Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • octa_bv

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2013

  • Mesaj Privat
salut am mai lasat un mesaj, problema tot n-am rezolvata fisele sunt bune si bujiile la fel,am pus filtru de benzina nou si tot asa face.In mers daca merg lin da rateuri cand occelerez brusc si ma scutura un pic si dupaia trage de rupe.Mai nou de o zi am vazut o balta de ulei sub motor , m-am uitat si lonjeronul drept fata plin de ulei nu stiu de unde curge ,la distributie m-am uitat si acolo nu are ulei.Daca stiti s-au ati patit asa ceva lasati un mesaj.Apropo azi cand am ridicat capota vasul unde se pune antigel era gol ,nu stiu cum sa intamplat si de ce.motor 1.6 benzina tip motor x16sz Multumesc


Ultima modificare facuta de octa_bv la Sam 09 Feb, 2013 3:40 pm
Skip ads

  • Adrian Cosma

  • Mesaje scrise: 272
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Sigur era ulei si nu lichid de racire? sau amestec din amandoua. Antigelul putea sa dispara de la un furtun spart, conducta de legatura sparta, radiator etc. Sau ceva mai grav garnitura de chiulasa arsa, mai rar chiulasa fisurata. eu am patit ambele si garnitura si conducta. numai ca nu ai specificat in mesaj ce motor ai. Iar legat de smucituri dupa capul meu e amestecul sarac (si aici cauze multe de la injectoare la senzori dupa care ecu regleaza amestecul) Ai egr pe ea? . acuma nu stiu sigur sau ceva concret mai bine astepti sa iti zica cineva mai priceput daca e dau sau ba sau de ce. Martori in bord ceva?

Apropo curand ajung in Azuga la niste rude. daca doresti ne putem uita la instalatia de racire ca o stiu ca pe tabla inmultirii la vectra a c20ne.

later edit: am cititi si celalalt topic al tau Se referise un coleg la delco, cauta sa reglezi avansul. si vezi ca daca nu mai gasesti topicul asta inseamna ca un moderator l-a mutat in acelasi topic cu primul
  • gaby_ph

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Calibra 1993 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2012

  • Mesaj Privat
salut, daca ai c20ne verifica furtunul ala gros care face legatura intre admisie si debitmetru, daca e spart la relanti merge ok dar cand o accelerezi parca o ingenuchiaza..bafta
  • Adrian Cosma

  • Mesaje scrise: 272
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2012

  • Mesaj Privat
are c16nz
Skip ads

  • moshu1

  • Mesaje scrise: 980
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2009

  • Mesaj Privat
octa_bv a scris:salut am mai lasat un mesaj, problema tot n-am rezolvata fisele sunt bune si bujiile la fel,am pus filtru de benzina nou si tot asa face.In mers daca merg lin da rateuri cand occelerez brusc si ma scutura un pic si dupaia trage de rupe.Mai nou de o zi am vazut o balta de ulei sub motor , m-am uitat si lonjeronul drept fata plin de ulei nu stiu de unde curge ,la distributie m-am uitat si acolo nu are ulei.Daca stiti s-au ati patit asa ceva lasati un mesaj.Apropo azi cand am ridicat capota vasul unde se pune antigel era gol ,nu stiu cum sa intamplat si de ce.motor 1.6 benzina tip motor x16sz Multumesc



@gaby_ph & Adrian Cosma : Are un X16SZ .

@octa_bv : arunca un ochi pe pagina mea din semnatura si e posibil sa gasesti cateva raspunsuri la intrebarile tale .
  • Adrian Cosma

  • Mesaje scrise: 272
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2012

  • Mesaj Privat
@moshu1 daca te uitai mai bine a modificat mesajul adaugand modelul motorului dupa ce am postat eu.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR