Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • AAlex796

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2017

  • Mesaj Privat
Salut, ma tot contrazic cu un prieten pe doua subiecte, puteti sã-mi spuneti o parere?

1. El crede ca un opel Meriva 1.4 (pe gaz) face o vectra a de 1.6, ce parere aveti?
Ambele stock, aspirate. Crede ca face cu gazu benzina.

2.Spune ca incepatorii (mai putin 1 an pracitca) nu au voie pe autostrada singuri, doar insotit de o persoana cu vechime

Multumesc anticipat.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,497
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
1. Eu zic ca (se) poate(presupun ca te referi la Meriva A cu motor Z14XEP si 90CP vs. Vectra A cu motor 1,6 8v si max 75-80CP!), depinde de mai multi factori, cel mai mult de starea celor 2 masini si (mai ales) cine le conduce!
2. Poate in SUA...
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
la 2 este ceva in lege:
http://autoindustry.ro/stir...e-de-110-kw-23041
-sa nu conducã neînsoþit de o persoanã adultã, membru al familiei sau posesor al permisului de conducere cu o vechime de cel puþin 5 ani de zile, în deplasarea pe timp de noapte pentru vehiculele din categoria Β sau BE

-sã nu conducã vehicule din categoriile A1, A2 (dacã nu a posedat anterior A1), B1, Β, BE pe autostrãzi pe timpul nopþii sau pe timpul zilei când vizibilitatea este redusã sub 100m

-sa nu conducã vehicule din categoriile A1, A2 (daca nu a posedat anterior A1), B1, Β si BE pe timpul nopþii pe drumurile acoperite cu gheaþã, zãpadã, polei

-sã conducã vehicule din categoria Β sau BE cu o putere a motorului mai mare de 110 kw

nu stiu daca or fi intrat in vigoare...
  • AAlex796

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2017

  • Mesaj Privat
bibu16v a scris:1. Eu zic ca (se) poate(presupun ca te referi la Meriva A cu motor Z14XEP si 90CP vs. Vectra A cu motor 1,6 8v si max 75-80CP!), depinde de mai multi factori, cel mai mult de starea celor 2 masini si (mai ales) cine le conduce!
2. Poate in SUA...


La 1 masinile sa nu aiba ceva probleme, totul ok si persoanele de la volan sa fie la acel nivel, strict la masini ma refer. De acele modele vorbesc

Si 2, mai are cineva alte pareri, eu nu am intalnit subiectu asta.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR