Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • GODLESS

  • Mesaje scrise: 282
  • Locatie:
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2007

  • Mesaj Privat
@jjee da ! si am porbagajul plin cu AK47 ...
mai civilizat ? in ce sens ?
Skip ads

  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
GODLESS a scris:Hai sa pun si eu paie pe foc ...
Mi greu sa cred ca din senin a scos ala pistolul, pun pariu ca a fost un claxon, fratele tau a sarit cu: "ce ai ba nu vezi ca sunt cu doamna?" si ala si-o scos scula ce o avea la indemana (daca in loc de pistol scotea P**a ce zicea fratele tau ? ca e pervers !)... toti pana acum ati privit din perspectiva soferilor de duminica care circula pana la servici cu masina si la cumparaturi ... dar cand esti contratimp poate ca vezi altfel lucrurile (tu stai grabit ca prostul si astepti sa vina taxiul pe care l-ai comandat iar el nu vine pt ca merge in spatele unei "vaci cu cabina" pe care sotul o invata sa conduca) cand cineva merge ca melcul in fata ta si te grabesti (sunt mi de motive pt care te poti grabii) ... si daca mai e si femeie (apropoz sunt misogin) iti vine sa scoti nu pistolul la ea ci agheul, sa nu mai vorbesc de alte tampenii pe care le fac femeile in trafic dar de asta nu zice nimeni nimic pt ca sunt niste "doamne" Nu generalizez ...pt ca sunt si femei care dau lectii de condus multor barbati ... faptul ca moare lumea in accidente ... ce vreti si voi ... daca nu stiu sa conduca sa MOARA ! cine-i pune sa intre in depasiri riscante ,cine-i pune sa se urce beti la volan ,cine-i pune sa conduca o masina cu 200 la ora dupa ce au luat permisul de 2 luni (poate o sa apara si pe masini inscripti ca si pe pachetele de tigari "masina poate sa ucida !") daca pietonii traverseaza prin locuri nepermise sa MOARA ... felicit guvernul ca a scos noul cod rutier care-mi permite sa-l pun la plata pe pietonul care-mi loveste masina cand traverseaza prin loc nepermis asa mai pot schimba si vopsi gratis o aripa sau o capota zgariata sau prinsa de rugina ...

Zicea unul aici "Toti incultii negriciosi cu 3 clase sunt pe taxiuri, eu ii mai numesc si "fomisti" ca asa umbla pe strazi. Legea asta a junglei ca te iei cu el si da prin statie si te trezesti cu 30 de taximetristi negriciosi spune totul, d-aia fac ei pe durii ca altfel nu valoreaza doi bani. " Asta e ! nimeni nu e director ca si tine si sa aiba 2 p***e ca secretare, de ce nu te apuci tu de taximetrie , sa fie pe taxi doar doctoranti albi cu 3 facultati si ei "negriciosi cu 3 clase" sa te astepte cand vi acasa si sa-ti dea in cap sa aiba si ei ce pune pe masa ...(asa ar fi mai bine ?) fiecare meserie trebuie facuta de cineva , ca se aduna si sunt uniti bravo lor poate ca asa ar trebui sa fie toti cei care muncesc ... eu zic ca asta ne lipseste nu suntem uniti si nu ne stim apara drepturile ...ex :daca pensionarii care stau la cozi la farmaci ar fi UNITI si l-ar lua pa p**e in cur pe ministrul sanatati pana il ustura curu sa tebuiasca sa stea si el la coada la farmacie pt unguent sa vezi cum ar disparea cozile de la farmaci ... uneori chiar am impresia ca chiar le place sa stea la coada !

P.S.:Nu am fost nu sunt si nici nu voi fi taximetrist dar am scris pt ca unii vad doar "partea plina a paharului" !





Scuza-ma ca iti zic, dar fratimiu e om in toata regula , nevasta lui pun pariu ca e mai sofer decat esti tu, mai civilizata decat ai putea fi tu vreodata, mai isteata decat iti inchipui tu ca esti si mai atenta in trafic decat esti tu in jocurile de pe PC, iar inainte de toate e mai om decat tine; nu as fi postat aici de dragul de a scrie scenarii, de a da intr-o categorie sau in alta de oameni, am scris exact ce s-a intamplat, pentru ca este foarte credibil ceea ce a patit, dar tu, tocmai din minunatul tau colt de tara nu ai de unde sa stii la ce nivel a ajuns jungla din bucuresti, iar daca tu scrii ca te bucuri ca acum poti calca oamenii cu masina daca traverseaza prin locuri nepermise inseamna ca probabil ai intrat intr-un regres, iar printr-o presupunere ca de undeva dintre masini ti-ar sari in fata un copil nevinovat, l-ai calca fara nici cea mai mica urma de regret cu gandul ca "Doamne ce bine , acum imi pot pune faruri angel eyes". Si inca ceva, inainte de functii , bani, smecherie, poate ca ar trebui sa incercam fiecare dintre noi sa fim un pic mai OAMENI.
  • Vios40

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1987 2.3D LS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Instigarea la violenta nu ar trebui sa fie apanajul unor "maniaci" ca noi dar ce s-a intamplat este strigator la cer, plusat cu celelalte istorioare rezulta o atmosfera apasatoare intr-o Capitala asa de mica unde se circula greu si esti vanat de "cap de creta" peste tot. Insa-si circulatia pe aceste strazi este o aventura si ca orice aventura avem parte si de pirati? Personal sunt mai vulcanic asa ca rezultatul ar fi fost grav. Oricum acord ideii de a ne forma o echipa de interventie nota 10. In vestul salbatic a aparut aceasta idee tot din cauza banditilor si dupa cum vad tindem spre epoca justitiabililor singuratici asa ca astept apel si pe urma vom vedea, no offence pentru imaginatie si iritare dar sunte-ti prietenii mei si cand cineva va supara, ma supara iar rezultatul este acesta. Confused
  • Florin M

  • Mesaje scrise: 390
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Graba strica treaba, un vechi proverb care e valabil astazi mai mult decat oricand, din cauza unui taximetrist care... probabil se grabea sa preia comanda ca deh ...astepta prostul, s-a bagat de pe banda 1 pe banda 2 fara sa se asigure si fara sa semnalizeze norocul meu ca l-am vazut si am franat brusc ca altfel imi faceam zob fata si loganulu lui probabil.
Nu am nimic special cu taximetristii, mai ales ca ma gandesc si eu sa ma apuc de taximetrie sa mai fac un ban in plus in timpul liber.


Ultima modificare facuta de Florin M la Mar 05 Jun, 2007 10:16 pm
Skip ads

  • orinoco

  • Mesaje scrise: 251
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2006

  • Mesaj Privat
in Bucuresti ar trebui sa fie mai toate strazile mari si intersectiile supravegheate video...suspendat carnete la greu....pentru ca romanual ( si mai ales bucuresteanul" se CIVILIZEAZA doar cu fortza ( amenzi + suspendari )....si apoi o sa se circule mai civilizat....ca poate se termina intre timp si "marea asfaltare".
oricum .....cind mai iesiti din bucuresti....( si nu chiat in judetele limitrofe...mai departe).....o sa vedeti ca se circula muuult mai civilizat si mai corect Smile
  • GODLESS

  • Mesaje scrise: 282
  • Locatie:
  • Masina: Calibra 1993 C20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2007

  • Mesaj Privat
rastafarianul a scris:

Scuza-ma ca iti zic, dar fratimiu e om in toata regula , nevasta lui pun pariu ca e mai sofer decat esti tu, mai civilizata decat ai putea fi tu vreodata, mai isteata decat iti inchipui tu ca esti si mai atenta in trafic decat esti tu in jocurile de pe PC, iar inainte de toate e mai om decat tine; nu as fi postat aici de dragul de a scrie scenarii, de a da intr-o categorie sau in alta de oameni, am scris exact ce s-a intamplat, pentru ca este foarte credibil ceea ce a patit, dar tu, tocmai din minunatul tau colt de tara nu ai de unde sa stii la ce nivel a ajuns jungla din bucuresti, iar daca tu scrii ca te bucuri ca acum poti calca oamenii cu masina daca traverseaza prin locuri nepermise inseamna ca probabil ai intrat intr-un regres, iar printr-o presupunere ca de undeva dintre masini ti-ar sari in fata un copil nevinovat, l-ai calca fara nici cea mai mica urma de regret cu gandul ca "Doamne ce bine , acum imi pot pune faruri angel eyes". Si inca ceva, inainte de functii , bani, smecherie, poate ca ar trebui sa incercam fiecare dintre noi sa fim un pic mai OAMENI.


1.Nu te scuz ! si sti de ce, pt ca tu o iei personal,iar eu nu am zis ca : fratele tau nu e in regula sau ca cumnata ta nu e civilizata sau nu ar fi isteata sau ca nu ar fi atenta ... probema e ca unii nu sunt capabili sa acepte si alte puncte de vedere ...
2."Saraca cumnata-mea mai usurel cu volanul " ce sa inteleg de aici ca are licenta de pilot ? tu ai zis-o nu eu ! ... si nu pune pariuri pe care nu esti sigur ca le si castigi ...
3.Titlul topicului e complet eronat ! Faci tara de rahat ,pt ca fratele tau are o problema cu un taximetrist sau pt ca bucurestiul e o jungla ...(poate ca "minunatul meu colt" nu e de rahat si nici nu vreau sa-l murdaresti tu )
4.Ai scris ce ti-a spus fratele tau, nu ce sa intamplat ,ca nu ai fost acolo ! Daca traiam in america era foarte credibil ce spui tu, dar in romania tin sa am rezerve ca cineva scoate un pistol asa din senin ...(neprovocat)chiar si in jungla din bucuresti.
5.Daca crezi ca traiesti in jungla, atunci trbuie sa fi echipat corespunzator si sa sti cum sa te aperi de ea ... ca nu cred ca mergi in excursie in jungla africana in slapi si pantaloni scurti, ca risti sa vi in cosciug acasa ... (si poti sa fi "mai OAMENI" dintre oameni)
6.Daca tu crezi ca un copil trebuie lasat nesupraveghiat si lasat sa treaca strada prin locuri nepermise, nu stiu cine e in "regres". eu sau tu ? daca tu-ti lasi copilul nesupavegheat sa traverseze starda, prin loc nepermis, prin fata masinii mele ,atunci eu cred ca tu ai o mare problema si, nu eu ca il calc ... si tot eu trebuie sa am regrete ca copilul are parinti idioti ,care nu stiu sa-l educe cum ,cand si pe unde se traverseaza stada !
7.Ceri sa fim "un pic mai OAMENI" cand nu suntem in stare sa ascultam si parerile altora? Si sarim ca arsi cand cineva are o alta parere (cred ca jungla e de vina)
8.@Laur45 am spus eu ceva de codul rutier ? Am fost un sofer foarte prost si asta din cauza scolilor de soferi care nu te invata nimic ... si am luat claxoane si am enervat multi soferi ... is curios cate avioane ar pica daca pilotii de avion ar face cursurile de pilotaj cam cum te invata scolile de soferi ... ar trebuii sa se dea carnetul de conducere dupa sute de ore de simulator in toate conditiile de trafic si atunci sa vezi ce soferi ar fii pe sosele ... "trebui sa fim mai toleranti" oare cat de toleran ai fi sa-ti fie masina lovita in 6 luni de 2 ori de incepatori ... sa zicem ca pe primul il ierti ca se mai intampla dar la al doilea ce-i zici : "prietene cat tot mi-ai lovit masina proaspat vopsita si scoasa din service hai sa mergem la o bere ca orcum nu o am masina pt umatoarele 2-3 saptamani (asta caz fericit)" Mai poti tolera asta ?

P.S. : Sunt cel mai necivilizat om de pe planeta asta. norocul meu e ca nu traiesc in "jungla" ci in "minunatul meu colt" si nu deranjez decat cu parerile mele !


Ultima modificare facuta de GODLESS la Mie 06 Jun, 2007 4:31 am
  • Vios40

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1987 2.3D LS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Domnilor, cred ca acesta disputa este de prost augur asa ca va rog sa ne rezumam la esential si anume la ipostazele in care un "maniac" are o problema referitor la conduita preventiva si abuzuri. Very Happy

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
s-au inflamat spiritele. luati o pauza.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR