Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • calin_88

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Zafira 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Buna! Am si eu nevoie de putin ajutor va rog... de jumate de an am cumparat un opel zafira 1.9 cdti 150 cp masina mergea foarte bine doar ca dimineatza la rece se auzea un zgomot pana nu apasam ambreajul dupa ce se incalzea motorul disparea dar masina tragea foarte bine de o saptamana nu trage decat dupa 2500 de turatii pana acolo e moarta nu trage de loc si in sarcina se aude si un zgomot ciudat dupa 2500 dispare tacaneala aceea si trage foarte bine va rog dati`mi ceva idei motorina doar petrom si rompetrol am bagat
  • seftaka

  • Mesaje scrise: 1,184
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Pai pentru prima situatie, e volanta de vina, la fel se manifesta de la mine! Apasa ambreiajul pana la jumatatea cursei, si daca simtit pedala in ritm cu motorul, asta este, o reparatie in jur de 1000 euro! Iar la a doua situatie posibil injectoarele, vezi daca scoate fum, consumul! Oricum daca ai pierderi de putere, trebuie investigat, cauzele pot fi multiple! Ai grija si cu filtrul de particule, cand se umple, sau nu a putut sa regenereze, masina e mai puturoasa, cel putin asa simt eu!
  • calin_88

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Zafira 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2013

  • Mesaj Privat
nu scoate fum deloc doar cand o accelerez in depasire dar scoate foarte putin noaptea se vede la farurile masini din spate multumesc pentru informatie
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR