Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Salut ,o intrebare am si eu la voi ,in special la cei ce utilizeaza Autoguard blackbox pro. Si anume ca as vrea sa cumpar si eu acest program si sunt nelamurit,adica dupa ce efectuez plata se instaleaza direct in telefon sau se descarca sub forma de kit si il pot instala eu oricand doresc si pe ce telefon doresc , pentru ca daca se instaleaza direct si eu vreau sa schimb telefonul sau sa il vand de exemplu nu il (pierd )si nu prea as vrea atata timp cat l-am platit. Nu am mai cumparat nimic de pe magazin play android si de aceea apelez la voi . Multumesc anticipat. Filmari bune fara evenimente va doresc.
Skip ads

  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Nu mai bine cumperi o camera? 50-60 de coconei la chineji gasesti camere mai mult decat decente
  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Folosesc ocazional asa ca pt. mine tel. e mai bun si mai ales ca am suport pt. tel .si nu mai vreau inca ceva atarnat pe parbriz plus detectorul radar la care nu renunt orice ar fi . Tel. il folosesc si ca gps si bluetooth cu masina ,cam multe prize trebuie asa ca....mai astept un raspuns la intrebarea mea. Thanks.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
il poti pune pe orice telefon cat timp il instalezi din contul tau de google , nu mai stiu cum e cu trecerea la versiunea pe bani ca am renuntat de ceva vreme sa-l mai folosesc. In general la ce am cumparat eu, am instalat veriunea gratis care are un "buton"de trecere la versiunea pe bani, de acolo incolo e intuitiv.


Ultima modificare facuta de liberlamare la Dum 23 Apr, 2017 5:18 pm
Skip ads

  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Multumesc dar nu prea am inteles cu adica din gmail daca eu il cumpar de pe magazin play de pe telefon android ....😏
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
ca sa poti sa cumperi din magazinul play trebuie sa intri cu contul de google si sa ai un card declarat pentru cumparaturi (daca te lasa sa faci si plata introducand datele cardului la achizitie nu stiu - poti testa.) . In mod normal orice telefon cu sistemul de operare Android are un cont de google activ.

PS
cont de google am vrut sa zic nu de e-mail ( gmail), am corectat si mai sus
  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Normal ca am cont google pe tel. si am si cont pay pal
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Eu as renunta la filmarea din telefon. Vara 35 de grade cu soare in fata.... face insolatie telefonul. Sunt camere care le pui pe oglinda si inlocuiesc oglinda sau o pui in spatele oglinzii. Eh un matz, poti trage matzul de alimentare pe sub chedere si nu se va vedea
Skip ads

  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Cum spuneam doar ocazional nu merita pt.mine multumesc.
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Ocazional merita. Unghi de filmare mai mare decat la telefon, nu forjezi telefonul, calitatea este net superioara.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Si eu am filmat mai demult cu telefonul si nu e mare rahat. Si pe vremurile alea aveam un telefon mic si usor.
Acum daca as filma cu paleta de 6 inch cred ca as vedea o balanganeala totala...
Am o camera luata de la chinezoi cu ~40 euro si am pus-o in spatele oglinzii, abia se vede putin din display. E incomparabil cum filmeaza camera comarativ cu un telefon pus in parbriz. I-am pus si un filttu cpl ca sa elimin reflexiile birdului in parbriz.
Filmeaza continuu si in caz de ceva (accident) am dovada faptelor.

Parerea mea, nu da banii pe un rahat de aplicatie, sunt aplicatii gratis care fac din telefon dvr.
Cauta pe google "top dvr applications android" si sunt cateva topuri destul de pertinente...
Vezi cum filmeaza telefonul su apoi te hotarasti daca sa iei aplicatia aia sau iti iei o camera dedicata... Iti garantez ca vei alege camera dedicata...
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Eu unul s-ar putea sa trec pe un vico mai ales ca au camere si pe la 700 de lei. 700 de lei, garantie 2 ani, in caz de defectiune se poate returna si o decontez prin firma. E rentabil daca stau si socotesc, oricum eu nu am vazut telefon care sa filmeze 1080p 25/29/30 fps cu unghi de 120grade in sus. Plus de asta camera video se incinge vara care are o racire mao buna, telefonul cred ca sta sa se topeasca dupa 15 minute in parbriz.
Skip ads

  • deleted-30842

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Este adevarat ce spuneti si sunt de acord ca nu se compara o camera dedicata cu telef. dar am zis sa vad ce si cum cu telef.si dupa sa vad si o camera cu se comporta . Si programul acela nu e cine stie ce pret 3 € nu e o problema de bani ,oricum multumesc pentru bunavointa,o sa incerc si una si alta sa vedem
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
ai posibilitatea sa-ti cumperi o camera care se aseaza in locul sau peste oglinda interioara a masinii.
sunt unele modele destul de reusite full hd si cu unghiuri de inregistrare mai mari de 140 de grade la preturi decente pana in 200 de lei.
am vazut si unele camere de oglinda care au inca o mica camera (remote) care se monteaza la luneta, in felul asta poti filma si ce se intampla in spatele masinii.
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
mie cele cu oglinda imi fac cu ochiul, nu stiu cat sunt de bune dar vad preturi mici pe ebay, eu asa ceva as lua.
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Este una de pici in fund. Este foarte ieftina, 800 si ceva de lei Very Happy
  • liberlamare

  • Mesaje scrise: 3,539
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Zafira 2006 1.9 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2007

  • Mesaj Privat
nu merita atata banet, cel putin eu nu as da.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
horaa a scris:Este una de pici in fund. Este foarte ieftina, 800 si ceva de lei Very Happy
așa dacã vrei gãsești și pixuri cu 500 de lei... dar nu cumperi...
eu am vãzut pe net camere de oglinda cu una o camera pentru spate începând de la 250 de lei (in Romania). la chinez cu toate taxele vamale ajungi la 150 de lei pentru același sistem.
acum exista riscuri sa fie panarame insa sincer nu as da mai mult de 300 de lei pe o camera, poate sa fie și de firma, la urma urmei nu filmez la nunti și botezuri cu ea cã sã-și scoatã banii...
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Camerele tip oglinda sunt mai scumpe. Una decenta/chiar buna vs telefon se invarte pe la 70-100 de coconei la chinezi. La 150 de lei nu cumperi nimic
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
eu am dat 160 de lei pe un G1WHT (cu o singura camera si nu de oglinda).
filmeaza chiar foarte bine pe timp de zi.
seara e slabuta (cand e intre zi si noapte se confuzeaza, cred ca pot rezolva din setari dar imi e lene).
noaptea iar filmeaza destul de bine.
daca o luam de prin romania dadeam undeva la 250 de lei pe olx.
intre timp am vazut ca au scazut preturile acelorasi camere si in romania si pe la chinez (am cautat mai multe modele in perioada respectiva si am retinut unele preturi).

clar, nu contest ca o camera de 700 de lei e net superioara unei camere de 250 de lei, dar totusi, daca nu te ocupi cu postat filmulete pe youtube ca sa ai arhiva de incidente publica, sincer nu cred ca merita sa dai 700 de lei.
am vazut la multa lume camere de 1000 de lei puse pe golf 3 (aici in galati). pai iti sparg masina sa-ti fure camera...
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR