Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • iustian florin

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2013

  • Mesaj Privat
am de curand un vectra c din 2003,motor 2.2 diesel si nu reusesc sa-i potrivesc ceasul(displeiul fiind cel mare fara butonase de reglare)...ma poate ajuta cineva?....va multumesc anticipat
Skip ads

  • dew

  • Mesaje scrise: 1,115
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Daca e color se potriveste din player
  • iustian florin

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2013

  • Mesaj Privat
am tot incercat incercat din player dar nu reusesc(asta ar fi o problema)...........iar cea de a doua problema este k se ridica apa fff greu si caldura mai deloc....ma pute-ti ajuta ?
  • dew

  • Mesaje scrise: 1,115
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2002 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Verifica termostatul si pune poze cu tipul displayului sa stim exact pe ce vorbim
Skip ads

  • iustian florin

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2013

  • Mesaj Privat
va salut...am inlocuit termostatul si totul este ok...merci frumos pt sfaturi,acum am alta problema caseta de directie pierde ulei pe la semeringuri...........cum ar fi mai bine sa o inlocuiesc cu una second(noua e foarte scumpa)sau sa o reconditionez pe cea veche la service cu garantie 1 an?
  • chinezu20

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2013

  • Mesaj Privat
iustian florin a scris:am de curand un vectra c din 2003,motor 2.2 diesel si nu reusesc sa-i potrivesc ceasul(displeiul fiind cel mare fara butonase de reglare)...ma poate ajuta cineva?....va multumesc anticipat
noroc pe maneta de la stergator are 3 butoane 2 dreapta stinga si unu in mijloc intri in meniu si de acolo il reglezi
  • iustian florin

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2013

  • Mesaj Privat
va salut am fost putin plecat din tara de accea nu am mai intrat.va multumesc tuturor pt raspunsuri...acum am alta problema mai grava zic eu.am un vectra c motor y22dtr.mi sa aprins in bord cheia cu masiana din momentul acela nu sa mai turat mai mult de 2500rpm,nu mai are putere,si se aude un tacanit similar cu cel de injectoare..mentionez k nu scoate fum si absolut tot c inseamna vacum+furtune supapa egr +alte furtunase sunt perfect ok....maine am sa merg la un tester....dar uni zic senzorul de pe volanta,alti zic pompa injectie...ajuta-ti-ma cu vre-un sfat, parere...a mai patit cineva asa cva....va rog mult si va multumesc....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR