Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • liviu4432

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Am ceva probleme la opelul meu astra g y12dt 2001, si as vrea sa gasesc unul avariat la un pret ok si sa pot sa o repar pe a mea, eventual sa raman cu piese de schimb, printre altele as vrea sa gasesc unu cu aer conditionat ca sa pot monta pe al meu. Stie careva pe unde as putea cauta, sau ceva recomandari? Orice informatie pe tema asta e bine primita.
Multumesc anticipat!
Cu stima,
Mihai Oprea
Skip ads

  • cmarius53

  • Mesaje scrise: 454
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2000 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2008

  • Mesaj Privat
salut.de preferat vb cu cei care se ocupa cu adusul de masini din afara,la tine in zona,cei de la dezmembrari prefera sa dea masina pe bucati,mai profitabil asa.sau cauta pe siturile auto masini avariate la noi in tara.spor.
  • FlorinVIF

  • Mesaje scrise: 48
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jan 2013

  • Mesaj Privat
salut ! Iti recomand centrele de dezmembrari .. dar nu se merita sa.ti cumperi o masina intreaga doar piesele de care ai nevoie Very Happy...
  • moroshanu

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Dacã vrei 2 litri de lapte, nu cumperi o vacã.
Eu am avut un Kadett înmatriculat și unul pentru piese dar al naibii la ambele aceleași piese erau defecte.
Meritã sã cumperi o mașinã de piese când ai mașina accidentatã serios (ai lovitã fața cumperi una lovitã-n spate), în alte circumstanțe nu e o afacere.
Skip ads

  • cont-sters-60068

  • Mesaje scrise: 192
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2011

  • Mesaj Privat
liviu4432 a scris:Am ceva probleme la opelul meu astra g y12dt 2001, si as vrea sa gasesc unul avariat la un pret ok si sa pot sa o repar pe a mea, eventual sa raman cu piese de schimb, printre altele as vrea sa gasesc unu cu aer conditionat ca sa pot monta pe al meu. Stie careva pe unde as putea cauta, sau ceva recomandari? Orice informatie pe tema asta e bine primita.
Multumesc anticipat!
Cu stima,
Mihai Oprea

cred ca ai vrut sa zici astra y17dt Confused ai putea sa iei una de afara(germania) aceeias caroserie cu probleme la injectoare etc..si sa o ai de piese sau sa iei una si sa faci o recarosare.totul depinde de bani pe care i ai si ce defecte ai tu la masina.
  • liviu4432

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2008

  • Mesaj Privat
asa asa, y17dt.
Acum e in regula, merge.
Dar totusi, ma bate gandu sa ii montez instalatie de aer conditionat, ca e tare chinuitoare vara. Ideea e sa nu investesc o suma mare de banii in asa ceva. Daca as gasi unul ca al meu (dispun de banii pt investitie), avariat sau orice altceva, sa ii pot lua instalatia de aer conditionat si sa vand piesele ce se pot recupera de pe el ca sa amortizez o parte din investitie.
Si cam la ce costuri ar veni sa aduc unul de pe germania? Am gasit in irlanda la vreo 300 euro dar ma costa 600 sal aduc, si pana la urma nu e rentabil.
  • nelutzul40

  • Mesaje scrise: 1,021
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Bulgaria?
  • cristiCRX

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Alba
  • Masina: Calibra 1992
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2008

  • Mesaj Privat
dezmembrarile sunt ce-a mai buna solutie.daca se potriveste de pe c16xe instalatia de aer ti-o pot da eu la un pret bun.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR