Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Acu vreo 2 seri , pe strada Doamnei , fratimiu in masina cu nevasta-sa , ea la volan. In spatele lor un taxi . Saraca cumnata-mea mai usurel cu volanul , mai ocoleste o groapa , cert este ca l-a enervat pe MISTER TAXIMETRIST care , din senin s-a dat jos din masina si i-a amenintat cu pistolul. Javre de oameni tupeisti . Mi-e scarba!!!! Si am discutat cu un tip , avocat si imi zice ca e greu sa demonstrezi asta , ca nu o sa creada nimeni , asa ca oameni buni , hai ne luam toti arbalete , pistoale , cutite ca in tara asta totul este posibil ! HALAL
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Fratele tau a avut prezenta de spirit sa noteze ceva date de identificare? Aflati unde sta... si donez eu 2 l de benzina, sa ii aprindeti masina. Cu ocazia asta poate ii arde si pistolul (daca si-l tine in masina)
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
rastafarianul a scris: e greu sa demonstrezi asta , ca nu o sa creada nimeni ...

Hai ca asta e tare Evil or Very Mad Ce e asa greu de demonstrat? Sau am ajuns in halul ala in care pot merge sa amenint pe cine vreau eu cu sabii/cutite in plina strada si nu o sa observe nimeni nimic? In primul rand daca ai datele lui poti face reclamatie la politie si daca il prind cu pistolul asupra lui e caz penal deja(din cate stiu eu inca nu ai voie sa detii arme de foc asupra ta)
  • cristofer

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: RESITA
  • Masina: Vectra 1993 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2006

  • Mesaj Privat
taximetristii astia sunt toti niste gunoaie, multi fosti si actuali talhari, bisnitari violenti, hoti, tainuitori de bunuri furate, complici la multe furturi. Tot ei sun cei care cumpara si plaseaza bunurile pe care ni le fura jigodiile de la masinile noastre (nu zic ca acestea sunt valabile pt toti dar in majoritatea lor) astfel ne dam seama de unde vine tupeul lor jegos si lipsa totala de interes pt respectarea legilor si a regulilor de circulatie.
De unde credeti ca s-au inmultit taximetristii pe strazile tarii? toti sunt soferi profesionisti? orice prost care are carnet poate acum sa faca pe taximetristul.
Cred ca ar trebui sa incepem o campanie impotriva taximetristilor cu un astfel de comportament dar si impotriva soferilor indisciplinati care ne pun in pericol cu tupeul lor jegos
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
cristofer a scris:taximetristii astia sunt toti niste gunoaie, multi fosti si actuali talhari, bisnitari violenti, hoti, tainuitori de bunuri furate, complici la multe furturi. [/size]

Stiu ca nu ar trebui sa iti raspund dar nu ma pot abtine. Ai uitat sa adaogi la lista aia studenti la potitehnica care se chinuie sa traiasca in tara asta minunata, sa se intretina singuri si sa isi plateasca ratele la un Opel Astra!
imi cer scuze pt offtopic...
  • cristofer

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: RESITA
  • Masina: Vectra 1993 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2006

  • Mesaj Privat
acum ma gandesc, poate prea tarziu, ca poate am jignit si pe cativa oameni calumea. Dar am mentionat ca nu ma refer la toti ci doar la cei cu acest comportament. Intr-adevar sunt si cativa baieti care, ca toata lumea, incearca sa castige si ei un ban cinstit muncind. Am si eu un prieten care mai face si el cu schimbu pe masina de taxi a lui taica-sau ca sa castige si el un ban. Chiar el imi povesteste multe chestii despre taximetristi, el insusi fiind taximetrist.
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
asa este nu sunt toti devina dar cei ce au un asemenea comportament nu ar trebui sa circule pe stazile tari si sa mai si transporte persoane care nu stii dk sunt in siguranta sau nu in masina lor
  • vali zak

  • Mesaje scrise: 386
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Taxistii sunt o specie mai aparte,mai ales cei din Buc. . Au un aer de superiori in trafic,desi sunt participanti care au cu mult peste un milion(km) si nu se mai dau atat de rotunzi.Cred ca sunt luati prea mult in seama,ar trebui ignorati,e si asta o solutie.Ca in orice colectivitate,exista si in randul taximetristilor oameni de bine,dar sunt atat de putini incat nu stim daca nu cumva s-au metamorfozat si ei,nu prea se mai vad dintre ceilalti.Oricum,cred ca trebuiesc niste calitati specifice sa se poata intra in randul lor,altfel nu pot sa-mi explic de unde atatea aere de superioritate.
Am facut si eu taximetrie,intre anii97-2000,cat am fost in scoala,dar va garantez ca lucrurile nu stateau asa,clientul trebuia respectat dar si participantii la trafic,daca nu, oricand se putea face o reclamatie la firma iar sanctiunile erau f. dure mergand pana la excluderea din firma.
Skip ads

  • b28cxh

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
valizak, vremurile bune s-au dus de mult, asa cum spui.

sa facem reclamatie la politie? what for? mergeam cu masina de serviciu (ma rog niste autocare inchiriate de la Filaret care ne lasa mai prin tot orasul) cand intr-o discutie de la geam la geam dintre soferul autocarului si un instructor auto al carui elev mergea pe banda 2 cand 1 era complet libera si mai incurca si traficul facand tot felul de zig-zaguri, in plina ora de varf, instructorul nostru scoate un spray paralizant si ii da prin geamul deschis, soferului de autocar.

totul petrecandu-se la 20metri de politistul din intersectie si inca un echipaj de politie aflat in trafic care vazusera foarte clar faza. si desigur, nu aveau nici o intentie sa il opreasca pe instructor, daca nu il bloca autocarul si am fi coborat vreo 40 de oameni.

in cele din urma se apropie si politistul si nici nu avea intentia sa ii ceara aluia sa predea sprayul sau macar sa il abordeze mai prudent - zau, nu ma astept la interceptari gen L.A.P.D cu pus "infractorul" la pamant, "Freeze!" etc Smile Smile dar nici sa stai cu fluierul in gura si mana in buzunar, in timp ce personajul are un spray paralizant pe care tocmai l-a folosit contrar legii si poate mai are si un colt 45 in buzunar. totul s-a finalizat cu fraza politistului: "pai faceti si dumneavoastra plangere si se vor ocupa cei de la sectia 9" (era pe la fundeni vs. pantelimon).

deh..aici e Wild West. ar trebui sa ne resemnam ca altfel ne consumam nervii si viata degeaba, sunt prea multe de schimbat iar mentalitatile sunt 99% imposibil de adus pe calea cea buna.
  • cristofer

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: RESITA
  • Masina: Vectra 1993 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Am fost asta vara in Constanta si am stat cam multicel pt ca am avut ceca treaba. A fost un cosmar. Dar sa trec la ce voiam sa zic, acolo am observat ca e o regula a instructorilor auto sa invete elevii sa mearga pe banda 2, sunt zeci de masini cu scoala la orice ora a zilei care merg pe banda a II-a cu 40 la ora si nici macar nu se gandesc sa schimbe banda.
Rezultatul: aproape toti constantenii obisnuiesc sa mearga pe banda 2.
Odata mi-a taiat unul fata si s-a bagat si el de pe o strada din lateral si s-a poticnit tot pe banda 2 cand prima era libera, daca tot se bagase ca bou'. A trebuit sa maresc mai mult viteza ca sa il pot depasi pe prima ca in fata era parcat alt bou neregulamentar. Dar, surpriza, m-a luat radarul.
Noroc ca politistul, care nu era constantean ci detasat, a vazut faza si m-a crezut si mi se pare ca l-a oprit si pe boul cu pricina dupa ce mi-a dat drumu mie.
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Ma felicit pentru faptul ca utilizez un tel. cu camera foto.
Asa am posibilitatea si sunt hotarat sa utilizez aceasta functie a telefonului in cazuri similare, dar si in situatii de abuz al "organelor".
Incercati sa faceti ca mine.
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
A propos de telefon si taximetristi: Veneam pe Calea Floreasca de la serviciu, catre semaforul de la Urgenta. Ma pozitionez din timp in banda 1 pentru ca urma sa fac dreapta spre Perla. Inainte sa ajung la masina din fata, oprita la semafor, un taximetrist, fara semnal si fara sa arunce un ochi in oglinda, sare de pe trotuar cu masina in fata mea. Franez si-i dau un claxon (mea culpa, era in fata spitalului si acolo nu trebuia sa claxonez), taximetristul sare din masina lui oprita si-mi arata un anumit deget. Am prezenta de spirit si scot telefonul si mimez ca-i fac o poza. In secunda urmatoare se face verde, taximetristul se arunca in masina si demareaza in tromba in dreapta. Eu fac dreapta de asemeni si-mi urmez drumul incadrandu-ma pe banda 4 ca sa fac stanga la Perla. Ce credeti ca urmeaza? N-o sa ghiciti. Taximetristul se oprise aproape in fata la Perla pe dreapta si facea (afara din masina) ca toate maimutele globului sau ca triburile salbatice ce invoca ploaia. Eu stateam linistit in continuare la semafor, iar ceilalti participanti la trafic treceau, uitandu-se la el si inchinandu-se. Nici macar nu-si dadeau seama de ce face asa sau inspre cine. Poate ar fi trebuit sa postez asta la "Sa ne descretim fruntile...."
Skip ads

  • sirblue

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Candva am deschis si eu un topic despre "prietenii" nostri taximetristii, dar atat de tare am fost criticat incat l-am sters.
Fratilor, nu se mai poate, trebuie sa facem ceva. E drept ca-n toate orasele mari din lume taximetristii sunt pericolul nr.1, dar sa mearga pana acolo sa scoata pistolul in strada nu credeam ca se va ajunge. Nu stiu exact ce-am putea face, dar m-am saturat de ei. Toti incultii negriciosi cu 3 clase sunt pe taxiuri, eu ii mai numesc si "fomisti" ca asa umbla pe strazi. Legea asta a junglei ca te iei cu el si da prin statie si te trezesti cu 30 de taximetristi negriciosi spune totul, d-aia fac ei pe durii ca altfel nu valoreaza doi bani.
Faceti filme sau poze cu telefonul ca in curand vor valora ca dovezi, trebuie doar sa spuneti la politie unde s-a intamplat. Daca politia nu face nimic ne strangem noi si-i rezolvam masina la fraier. Varianta cu ignoratul nu stiu daca mai merge, daca te lovesti de ei zilnic nu mai poti sa-i ignori.
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Se pare ca in afara noului cod rutier pe strazi a inceput sa functioneze si legea junglei, daca o tinem tot asa o sa-mi upgradez si eu cele doua bate de dimensiuni diferite pe care le tin in masina cu vreun pistol ceva, ca cine stie cand ai nevoie Very Happy ....
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
cel mai bine e sa i lasi in legea lor k dk te pui cu ei o sa dea prin statie si vb interlocutoruli se aduna 30 de "bagabonti" si poti sa iti faci mai mari probleme
  • alex_arhire

  • Mesaje scrise: 989
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Perfect de acord cu voi. In magicul Bucuresti, cu toate ca este capitala (se voteaza legi), singura lege universal valabila este LEGEA JUNGLEI. Eu sunt din Moldova (Onesti, jud. Bacau) si sunt aici de 4 ani (facultate). Pot sa va spun, fara nici o rautate, doar crudul adevar, ca asta nu e civilizatie si emancipatie (moldovean fiind, m`am lovit de niste chestii Sad), ci mai degraba mentalitate de turma. Ce face unul, tb sa faca si celalalt, dar mai mult si mai tare ca tb sa se evidentieze. E lumea rea pe aici fratilor, nu ne mai intelegem unii cu altii. Ne tratam ca de la om la jivina, ca de la stapan la sclav si mai nou, ca de la patron la angajat. Oare incotro ne indreptam? Sad
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Alta faza cu taximetrist:la o prietena de servici a venit un italian care nu stia deloc romaneste.Dupa ce i-a cerut 200 E ! de la Otopeni la Buzau, (era noapte) l-a dus la Braila, unde atunci cand a coborat a demarat in tromba, cu bagajul italianului cu tot!Italianul nu a retinut nr. de inmatriculare...nimic.Dupa o noapte la politie in care a dat declaratii peste declaratii s-a lasat pagubas....adio acte...bani si cadouri ptr colega de servici.Eu zic bine ca nu l-a si omorat!
  • CiubyX

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2006

  • Mesaj Privat
[quote="elegance
daca il prind cu pistolul asupra lui e caz penal deja(din cate stiu eu inca nu ai voie sa detii arme de foc asupra ta)[/quote]

Daca are permis de port arma nu potzi sa'i faci nimik...doar in caul in care te ameninta cu arma!
  • duradarius@masini.ro

  • Mesaje scrise: 88
  • Locatie: Baia de Aries (Alba)
  • Masina: Astra 1995 1.7 TDI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Aveti perfecta dreptate , taximetristi au cucerit orasele . Rusine Lor ca sunt ... unii dintre ei niste TOMBEROANE de GUNOAIE CU CAPAC .
Eu daca eram in masina cu sotia si scotea unul pistolul al mincam cu pistol cu tot , indiferent de consecinte !

Si totusi in Cluj , am intalnit taximetristi ff cumsecade , mi-au cedat loc pe banda la semafor sau chiar m-au lasat sa trec de multe ori in fata lor chiar daca nu aveam prioritate , eu le-am multumit de fiecare data .
Evil or Very Mad Poate ca m-au vazut de Alba (AB-74-DDD) si ce au zis , asta-i Kamikatze de albanez cine stie pe unde draq vireaza cu masina .......

DDarius
  • tm16gts

  • Mesaje scrise: 121
  • Locatie: timisoara
  • Masina: Vectra 1997 x18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2006

  • Mesaj Privat
sint oameni si oameni,dupa cum nu vezi padure fara uscaturi,dar de la o mica sicana in trafic,pina la a scoate pistolul,cred ca muream de git cu el acolo Evil or Very Mad
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR