Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • ANJ

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Salut,

Am vazut prin anumite poze la Frontera consola centrala si cotiera.
Eu in Frontera mea nu am nimic intre scaune decat frana de mana si sticle de cola aruncate.
Imi poate spune cineva daca exista frontera cu cotiera si consola centrala si daca aceasta se potriveste sau se poate adapta la Frontera sport din 94 ?
Vroiam o consola sau ceva de genu pentru a putea integra statia si un panou cu butoane .

Ce modificari utile ati mai facut in interior ?

Merci .
Skip ads

  • Georgescu Cristian

  • Mesaje scrise: 174
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Frontera 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Eu am fãcut o cotierã trainicã ºi f. practicã dintr-un placaj gros îmbrãcat în burete ºi vinilin la culoarea interiorului, prinsã în locul cutiei de depozitat casete audio, cred. Problema este cã trebuie consolidatã cumva de podea, ca sã fie prinsã rigid. La mine a rãmas prinsã numai în suportul de plastic dintre scaune ºi se cam miºcã cu totul, dar mi-e tare comodã. La interior i-am fãcut spaþiu de depozitare. La fel de bine cred cã merg montate ºi cele din comerþ ºi probabil sunt ºi mai aspectuase, dar mie unele mi-au pãrut prea firave ºi altele prea scumpe. Dacã am sã mã descurc, am sã încerc sã fac câteva poze.
O altfel de consolã decât are maºina, cred cã trbuie sã ai ceva îndemânare ºi talent sã adaptezi ºi sã arate ºi bine.
Cu stimã.
  • ANJ

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2012

  • Mesaj Privat
salut,

Merci mult de sfat .

eu nu vroiam neapart cotiera .
eu in masina nu am nici un spatiu de depozitare cum zici tu de suportul cu casete , este frana de mana si mocheta .
daca ma poti ajuta cu o poza raman dator cu o bere .

merci
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Pai clar iti lipseste ceva...De la schimbator pleaca in spate,peste tunel,plastice care acopera partial frana de mana,si se termina cu un spatiu de depozitare ,cu capac,pentru casete ( Confused ).In stanga si dreapta franei de mana ai butoanele de geamuri.Daca nu ai geamuri electrice,gaurile nu sunt decupate,sau sunt puse niste capace de plastic peste.
Ti-am pus poze din mai multe unghiuri,nu am avut una de la cap la coada..
Skip ads

  • ANJ

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Eu de la schimbatorul de viteze am un plastic de vreo 5 cm care se uneste cu podeaua .
Din cate vad u ai un model mai nou si pe langa asta e in 4 Usi .

o sa ma interesez pe la dezmembrari sa vad daca gasesc ceva sa se potriveasca cat de cat si sa o mai cosmetizez putin .

Voi pune diseara poze cu ce am in prezent.

Merci mult .
Alin.
  • kriu

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Omega 2003 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2007

  • Mesaj Privat
bordul asta al lui dragos merge la prindere la cele pana in 97? caroseria cred ca e la fel...
  • ANJ

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Merci mult.

Am vorbit cu un tip care se ocupa cu dezmembrari si are foarte multe frontera si a zis ca nu are dar ca in maxim 2 saptamani imi aduce unu.
acum nu imi ramane decat sa astept.
  • ANJ

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2012

  • Mesaj Privat
M-a luat putin valul si nu am vazut semnul "?"

nu stiu cum arata bordul la cele in 4 usi dar la frontera sport nu cred ca se potriveste peentru ca mai are si surubul din dreptul ceasului la care nu stiu daca ai avea cum sa ai acces din bordul atasat mai sus.

Pe mine ma interesa daca se potriveste volanul .

Merci.
Skip ads

  • kriu

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Omega 2003 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2007

  • Mesaj Privat
la cele pana in 97 bordul este la fel ( 2 usi, 4 usi ). sau cel putin asa pare...
acum, am vazut si frontera sport cu bord ca cel al lui dragos, dar nu stiu ce sa zic despre modul de prindere... instalatia electrica cred ca e putin diferita, sau nu... ceasurile de bord sunt la fel, dar blocul de lumini, stergatoarele, si alte cateva comutatoare au mufele diferite...
parca as face si eu comversia asta... Cool
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Eu cred ca merge facuta conversia.La mine e Frontera A cu facelift,atat.E aceeasi caroserie.Merge 100%.Si volanul la fel.
Uita-te la comenzile de la climatizare,sunt la fel,si puse cam in aceeasi zona.Asta e cea mai importanta problema,restul sunt fire si se pot lungi/modifica.In locul TIDului de Astra G aveam gurile de ventilatie,care cred ca sun tot acolo ca la modelul fara facelift.

Ceasurile din bord sunt identice,merg puse pe ambele carcase.
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
kriu a scris:la cele pana in 97 bordul este la fel ( 2 usi, 4 usi ). sau cel putin asa pare...
acum, am vazut si frontera sport cu bord ca cel al lui dragos, dar nu stiu ce sa zic despre modul de prindere... instalatia electrica cred ca e putin diferita, sau nu... ceasurile de bord sunt la fel, dar blocul de lumini, stergatoarele, si alte cateva comutatoare au mufele diferite...
parca as face si eu comversia asta... Cool


Mai bine nu. Cool
  • kriu

  • Mesaje scrise: 537
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Omega 2003 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2007

  • Mesaj Privat
la modul cum mi-ai raspuns, nici nu mai intreb "de ce" fiinca am teama ca e ceva complicat.... Sad
Skip ads

  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Daca schimbi bordul, trebuie sa schimbi si instalatia electrica si parca modelul ala de bord nu are cablu de vitezometru ci senzor pe cutie si fire catre bord ...
  • ANJ

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1994
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jul 2012

  • Mesaj Privat
am vorbit acum cu tipu de la dezmembrari si a adus 2 masini .
m-a intrebat de la ce model sa imi dea suportul dintre scaune sa se potriveasca cat mai bine .

o sugestie ?
Multumesc.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR