Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A
  • ..Loveall..

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Salut.Intampin niste probleme ciudate cu masina mea.Acum cateva luni ca sa zic dintr-o data mi-a picat inchiderea,da absoult ,toata,n-am luat in seama am zis ca o fi de la frig ma rog,astazi dintr-odata vad ca in bord mi se aprinde simbolul bateriei cu rosu si nu se mai stinge.Cand am vazut acel rosu cu semnu bateriei mi-am dat seama ca e ceva in neregula,da am zis ca poate s-o stinge.Cand deodata pac a dat in nas masina si a murit.Ii dau cheie nimic de ziceai ca e bateria moarta.Am zis taci ca e batria descarcata,o incarc si cu asta basta.Am mai stat cca 5 minute pe langa masina si mi-am zis hai sa-i mai dau o cheie poate cine stie.Surpriza dupa 5 min masina si-a revenit complet faruri,tot tacamu.M-am bucurat va dati seama.Am mai mers o bucata de drum cand iarasi,da in nas.Mai mentionez ca in timpul mersului bordu nici el nu prea functiona corect,adica doar vitezometru indica atat,ca cifrele acelea de sub vitezometru sufletu pe 0000,iar acu la benzina cand urca si arata nivelu benzinei corect cand dintr-o data pica se ducea pe 0.Eu acum am vorbit cu un electrician si mi-a zis ca imi face fazele astea cu datu in nas si ca nu mai functioneaza nici inchiderea si nici afisajul corect in bord de la alternator sau punte
Mi-a zis ca una din 2 sunt duse.E adevarat?Daca sunt alea de vina se pot schimba carbunii sau puntea ca sa nu cumpar un alt alternator?VOi ce ziceti dupa simptome are dreptate electricianu respectiv?
Astept raspunsul vostru.Multumesc,
Mai mentionez ca astazi pana sa-mi pice masina,intai dintr-odata au inceput sa-mi moara stergatoarele dupa aia dintr-odata a scos fum prin capota in partea dreapta, un fum inecacios.M-am speriat,am oprit motorul si am desfacut capota,dar nu era nimic in regula doar acel miros.De la acest epsiod sa ic ca masina a mai mers calculat cam 10-15km dupa care a inceput cu fazele care le-am scris mai sus
  • mocca

  • Mesaje scrise: 512
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
verifica bornele/cablurile care pleaca de la baterie trebuie sa fie un contact imperfect
  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR