Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • Tibi Urkon

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006 Z14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Salut baieti.

Sunt proaspat in club. Am intrat astazi uitandu-ma pe site. Nu prea stiu regulile dar sper sa nu dezamagesc. Pentru inceput cateva discutii de acomodare.
Am si eu un Astra Classic 1.4 Twinport 5 usi, nou, l-am luat acum 5 zile de la dealer. M-am dat putin cu ea doar vreo 80 km. deocamdata nu pot sa-mi fac o parere. Merge super pt. inceput. Lucrez in domeniu n-o sa va vina sa credeti la un dealer Dacia, toata ziua cu masini, cu fiare-n mana, in service. Colegii mi-au zis ca " i-am tradat ", ca nu mi-am luat Logan. Lucrez cu Loganul de cand a aparut, inainte am lucrat la Daewoo, dar nu pot sa zic ca mi-as fi dorit o astfel de masina (Logan). Eu zic ca alegerea pe care am facut-o este mult mai buna si sper sa nu fiu dezamagit. Ce parere aveti?
Imi place Astra f. mult este o masina simpatica, frumusica. Daca stiti ca au mai fost probleme cu ele dati-mi si mie de stire ce sa urmaresc mai cu atentie sau ce sa nu fac cu ea.
Astept vesti de la voi. Cam atat pentru inceput
  • laurentiu19

  • Mesaje scrise: 149
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y17DT (ISUZU)
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Desi nici eu nu sunt foarte vechi in club pot sa-ti urez mai intai BINE AI VENIT in familia OPEL.
Am condus Dacia din 1978 pana in 1994. Tinand cont de faptul ca sunt un tip pretentios in privinta masinii, adica sa nu aiba zgomote aiurea, sa o revizuiesc periodic si personal si sa arate in fine a masina, pentru mine imaginea DACIA inseamna: imbracat in salopeta la fiecare sfarsit de saptamana, cu trusa de scule alaturi si uns de ulei si vaselina, in fiecare vara si toamna bagand ulei in praguri si in toate incheieturile, curatand pistonasele la frane, schimband simeringurile de planetare si la fiecare alimentare de benzina sa suflu in jiclorul de relanti ca se infunda si sa reglez dozajul de aer.
Desi sunt convins ca Loganul este un mare salt tehnologic, nu mi-a disparut aceasta imagine nici dupa ce am vazut Loganul la salonul de prezentare a lui ADRAS. Aceleasi imbinari la caroserie de proasta calitate, interior de o calitate multumitoare, dar atat, iar arcurile de la capota portbagaj mi-au pus capac. Din 1994 pana in 2005 am avut un Opel Ascona luat la 111000 km la care nu am avut nici un fel de belele. Din 2005 am un Opel Astra Diesel de care sunt la fel de multumit.
Am vazut ca de la salopeta se poate trece la costum si timp liber. Dupa mine asta inseamna o masina.
Daca vei avea grija cu un minim de efort de Opelul tau, acesta nu te va lasa niciodata cum te lasa o Dacie.
Aceeasi parere ca despre Dacia o am si despre Renault, din care am condus diverse modele, dar nici unul nu m-a multumit cu tinuta de drum. Cred ca imi voi cumpara un Renault atunci cand aceasta marca se va importa si in USA. Pana atunci sa nu uitam ca Opel este totusi o ruda a lui General Motors.
  • King of the road

  • Mesaje scrise: 489
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Salut si bun venit !

Regulile le poti citi aici :

https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=1173

Sfatul meu este sa "rasfoiesti" sectiunea "Opel Astra". Vei gasi cu siguranta raspuns la multe intrebari pe care momentan ti le pui.

Mult succes !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR