Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F
  • marian hvy

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 1994 17 isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2012

  • Mesaj Privat
salut am o problema cu roata fata dreapta cand accelerez si franez sau dau in gropi se aude o bataie.De cateva saptamani am schimbat :amortizoare,flansa+rulment,bucsa trapez,pivot,cap de bara doar stabilizatorul nu(vine prins de trapez si bara de torsiune)sar putea sa fie din cauza lui? Si as mai avea o problema am vrut sa imi fac unghiul de fuga si nu au vrut pentru ca surubul de reglare este intepenit in partea de catre caseta cu ce as putea sa il rotesc ?
Skip ads

  • herby

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1993 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Sal...pentru surubul de reglare trebuie sa desfaci surubul 3, din imagine care e prins in caseta de directie si capatul de bara, dai bieleta complecta jos si dai cu spray de rugina pana curge de pe piese lasi 5 minune mai dai o tura tot fara nici o retinere si apoi incerci sa desfaci suruburile de la 1 si 2 dar cu grija si incet sa nu rupi suruburile, dupa ce desfaci cele 2 suruburi cu o cheie de 19 cred poti desface surubul de reglare la 4 din fotografie, eventual il scoti cu totul afar si pui vaselina sa nu mai ai probleme pe viitor, eu am facut la fel si a mers.iar pentru bataie verifica sa nu ai ceva surub desfacut pe la etrier sau altceva care nu a fost luat in calcul,sper sa reusesti.bafta!

  • mecanicosu

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 1993 c1,6nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2013

  • Mesaj Privat
la planetara te-ai uitat? in curbe ce zice?
  • chiuariu

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1993 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2012

  • Mesaj Privat
La franare de obicei si aude jocul bucselor spate mai exact vine ansamblul in fata la franare si la accelerare brusca ramane in urma si se simte bataia
Skip ads

  • marian hvy

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Astra 1994 17 isuzu
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2012

  • Mesaj Privat
dar cand scot suruburile de la caseta nu se deregleaza nimic la caseta?

planetara nu as zice ca ar fi in curbe nu se aude nimic

iar la jugul din spate nu stiu ce sa zic pentru ca bataia se aude in fata dreapta

mersi deocamdata
  • gionim67

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1995 tc4ee1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Beletele antiruluiu cu bucsele de la bara stabilizatoare ?..bosibil ca amortizorul sa aiba un pic de joc in teava ai in care intra.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra F

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR