Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • rucu

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Buna seara tuturor.
Vreau sa intru in "familie" cu un Astra H 1.6 benzina. DTI-ul nu mi se pare f. reusit, dieselul de 150 CP e scump (si facut de Fiat...) , dar s-ar putea sa fie doar o parere personala, asa ca va rog, nu-mi sariti in cap.
Am mai mers cu Astra G 1.6 16v si mi-a placut. Elastic, economic, ieftin de intretinut, deci pt mine.
Voi ce parere aveti? Trebuie sa aleg intre golf 1.6 (injectie indirecta, nu FSI) si astra h 1.6. Oricum FSI-ul nu e prea elastic, singurul lucru care m-ar atrage este faptul ca are 6+1 viteze. Si nici nu e Opel! Very Happy

In alta ordine de idei, as vrea sa obtin cat mai multe informatii legate de dealeri si de discount-urile obtinute de voi. Eu locuiesc in Bucuresti, si aici ar fi Opel Di-Bas, Opel Gtt. P-astia ii stiu eu.
Povestile legate de discounturi sunt multe si fantastice. Personal am aflat de discount-uri variind intre 5% si 18% (seamana cu povestile vanatoresti, nu?). Dar as vrea sa aflu direct de la sursa, adica de la voi, (fericitii deja) posesorii de Astra H.
Multumesc.
Skip ads

  • _Dragos_

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Eu mi-am comandat un Vectra de la Union Motors din Otopeni si a iesit mai ieftin ca la DiBas cu 650 Euro.Ai putea sa incerci si la ei ca sunt relativ aproape.

Si parerea mea este sa optezi pt Astra in detrimentul Golfului pt ca VW are pretul cam mare pentru ce ofera.Si arata si mai bine Astra dar asta tine de gusturi!Oricum optionalele sunt mai ieftine la Astra ca la Golf!
  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Informatii despre dealeri: http://www.opel.ro/index.ph...e%C5%9Fti#dealers
  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
oricum negociaza la singe, baga din top,
orienteaza-te dupa clientul stapanul nostru
Skip ads

  • ARSY

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Timisoara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Si eu am facut un drive-test cu versiunea de 1.6 (singura disponibila pe benzina chiar daca eu mi-am comandat de 1.Cool si am fost foarte placut impresionat: performantele au fost foarte bune pentru cilindree (dupa parerea mea), silentios, se poate conduce in ritm chiar sportiv si un consum mai mult decat acceptabil. Comparativ cu Golf-ul este mai ieftin si are si dotari mai bune la nivelul Elegance.
Referitor la reduceri, la noi la TM se acordau reduceri chiar si de 1000 Euro insa doar la masinile aflate pe stoc. Daca vrei altceva atunci reducerea acordata ramane la latitudinea vanzatorului si eventual a talentul tau de negociator. Mie mi-au dat 404 Euro reducere si am sperante la inca ceva cand imi vine masina. Oricum ar fi, daca vrei mai multe dotari optionale iti recomand categoric pachetele, iesi mult mai ieftin decat cu dotarile luate separat.
  • ARSY

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Timisoara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Mi-am luat de 1.8 si nu 1. Cool . Mad
  • ARSY

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Timisoara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Ce naiba are?! Evil or Very Mad Motor de unu virgula opt litri!!!! Evil or Very Mad
  • rucu

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Am comandat de la GTT.

Dupa cum stiti e o reducere la Astra de 600 de eur din pretul DDP, dar cu ceva discutii am ajuns cu totul la 1450 de euro discount din DDP. Am comandat un Elegance de 1.6 benzina. Am luat-o pe firma, asa ca a fost si reducerea de flota. Deci nu e 100% meritul meu.

Cred ca e destul de bine. Voi ce ziceti?
  • ARSY

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Timisoara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Ai facut o afacere super. Cand eu mi-am comandat masina nu existau nici un fel de reduceri oficiale, doar ce am negociat cu dealer-ul. Tu ai iesit foarte bine cu aia 600 Euro plus cei 7% pentru firma!
  • cristisor

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Kosovo
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Eu mi-am comandat 1,7 cdti 100 CP, Cosmo, in noiembrie, la dealerul din Galati.
Cam in doua saptamani trebuie sa ajunga, manca-o-ar tata!

Surprinzator sau nu, mi-au dat discount diplomatic de 18 % (au incercat intai un 5 %, au vazut ca nu tine, s-au facut ca dau telefon la bucuresti, si au revenit cu 18%).

Deci se poate, insa trebuie sa te tii tare!
  • oshlobanul

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Uopa!.. S-ar putea sa fie numai un zvon, dar se pare ca la Union Motors sau cum s-o numi el exact e cam scandal.. intre actionari.. am auzit ca s-au certat si ca nu e recomandabil acum sa faci afaceri cu ei... (cum e regula pe la noi, probabil ca au plecat aia bunii si au ramas "ceilalti"!).. ma rog.. nu stiu exact.. zic si io din ce am auzit.. macar pentru precautie.... bafta oricum..
  • cristisor

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Kosovo
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jan 2005

  • Mesaj Privat
"Gold-and-Platin" ii cheama pe ei (suna cam a "Farashul de Aur" SRL, dar asta e problema lor). Cat timp am semnat deja contractul cu ei si masina a ajuns deja in ungaria, n-au decat sa-si scoata ochii. Ceea ce probabil au facut deja ... Twisted Evil sau sunt pe cale sa faca.

cat timp cumpar de la ei o masina, si nu actiuni la firma lor, mi-e perfect indiferenta situatia bataliei dintre ei (fireste, daca exista vreuna). Si, dupa ce mi-am luat si masina de la ei, ma intereseaza si mai putin.

cum inca n-am luat masina, nu zic inca "hop", dar oricum, nu are cu ce sa ma afecteze.

In orice caz, multzam si "sa fie"!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR