Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • virusssxxx

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Salut,

Vreau sa-mi schimb placutele de frana si bujiile as avea nevoie de un pic de ajutor din partea celor cunoscatori.
Am un Opel Astra G Coupe (Bertone) Z20LET 140 Kw.Locuiesc in italia si daca ma duc la reprezentanta sa-mi fac o revizie (filtre ulei frane) ma costa 400 de euro si nu are rost sa platesc atatia bani, asa ca vreau sa cumpar tot de la magazin (100 de euro ma costa tot ) si sa ma duc cu piesele la service sa le platesc doar manopera (30 euro/ora).

Vreau sa-mi spuneti daca stiti dimensiunile la placute si codul de la bujii pentru masina mea.
Daca ati putea sa aruncati o privire pe site-ul asta sa-mi ziceti precis ce tip ar fi bine sa cumpar ar fi super
http://www.shop-ricambiauto...6&FZGNR=14158

Multumesc anticipat.
Skip ads

  • virusssxxx

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2010

  • Mesaj Privat
sa inteleg ca nu se pricepe nimeni la masini ? ... hai va rog io frumos!
  • astra_bubu

  • Mesaje scrise: 153
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1999 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Salut! Cel mai bine mergi cu seria caroseriei la un service si vezi precis ce fel de piese ai nevoie. Ca si producatori iti recomand Zimmerman la placutele de frana ca au o textura foarte buna iar la bujii "NGK". Numai bine!
  • Cipicao

  • Mesaje scrise: 294
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
astra_bubu a scris:Salut! Cel mai bine mergi cu seria caroseriei la un service si vezi precis ce fel de piese ai nevoie. Ca si producatori iti recomand Zimmerman la placutele de frana ca au o textura foarte buna iar la bujii "NGK". Numai bine!


perfect de acord cu tine in ceea ce priveste NGK pentru bujii...dar, pentru placute frana recomand ATE, FERODO, TRW.

Salutare
Skip ads

  • 26mad

  • Mesaje scrise: 453
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2008

  • Mesaj Privat
imi pare rau sa te contrazic cipicao insa as evita ferodo ... am avut pe leganza si erau sub orice critica... ce e drept erau fsl
  • Cipicao

  • Mesaje scrise: 294
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2009

  • Mesaj Privat
26mad a scris:imi pare rau sa te contrazic cipicao insa as evita ferodo ... am avut pe leganza si erau sub orice critica... ce e drept erau fsl


fsl = ?
  • gabytzuxxl

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2009

  • Mesaj Privat
fsl=ferodo service line. Am eu pe fata fsl si sunt OK, discuri ferodo + placute ferodo...nu scartaie, zgomote sau alte balarii, iar pe spate am discuri ate + placute ate, la fel nicio problema la franare sau zgomote.
  • 26mad

  • Mesaje scrise: 453
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2008

  • Mesaj Privat
am inlocuit ferodo fsl cu lucas trw si diferenta este mare ...cel putin asa mi se pare mie... franeaza mai bine....tine mai mult...
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR