Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A
  • sebastian21

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1995 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Salut, am un opel tigra A din 1995, si am o mica problema cu faza scurta din farul stang! am schimbat bec, am verificat si siguranta, dar nimic! Daca poate sa ma ajute cineva cu un sfat referitor la problema mea, multumesc anticipat!
Skip ads

  • amr84

  • Mesaje scrise: 404
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Ai verificat daca iti ajunge tensiune in mufa? Eu cu asta as incepe. As verifica cu voltmetru daca imi ajunge tensiune in firele de la mufa. Daca nu ajunge tensiune, as verifica releul de lumini si daca e bun, continuitatea intre releu si mufe. Daca si acolo e ok, atunci as merge mai departe catre blocul de lumini, desi tind sa cred ca nu de acolo e problema.

Alte simptome? Flash singura, etc? Faza lunga cu probleme? becul nou merge daca il pui pe direct la baterie?

Inca un lucru: ce motor ai? A fost schimbat? Pentru ca tigra a venit cu X14XE si X16XE.
  • sebastian21

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1995 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Ms mult pt sfaturi, am sa verific toate astea la masina, problema e numai la faza scurta pe farul din stanga. Am schimbat becul, am pus unul nou, am verificat si siguranta, dar nici o schimbare, nu vrea sa mearga! ma gandeam sa duc masina la un electricean poate ii da de capat ! MS mult pt sfaturi.
  • amr84

  • Mesaje scrise: 404
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2009

  • Mesaj Privat
verifica intai si ne spui aici ce rezultate ai obtinut. Intai incearca sa rezolvi tu incet si cu grija, asa mai inveti una alta si incepi sa-ti cunosti masina.
Skip ads

  • amr84

  • Mesaje scrise: 404
  • Locatie: Arges
  • Masina: Tigra 1997 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Ai rezolvat problema?
  • sebastian21

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Tigra 1995 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2013

  • Mesaj Privat
salut..am rezolvat in sfarsit problema! Mai bine zis a rezolvat'o un electricean, problema era k nu imi ajungea curent in far, iar electriceanul mi'a aratat cum vechiul proprietar a facut niste "improvizatii" proaste si a prajit niste fire, in plus aveam in far becuri mai mari decat cele originale, asa k am fost la magazinul de piese auto si am luat un set de becul de 12v 55W philips! akuma merge totul! Multumesc pt sfaturi !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR