
  • mihai230

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2011 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Mulþumesc frumos pentru rãspunsuri. Am vãzut aici o pozã cu niºte difuzoare de spate ºi aveau niºte inele adaptoare de plastic. Este necesar, în cazul în care iau difuzoare cu 4 urechi de prindere sã am nevoie de acel inel adaptor sau acel incel adaptor de plastic se pune oricum?

Mulþumesc
Skip ads

  • IonutN

  • Mesaje scrise: 285
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Salut
Ai nevoie de acele adaptoare,daca nu ai boxe originale
O zi buna
  • mihai230

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2011 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Salut, cumva zic bine cã difuzoarele sunt de 13 cm? de pe spate?
  • kill3r000

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2011

  • Mesaj Privat
@mihai230 - Salut! Da, zici bine. 13 cm pe spate.
@IonutN - Off-topic: Modifica semnatura la model, caci tu nu ai G, ci Classic II. Poate pune lumea in dilema. Zice si in talon. La fel ca la a mea (2007).
  • sebontz

  • Mesaje scrise: 143
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Salut,

Am si eu o intrebare. Difuzoarele de bass de pe fata sunt de 16.5? Daca da, se potrivesc si cele de 17?

Merci mult!
Skip ads

  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Eu zic sa te duci in dezmembrari si sa-ti cumperi 2 boxe originale pentru spate,cablajul il tragi din usa,e oarecum cablata masina,nici a mea nu a venit din fabrica cu boxe pe spate,dar fostul proprietar a tras cablaj si a montat niste tiganii de boxe pe care le-am inlocuit cu originale.Nu merita sa te complici cu alte boxe,dai masinii ce-i al ei,in fond sunt ieftine in dezmembrari maxim 30 de lei bucata
  • marcykone

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2007 Z 14 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2011

  • Mesaj Privat
mda..problema dracu treaba asta cu boxele pe spate si cu tweeterele...a mea are decat boxe pe fata...am luat si 4 tweetere si 2 boxe ptr spate,dar deocamdata e prea frig sa am apuc de surubarit,chestia e ca eu am vazut prin diverse topicuri,cum ca ar avea cablujul ptr tweetere pe fata gata tras,inclusiv cu mufe...FALS!am desfacut capacele alea de la oglinzi si acolo nu e niciun cablu cu mufa...ce sa zic,de abia asteptam sa pun macar pe fata tweetere...
  • vallyyy

  • Mesaje scrise: 1,717
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2010

  • Mesaj Privat
Eu am tweetere pe fata,in schimb nu am cablaj pentru airbag lateral si chiar am vazut una din 2007 care avea,e discutabila treaba,in general sunt cablate,dar difera de la an la an,de la masina la masina,sunt cert ca cel putin cablajul pentru comenzi pe volan il ai
  • marcykone

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 2007 Z 14 XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2011

  • Mesaj Privat
o fi,dracu stie?ca nu m am uitat...atata vreme cat masina a venit fara cd player-ul ei original..ma indoiesc ca ar avea cablaj pentru comenzi..Wink)..
Skip ads

  • 212SMA

  • Mesaje scrise: 256
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2012

  • Mesaj Privat
A mea e tot Astra G Classic din 2007 si nu are cablajul spate tras.
  • mihai230

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2011 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2013

  • Mesaj Privat
vallyyy a scris:Eu zic sa te duci in dezmembrari si sa-ti cumperi 2 boxe originale pentru spate,cablajul il tragi din usa,e oarecum cablata masina,nici a mea nu a venit din fabrica cu boxe pe spate,dar fostul proprietar a tras cablaj si a montat niste tiganii de boxe pe care le-am inlocuit cu originale.Nu merita sa te complici cu alte boxe,dai masinii ce-i al ei,in fond sunt ieftine in dezmembrari maxim 30 de lei bucata


Salut vallyyy, ce ai vrut sã spui când ai spus cã e oarecum cablatã maºina? Are cablajul difuzoarelor sau nu? Unde ar fi? Am desfãcut azi masca de difuzor de la uºa din spate ºi are tubul protector din care ies conductoarele pentru actuator ºi tubul la ieºire este izoalt cu scoci prin care ies acele fire, dar nu am vãzut nici un conductor pentru difuzor.

P.S. Nu am desfãcut faþa de uºã.

Ms.
mihai 230
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR