Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • bvirgil1979

  • Mesaje scrise: 74
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Cum as putea da jos bratul stergatorului de la luneta (Astra G caravan), pare a fi intepenit si nu doresc afectez luneta prin tragerea multipla.
Am inteles ca o varianta ar fi sa il tai intr-o parte(este deja rupt, asa ca nu ii mai pot face nimic) si sa il scot.
Cea de-a doua intrebare este cum il voi monta,tot din auzite am inteles ca are un cant si acolo ar putea fi o problema.
  • Dario

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2011 Z17 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Am intampinat o asemenea problema,solutia este sa-l tai cu atentie cu un polidisc,fara sa atingi tija ce face legatura cu motorasul.Nu vei avea probleme de montaj.
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
exista presa pentru scos bratele de stergatoare. Cauta una de la Yato, eu din asta am si este buna si a fost OK pretul...
  • moroshanu

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Pulverizeazã spray degripant apoi dupã 5-10 minute mai încearcã sã tragi, o presã cu ghiare ar idealã.
  • cmarius53

  • Mesaje scrise: 454
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2008

  • Mesaj Privat
salut.daca n au ai facut rost de presa,pui mana pe un flex cu disc cat mai subtiresi -l tai cat mai aproape de ax.partea care intra pe ax este din aluminiu ce corodeaza si se intepeneste pe ax.la aceasta ii faci cateva crestaturi cu flexul si cu o surubelnita lata o scoti de pe ax.la montaj cureti canelurile la ax cu o perie,dai cu vaselina ceva si ii il actionezi sa faca o cursa complete. iti iei ca reper vreo 2 cm de la chederul de jos,strangi piulita si faci o proba.daca ai reusit din prima bravo,daca nu reglajele de rigoare.spor.drumuri bune.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR