Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • IonutDaniel

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2012

  • Mesaj Privat
M ar interesa si pe mine o vopsitorie de calitate si cu preturi de bun simt in Bucuresti sau daca exista cnv care m ar putea ajuta personal. Am reusit performanta sa ' barbieresc' putin bara spate usor lateral in timpul unei parcari laterale intr un spatiu ingust. S a julit in jur de 2 3 cm de vopsea. La majoritatea vopsitoriilor la care am intrebat eu vor sa vopseasca pentru treaba asta toata bara si parerea mea e ca n au de ce, fiind vorba de o unghie de vopsea sarita. Astept raspunsuri de la voi , multumesc! Smile
  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
De calitate - pentru mine ar fi toata bara vopsit ! adica o piesa - 200-400 Ron. Depinde de service
Nu stiu cat de calitativ poate sa arate doar bucata afectata. Din ce am vazut eu in realitate... nu se numeste vopsit....
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Vopsitorie partiala de piesa se numeste ciuciungareala.
Ce vrei sa faci nu exista pentru nici un service ( ce se respecta)
Poti face tu in schimb acasa cu varful unei pensule unmuiat in vopsea( facuta intr-un magazin specializat)
  • IonutDaniel

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Ok , pana a apela la o vopsitorie profesionista , m am gandit sa incerc cu un marker special facut impotriva zgarieturilor auto. Am gasit si n Carrefour un model de culoare asemanator.Am inteles ca si in targul autovit exista niste baieti care ti prepara markerul dupa codul culorii de la masina si l poti folosi cu succes si ar fi in jur de 100 de lei. Ca se vede usor matuit o unghie din caroserie , putin ma intereseaza , vreau sa nu se mai vada deloc. Daca ar fi fost o zona mai mare afectata , atunci cred ca as fi apelat la vopsirea intregii bari.
  • godsmack87

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Salut,

Sunt ok markerele, dar atunci cand se exagereaza cu ele, nu mai e frumos. Spun asta din "proprie experienta". Eu am cumparat masina sh de la o tipa ce a "barbierit" vopseaua cam peste tot: spoilere, usi, oglinzi, toate extremitatile predispuse la asa ceva, apoi a dat cu markerul in discutie. Acum, a mea masina are numai pete pe ea. Markerul ala acopera dar nu se integreaza in peisaj.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR