Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • mileacla

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2012

  • Mesaj Privat
daca a montat careva angel eyes pe far clasic sau daca se poate monta.......asteptam raspunsuri si pareri
pe mine unul ma intereseaza mult ...ar da o priveliste minunata mai ales ca ele sunt rotunde s-ar aseza bine de tot Wink....
Skip ads

  • andrei_gff

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mai 2012

  • Mesaj Privat
chiar nimeni ? as vrea sami pun si eu dar vad ca nimeni nu raspunde .
  • george_slz

  • Mesaje scrise: 547
  • Locatie: Buftea
  • Masina: Astra 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Daca tot ai chef sa desfaci faurile de ce nu cumperi niste lupe cu angel eyes integrate(mai toate au) si rezolvi problema!
  • mileacla

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Mda...ma gandeam ca a facut careva asta sa vina si cu poze sa ne convingem cum arata....
Skip ads

  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Urat...
Se va reflecta in oglinda farului...
De ce vrei sa faci asa ceva?
  • george_eu25

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A1.7 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Inseamna ca de-aia pun aia de la bmw pe mai toate masinile lor ca se reflecta in oglinda farului si se vede urat....
Se vede chiar foarte bine daca sunt puse ca lumea...Eu am mai vazut prin drumurile mele puse pe opel si chiar aratau bine!Acum nu stiu cat de complicata e operatia,dar e si cu dus-intors!
Tu daca vrei sa pui trebuie sa desfaci farul.Sa zicem ca le pui si arata f bine,dar ce faci daca se arde vreun neon sau led(ca nu stiu cum le vrei tu)?Desfaci farul din nou ca sa-l schimbi?Si o sa faci asta mereu?
La farurile care au din fabrica angel eyes ai optiunea sa le schimbi ca pe un bec normal,nu trebuie desfacut farul!
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Unde ai vazut tu ANGEL EYES pe masina fara LUPA? Se reflecta in oglinda fazei scurte.

Si eu am avut si stiu despre ce vorbesc.


Si ca sa nu spui ca ai vazut tu ca se vede bine angel eyes pe masina cu oglinda pe faza scurta. Am avut pe matiz angel eyes si se vedea un c...t de la 10 metri in sus se lumina tot farul ca si cum ai fi avut un bec pe pozitie.

Ceva de comentat?
  • george_eu25

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A1.7 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Da.....Pai farul de matiz e cat ala de raba sau de autobus.Deci nu comentez mai mult....
Angel eyes ca si inventie (zi-i cum vrei) vine de la BMW.Si cum aia de la BMW sunt maniaci cu chestia asta si-au montat si aia care nu au avut din fabrica si chiar daca nu au avut lupe.Ia sa te uiti tu in general pe drumuri sa vezi cate din BMW-urile e36 (seria 3 mai veche) sau e39 (seria5 tot mai veche) au lupe?In schimb toti si-au pus angel eyes si la toate arata f bine.
Faptul ca la tine nu su fost puse bine sau nu s-au potrivit bine cu farurile a altceva!Ia cauta o poza cu angel pe astra h.
Eu ti-am spus ca am vazut pe drumuri si aratau chiar bine!
Skip ads

  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Eu spus sa te uiti mai bine:)) la e36 nu ai unde sa pui angelul daca nu ai lupa, decat lipit pe sticla Smile)

Dar fie ca tine, observ ca ai avut si sti foarte multe!

Uitete bine cum arata un angel eyes pe e36 fara lupa, asa ceva ai vazut tu pe strazi?Smile))

Sau?


Dar ma rog fiecare stie din povesti ce vrea...
Eu unul nu recomand Angel Eyes pe far fara lupa, nu ai unde sa il pui si se va reflecta in oglinda.
Si Farul de astra H este mai mare decat cel de Matiz, deci ti-ai gasit care far este de saviem si care de pitic de gradina...
  • george_eu25

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A1.7 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Cat ai tu oglinda la farul de matiz si cat o ai la cel de astra h?Cum se focalizeaza lumina la matiz comparativ cu astra h?Un far de matiz il recunosti noaptea din 100 pentru ca imprastie lumina aia de orbeste tot ce vine din fata!
Si da am avut bmw-uri,sunt membru de vreo 5 ani in clubul lor,am fost la intalniri,am vazut zeci de masini cu angel,chiar am avut si eu asa ceva,dar la mine au venit cu tot cu faruri....Asa ca DA,stiu ce vorbesc!
Sunt mai multe tipuri de angel eyes,iar cele cu led au o lumina mai difuza care chiar nu se reflecta in oglinda farului."Taranii" nostrii pun in schimb numai din alea cu neon pentru ca (zic ei) se vede mult mai clar si de la distanta mai mare,probail de-aia se si vad altfel!
p.s: cateva poze cu faruri cu angel fara lupe!

si cam asa ar arata angel la farurile fara lupe!Dar dupa cum vezi sunt pe led,nu pe neon!



Ultima modificare facuta de george_eu25 la Mar 26 Feb, 2013 10:36 pm, modificat de 4 ori in total
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Astept cu mare mare drag poze seara si filmare sa vedem si noi aceasta minunatie!

Dar reale nu poze de pe net...
  • george_eu25

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A1.7 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Poze reale nu am de unde sa-ti dau ca nu umblu cu camera dupa mine si nici nu stau sa pozez faruri....
LE:iti pun o poza cu farurile de la fosta masinuta,dar din pacate eu am cumparat farurile cu angel si lupe.La mine obligatorii au fost lupele,dar asa au venit farurile!






Skip ads

  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Pe lupa stiu si cum arata( si din fabrica vine la fel ca asa este logic etk)

dar eu vreau o poza cu angel ccfl sau orice alt angel neon pe oglinda montat in alta parte nu ai unde, sa il lipesti pe geamul farului ar fi ditamai cocalaria. Si nu departe. MAxim 10 metri.
Daca exista sa se vada cercul cum se vedea la mine, cum se vede la tine cum se vede la un far cu suport pentru angel/ lupa, jos palaria.
Pana atunci eu raman la parerea mea.ca.este o ciuciungareala grava angel eyes pe far normal. Am facut si eu acest lucru si rec20 leiunosc ca am fscut o ciuciungareala de aceea in seara aia le-am scos si firele. Adica 120 lei investiti in ceva ce de la 10m se gedea la ca pozitii de
Bafta!
  • george_eu25

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A1.7 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Inca o data,cercurile de angel nu se lipesc de geamurile farului!Se lipesc de conturul oglinzii!Nu stiu cum sa atasez un pdf,asa ca iti dau un link de unde il poti descarca ca sa te convingi de cum arata pe un far fara lupa!
E postul al doilea din topic!
http://www.bmwclub.ro/forum...teaza-angel-eyes/
  • pustiu_pst

  • Mesaje scrise: 2,954
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 z18xe/x16xelT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Am spus eu ca le lipeste pe geamm? Sau ca lipirea lui acolo este o prostie.
Eu ce zic , vreau o poza cu el montat pe oglinda/ marginea ei.
  • mileacla

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2012

  • Mesaj Privat
hai pustiu k ai tinut-o putin langa cu angel eyes pe sticla Very Happy....dak s-ar improviza ceva sa prinzi angel eyes pe marginea aia rotunda la fiecare faza ar arata super pe astra...chiar mai bine ca cel de la lupa k asta ar fii raza mai mare....
  • mileacla

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2012

  • Mesaj Privat
George cum de te-ai dat de pe bmw pe opel?....sunt tare curios:D
  • mileacla

  • Mesaje scrise: 154
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2012

  • Mesaj Privat
am avut si eu acum cativa ani un e36 coupe si sincer am sa plang toata viata dupa el....de data asta am luat astra ca in banii astia m-am incadrat dar ptr mine bmw-ul e bmw....scz ptr colegi...asta nu inseamna ca nu-mi place opel sau ca nu sunt multumit de marca...tot nemtoaik eVery Happy
  • george_eu25

  • Mesaje scrise: 692
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 A1.7 DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2010

  • Mesaj Privat
E o poveste mai lunga,dar pe scurt,familia s-a marit cu un mic bebe si aveam nevoie de ceva mai spatios.Asa ca dupa multe cautari si citit despre tot felul de masini am ramas la astra H caravan.....
p.s:vezi ca am pus si cateva poze la garajul meu......
  • alexdrgmr

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Salutare baieti. Ma intereseaza si pe mine daca stie cineva care este dimensiunea cercului din far, cel de pe faza lunga, pentru achizitioanarea si ulterior montarea unui cerculet pe pozitie (angel eyes). Daca poate cineva sa ma ajute cu un raspuns la aceasta intrebare. Multumesc anticipat. Mentionez ca urmeaza sa-mi montez pe faza scurta un kit bixenon cu lupa si angel eyes si daca tot desfac farurile as vrea sa-mi montez si pe faza lunga angel eyes-uri.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR