Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • VECTRA B 8v

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1996 x16szr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Salut din nou,revin cu inca o intrebare la care sper sa si primesc raspunsuri Very Happy. Un motor mic......1.6 8v ,este ajutat mai bine de o cutie scurta sau de una cu rapoarte mai largi? parerea mea e ca trage mai bine in rapoarte mai scurte.....astept si alte opinii,intentionez sa imi achizitionez o cutie de unde si intrebarea. multumesc si bafta Wink
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Cutie cu rapoarte scurte: masina are sprint mai bun (nu-i asa ca, indiferent de cutie, amsina trage mai bine cu a 3-a decat cu a 4-a?)
Cutie cu rapoarte lungi: masina e mai lenesa, dar (cel putin teoretic) mai economica la drum lung

Faptul ca tie ti-e lene sa cauti, sau sa gandesti 2 minute, nu transforma intrebarea ta intr-o problema tehnica. De data asta iti mut eu topicul, insa pe viitor te rog sa gandesti nitel inainte de a posta daca e cazul sa o faci, si unde e cazul sa o faci
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
eu zic sa lasi asa cum este acum, nu cred ca germanul a pus acea cutie la motor doar ca asa visase el noaptea
  • deleted-61307

  • Mesaje scrise: 750
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mar 2011

  • Mesaj Privat
@horaa - de asta exista pe aceleasi motoare si lungi si scurte, ca omul sa-si aleaga. Daca dilema e care-i mai buna si vrei ambele poti face (sau sa te duci la cineva sa-ti faca) o cutie custom: 1-2-3 scurte 4-5 lungi pt croaziera.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR