Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • sadrian

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2007

  • Mesaj Privat
salut!
am si eu o problema cu servodirectia la opel vectra b din 2001, motor z18xe, 92kw, benzinar.
Atata timp cat uleiul servo este rece servodirectia merge relativ usor, dar dupa incalzire sau daca afara este cald in scurt timp servodirectia parca numai exista. Am fost la "mecanici" si pareri diferite, unul a zis ca e dusa caseta altul ca este pompa servo. ce parere aveti. va multumesc.
  • laurentiutataru

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2010

  • Mesaj Privat
salutare
aceeasi problema o am si eu. la cald merge greu servodirectia si pocneste usor cand iau viraj brusc. la rece merge bine. astazi am verificat nivelul lichidului si nu mi-am dat seama cat e. am bidon cu sita, nu cu joja de nivel. si eu cred ca e problema d la pompa sau de la caseta. la mine problema a aparut deodata. astept sa vad daca ma lamureste cineva. bafta la mecanici
  • cosmin-aurel

  • Mesaje scrise: 71
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1999 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2008

  • Mesaj Privat
laurentiutataru a scris:salutare
aceeasi problema o am si eu. la cald merge greu servodirectia si pocneste usor cand iau viraj brusc. la rece merge bine. astazi am verificat nivelul lichidului si nu mi-am dat seama cat e. am bidon cu sita, nu cu joja de nivel. si eu cred ca e problema d la pompa sau de la caseta. la mine problema a aparut deodata. astept sa vad daca ma lamureste cineva. bafta la mecanici

sita aceea din gura vasului de lichid de servo se scoate si pe ea are si joja......... cel putin asa e la astra g
  • Pako_TM

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2000 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2010

  • Mesaj Privat
ceao,
am si eu o problema cu servodirectia, atunci cand sunt la relantii virez spre stanga si mi se ingreuneaza volanul si imi fura mult curent incat mi se opreste caeodata, palpaie lumina din interior si daca mai apas o data abreiajul isi revine, ce e de facut pls HELP!
  • radu0vydyu

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Salut baieti,
Ati rezolvat problema cu servo greoaie dupa incalzirea motorului?
Am si eu cam aceeasi problema.. si nu stiu de unde sa incep Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR