Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • pyl

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2013

  • Mesaj Privat
am cumparat de la o persoana romana un opel astra g cc fab.2003,2,0dti si este inmatriculat in spania,el mi-a dat cartea masini inspectia tehnica valabila precum si asigurarea valabila si un contract de vanzare cumparare in spaniola,as dori sa stiu daca mai trebuia sa-mi de-a vreun act si ce acte mi-ar trebui sa o inscriu in ro.si cam cat m-ar costa,sau ar fi mai bine sa o inscriu in bulgaria,si daca se mai poate circula cu nr.bulgaresti.
  • Stefan_BC

  • Mesaje scrise: 2,658
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Zafira 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Mai trebuia sati-l dea si pe propietar ;)Cum crezi ca poti sa inmatriculezi o masina in RO .Trebuia sa faci Contract de Vanzare cumparare inter tine si propietarul masinii.De curiozitate in CV spaniol propietarul cine este?Daca nu este cel de la care ai cumparat masina ,ti-ai luat O MARE TEAPA!Masina are nr provizorii de Spania?!?Parerea mea,si sper sa nu fie prea tarziu mergi la un ghiseu /birou unde se fac contracte de vanzare si vb cu cei de acolo!
  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Daca ai numere verzi, ai numere provizorii, daca nu, ai o tzeapa.. Ca sa inmatriculezi masina pe romania trebuie s-o radiezi din spania, deci, ai de facut un drum... Si inca o treaba: in spania nu se prea tine cont de norma de poluare, ci doar de noxe (cam ca norma D din germania), deci norma de poluare este in limitele de jos.
  • gonguta

  • Mesaje scrise: 42
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2003 20dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2012

  • Mesaj Privat
taxa ta este de 10100 ron am aceeasi masina si eu si am fost la fisc pentru a afla taxa,calculatoarele de pe net nu dau suma exacta doar in mare
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR