Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • apasaciu

  • Mesaje scrise: 337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2006

  • Mesaj Privat
salutare ! problema minora .. o garnitura ... cea dintre pompa de benzina (mecanica) si motor ... doar ca nu se gaseste ... are cineva idee cum pot sa o fac singur ? din ce material ? m-am saturat .. am incercat cu mastic si a tinut o singura data 3 zile .. si pierdeee ...si pierde ... orice incercare dupa a fost degeaba .... pierdrea imediat ... heeelp me pls ... garnitura originala nu se gaseste decat la setul complet care este peste 3 milioane Sad( din pacate nu imi permit sa dau atataia bani pt o garnitura ... Sad(
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Incearca o garnitura din klingerit . Tiparul il faci mai intai pe o bucata de carton , apoi dupa bucata de carton decupezi forma pt garnitura de care ai tu nevoie .
  • apasaciu

  • Mesaje scrise: 337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2006

  • Mesaj Privat
salz ! asta o sa incerc azi .. una asa + mastic negru care se face ca piatra .. dar daca nu merge nici asa Sad sa incerc oare sa ii pun si iste garnituri de carton subtire langa garnitura asta ?
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Nu pune carton ca muncesti degeaba
  • apasaciu

  • Mesaje scrise: 337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Am identificat problema .. garnitura ca garnitura .. dar s-a bushit si un simering in pompa si pierde pompa ulei pe la o gaurica Sad( gooood ... si de-aia era atat ulei ..Sad( sa vedem acum ce gasim .. cred ca iara ii cumpar de-aia italieneasca la 1 mil care nu tine 10.000 km ca se face varza membrana ... dar decat sh care nu tine nici o luna Sad
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR