Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • Radovan_eu

  • Mesaje scrise: 1,311
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Buna seara, de cateva zile am primit de la fratii nostrii chinezi, o camera video ,, 1080P HDMI FULL HD Car DVR w Night vision & Motion Defection Recorder Camera'' model K2000. Am ajuns la aceasta camera dupa multe filmulete vizionate pe youtube facand comparatii intre diverse camere ce se incadrau pana intr-o anumita suma de bani. Pretul a fost de 42$ cu transport inclus. Pot spune ca aceasta camera sta bine la capitolul imagine si sunet si o recomand celor ce nu vor sa treaca de un prag in privinta pretului.



Filme : http://youtu.be/QJL37ZlbAbY http://youtu.be/8YKvTdhScHU http://youtu.be/G32j_oRZ1Pc


Ultima modificare facuta de Radovan_eu la Sam 09 Feb, 2013 10:56 am, modificat de 6 ori in total
Skip ads

  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Asa deci. La capitolul memorie cum sta camera? Cate ore/zile poate inregistra?
SI fara sa inregistreze peste fimarile vechi...? Sau cat are memorie?


Ultima modificare facuta de florinianc la Sam 02 Feb, 2013 9:57 pm
  • Radovan_eu

  • Mesaje scrise: 1,311
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Setat pe rezolutia 720, la un film de 5 minute, ocupa aproape 700 mg, poate inregistra fara oprire la nesfarsit deoarece in momentul in care se umple cardul, incepe sa suprascrie peste filmele vechi, se poate bloca la stergere un anumit film ce prezinta interes si care v-a putea fi sters doar de pe o unitate PC.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
si pe mine ma tenteaza achizitia unei astfel de camere, inca nu m-am hotarat daca da sau nu

eu as lua

Roadrunner 520
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,414
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Eu folosesc camera de pe telefonu Galaxy S.
Nu circul prea mult ca sa-mi fac griji la detalii sar filmeaza foarte bine si are si GPS si pot vedea harta si alte detalii pe ecran.
  • blue_maniak

  • Mesaje scrise: 953
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Prestigio RoadRunner HD1. Filmeaza decent la 720p. Marele avantaj al camerei este ca e mica/plata, iar montata chiar la partea superioara a parbrizului langa oglinda e foarte greu observabila din exterior si nu trebuie de/montata de fiecare data cand parchez masina.
  • Blebeanu Lorin

  • Mesaje scrise: 1,077
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2010

  • Mesaj Privat
O balarie de copie dupa modelul asta al tau (CARCAM K2000) am si eu. Am "copia" fara HDMI. Nici "originalul" nu pare cine stie ce... asa ca nici nu vreau sa-ti explic cat de "jaf" imi pare ceea ce mi-am luat eu. Din ce-am citit prin alt forum cam toate DVR-urile ce afiseaza data, ora cu VERDE sunt cam slabute, asta ca sa nu le zic mai rau.
Uite si surse de inspiratie:
http://www.dashcamtalk.com?dash-cam-comparison/
http://www.dx.com/s/car+dvr...;sort=ReviewCount
  • alinmuresan

  • Mesaje scrise: 349
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Nu va e frica sa lasati camerele la vedere, pe parbriz? Sau le desfaceti de fiecare data?
Eu m-am orientat spre ceva foarte mic, nu e dedicata filmarii traficului, dar poate fi folosita si la asta.
http://www.ebay.com/itm/Min...sh=item2a20b389dc
Skip ads

  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
o sa incerc sa folosesc telefonul impreuna cu
AutoGuard Blackbox

poate o pun de o economie.
  • astraopel

  • Mesaje scrise: 275
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2011

  • Mesaj Privat
eu inca nu am gasit o camera civilizata la bani sa inregistreze full hd(h.264)si sa reziste la intemperii(adica sa stea in soare sau la -grade), sa fie portabila(sa o pot atasa la casca pe bicla si bineinteles waterproof.Ar mai fi sa aiba night vision dar nu cu infrarosu ci low light vision.Stiu ca am foarte multe pretentii dar
cele care nu au ceea ce am descris mai sus cu mentiunea "SA NU FIE REBUT CHINEZESC"nu-mi starnesc interesul.
Astea fiind zise,singura care arata si se apropie de ce am descris este cea pe care o folosesc majoritatea de la GOPRO dar e urata si scumpa.http://gopro.com/cameras/hd-hero3-black-edition
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
asta am luat eu zilele trecute dar nu am apucat sa testez. GoPro Hero3 Black edition si o sa testez curand...
  • Lotg

  • Mesaje scrise: 1,638
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Am avut si eu la mine vreo saptamana-doua la testare o camera chinezeasca. Cu filmarea eram multumit, in schimb se auzea un zgomot la inregistrare, care parea sa vina de la mufa de alimentare. Poate nu ar strica postate si ceva inregistrari cu camerele din dotare. Din pacate eu le-am sters pe ale mele. Sad
Skip ads

  • Radovan_eu

  • Mesaje scrise: 1,311
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Si camera mea facea un ,,carait'' la denivelari dar am rezolvat problema, jucau butoanele de pe lateralul camerei, am desfacut-o si am pus o bucata de banda adeziv pe spatele butoanelor, acum cand o agit, nu se mai aude nimic, inainte parca era un clopotel.
  • blue_maniak

  • Mesaje scrise: 953
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Si user-ul MariusGMG filmeaza cu o chinezarie DVR-CR23. Tocmai am vazut video-ul postat de el pe traficutube. Se pare ca suntem destul de multi care filmam in trafic.

Prestigio RoadRunner HD1 focalizeaza prost daca sta in caldura.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
azi am inceput si eu, pana la urma voi folosi telefonul si aplicatia Autoguard
, nu mai cumpar camera


ziua

si dimineata pe luminate


  • Lotg

  • Mesaje scrise: 1,638
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Si uite asa aflu si eu de acest program. Banuiesc ca ai versiunea Pro? Nu-mi place ca versiunea gratis nu lucreaza in background. De vineri ma apuc de testat Autoguardul. Oricum te scuteste de o cheltuiala.
  • frumushel

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Deci nu sunt singurul care foloseºte o astfel de camerã. Am achiziþionat acum 2 sãptãmâni o camerã noname HD cu 2 camere (faþã ºi retro) cu iRed. O sã-ncerc mâine sã vã spun ºi modelul.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Lotg a scris:Si uite asa aflu si eu de acest program. Banuiesc ca ai versiunea Pro? Nu-mi place ca versiunea gratis nu lucreaza in background. De vineri ma apuc de testat Autoguardul. Oricum te scuteste de o cheltuiala.

da
  • Lotg

  • Mesaje scrise: 1,638
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2004 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Nu e scump sa dai 8 lei, dar nu prea imi vine sa-mi dau contul sau mai stiu eu ce prin internet. Ma mai fura hackerii si de salarul asta mic Very Happy
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
fura pe naiba, lumea e din ce in ce mai buna, toti sunt pacifisti, chiar iti baga bani in cont de il prind.
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR