Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • ghost_rider

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Am si eu o intrebare pentru voi opelistilor ! Laughing
Am un Astra G din 2001 1.6 16V si am o vecina are un Astra Cabrio si aici e partea mai interesanta, mi s-a cam pus pata pe acel Cabrio !
Si vroiam sa va intreb daca se merita acel Cabrio si cum as putea s-o "prostesc" sa facem un schimb + (bineinteles) o diferenta de bani din partea mea!

Mulltumesc, astept parerile.
Skip ads

  • ghost_rider

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Nimeni ?! Nici o parere nimic ?
  • mafiozzo

  • Mesaje scrise: 309
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2010

  • Mesaj Privat
m-as mira sa doreasca fiind si tipa, da o poti intreba foarte linistit si direct, cat mai vrei diferenta pe langa astra mea, pe cabrio tau, bertone te referi?
  • ghost_rider

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Da, pai asa am sa fac. Spre mirarea mea, ieri cand ma uitam la masina am vazut ca avea si scaun de copil. Deci.. nu stiu cum se descurca cu un cabrio avand si copil mic. Laughing
Skip ads

  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Daca esti singur ( ma refer fara familie cu copiii ) e ok, merge, dar daca ai copii un cabrio nu prea te ajuta, nefiind practic ( unde pui un carucior copil, scaun ). Si eu zic, sa intrebi, nu ai ce pierde!
  • ghost_rider

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Am 20 de ani cristyliviu Very Happy deci..nu am copii, nevasta, doar prietena. Si eu ma gandeam la asta + a mea e in 4 usi, portbagaj mai mare mult mai practica si cam aceleasi dotari cum e si pe acel Cabrio.
  • cristyliviu

  • Mesaje scrise: 1,060
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2001 y1.7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Multi inainte! Asa e, varsta dicteaza anumite prioritati! Si eu eram la un pas sa imi iau in 2 usi, pana m-a trezit un prieten! Incerca, ii expuii avantajele de ambele parti si daca e tipa rationala si practica, posibil sa mearga!
  • ghost_rider

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc frumos! Am masina asta in cap de vreo 2 ani, dar nu am putut sa iau decat Astra G Very Happy dar sa sper ca o sa inghita galusca si sincer nu prea am ce face cu 4 usi eu, mai am acasa o Zafira in caz de am nevoie de portbagaj si loc pentru inca cateva persoane ! Laughing Sa fie cu noroc !
Skip ads

  • salim

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2011

  • Mesaj Privat
eu am facut schimb cu astra g in 3 usi cu bertone cabrio cu deferenta de 1700 de euro in 2011 si a meritat tot bani ca masina e curat .daca poti sa faci fa-o nu pierz nimic .
  • ghost_rider

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Deci toti spuneti ca gagica ar accepta schimbul, dar nu stiu ce diferenta sa-i dau. 1700 de E mi se pare cam multicel. Smile Tot n-o prind sa stau de vorba cu ea. As face orice sa am o masina ! O ador Laughing


Ultima modificare facuta de ghost_rider la Mie 06 Feb, 2013 6:25 pm
  • salim

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2011

  • Mesaj Privat
depinde ce 1.8 , xe, x1?
  • ghost_rider

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Nu am idee.. Sad dar m-am interesat de la cativa si ar consuma undeva la 9-10, dar sincer sa fiu, la cat ador masinuta nu prea imi mai pasa de consum !
Skip ads

  • salim

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2011

  • Mesaj Privat
sa stii x1 consuma super are 116 cp consum undeva 7-10 . xe consum 10-14 in oras Smile
  • ghost_rider

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Nu stiu cum o sa fie cu diferenta de bani. Sa nu-mi ceara prea mult pentru ca nici nu prea dispun, mi-am platit facultatea si multe alte. Tu ce spui de o diferenta de 500 de E ar fi ok ?
  • salim

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2011

  • Mesaj Privat
cred ca da nu stiu cum arata masina a ta si a ie da mi nr ie de masina o caut in club poate o gasesc . eu am dat acu 2 ani aproape erau mai scumpe si masina mea aia veche nu avea mai nimic pe ea .
  • ghost_rider

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Nu cred ca in club dar iti dau numarul CT 14 BOK, da accepta schimbul trebuie sa-i cumpar eu un proiector pe stanga care il are lipsa + capacelul ala mic de la carlig din fata si sa zicem curatarea masinii in interior pentru ca am vazut ca nu prea are grija. Cum am mai zis, am ramas surprins cum se descurca cu un Cabrio ea avand copil mic, scaun de copil ... si de-asta ma gandeam la un schimb ii faceam "viata" mai usoara cu asta in 4 usi .
  • ghost_rider

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Ca dotari eu am asa :
4 geamuri electrice
oglinzi electrice si incalzite
aer conditionat
proiectoare ceata
mahon plansa de bord + nuca schimbator
volan reglabil pe 2 pozitii
scaun sofer reglabil
  • ionutzzz07

  • Mesaje scrise: 218
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2009 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Dute frate si vorbeste cu ea te tot agiti atat ca un pepsi,poate nici nu o da si tu iti faci planul ca tiganu!
  • ghost_rider

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Si da, am renuntat la idee. Din ce-am inteles eu consumul e destul de maricel in oras + se strica decapotarea. Asa ca am sa raman la Astra mea G si o sa incep sa o aranjez cat de cat, niste jante, un xenon etc. Very Happy
  • Vectra sri

  • Mesaje scrise: 879
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina: Astra 2002 z20let
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Oct 2012

  • Mesaj Privat
cosumul e la fel ca la 1.6 - le tau numai ca are putin mai multi caluti si eu am tot astra cabrio din 2002 nu am probleme cu decapotarea si nici nu prea stiu ca acestea sa se strice... la toate masinile cabrio vei gasi cazuri in care se strica decapotarea chiar si mercedes cu un search pe google te lamuresti..


oricum daca te razgandesti sa o convingi pe tipa sa faceti schimbul fi sigur ca astra cabrio isi va pastra valoarea mai mult chiar daca dai o diferenta modica cand tu t vei hotara sa o vinzi vei vedea ce usor va fi decapotabilele sunt la mare cautare in RO nu stiu de ce .. am pus-o eu pe autovit sa vad ce primesc pe ea si am ramas surprins avand in vedere ca am pus-o la un pret de mijloc (nici cea mai ieftina da nici cea mai scumpa dintre cele care erau postate) + ca tu vei fi foarte multumit de schimbare (am fost si eu in cazul tau numa ca eu am avut o vectra b2 la schimb+diferenta de la mine).
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR