Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • vlad_silviu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Detin un astra H 1.3, 6 trepte, an de fabricatie 2006, are clima si ramane blocata pe cald, indiferent de ce temperatura setez pe climatronic, are momente cand mai si functioneaza normal.Am fost la reprezentanta opel in brasov si au spus ca trebuie schimbat modulul ACC, dupa ce au curatat flapsurile si au spus ca nu este aceasta problema.Daca cineva ma poate ajuta sau imi poate recomanda pe cineva care se pricepe si cunoaste remedierea problemei mele.Pe langa cei de la opel am mai fost la ceva profesionisti cu testere care au dat din umeri nelamuriti dupa ceva timp.
  • insignia

  • Mesaje scrise: 724
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Signum 2005 Z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2009

  • Mesaj Privat
salut...cand spui modul acc la ce te referi? la panou frontal cel cu butoane sau la regulatorul de trepte care se afla in spatele torpedoului pe tubulatura aerotermei?
ai pus in locul panoului de comanda altul suta la suta functional?
cand se intampla asta....este temperatura cu minus afara sau cu plus......
mai da cateva indicii....
  • vlad_silviu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Nu mi-au spus exact care din ele dar mi-au spus caci costa 1900ron.Cand am cumparat masina erau minus10 grade si aeroterma ramanea blocata pe rece, facea caldura doar cand vroia ea, am fost cu ea la opel brasov si au curatat flapsurile si a inceput sa faca caldura, mai precis sa ramana blocata pe cald, am fost la opel sa rezolve problema si dupa o zi de teste au ajuns la cocluzia ca este modulul ACC, dar nu mi-au spus care din ele.Nu am avut alt panou de comanda sa incerc sa-l schimb.Nu conteaza ce temperatura este afara minus10 sau plus 10 grade , aeroterma tot ramane blocata si isi revine cand vrea ea oricat as butona eu.
  • insignia

  • Mesaje scrise: 724
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Signum 2005 Z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2009

  • Mesaj Privat
ca sa determini exact buba cred ca trebuie sa inlocuiesti pe rand provizoriu atat panoul cat si modulul...
dar atentie ..pe rand...este o testare de durata avand in vedere ca zici ca nu iti face permanent probleme..
este singura solutie
  • vlad_silviu

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Cum se incalzeste o sa merg la dezmembrari sa probez un modul, mersi de sfat o sa postez rezolvarea.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR