Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • adlman

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Nu as mai cumpara deloc din Romania, insa nu am cum din pacate. Petrom-ul, desi alimentez de 6 ani de la ei consider ca in toata aceasta perioada au scazut destul de mult in calitate. Incerc sa ma hotarasc pe o alta, evident in afara de OMV !
Drum bun!
Skip ads

  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Nu pot sa cred ca vad in acest sondaj... dupa cum ne freaca statul roman cu pretul la carburant, o gramada de colegi de pe forum 'inca' baga motorina de la Petrom/OMV ? Nu pot sa cred ce natie suntem, nu ne invatam minte niciodata.
  • adlman

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Si nu ne vom invata minte pentru ca asa e romanul, de unde sufera ii place sa sufere si mai mult! Din cauza ta "ahappyuser" o sa incep sa bag de la Rompetrol de unde ai zis ca esti foarte multumit. Macar IT-ul sa fie unit daca nu tot romanul... Smile
Stima...
  • Luci Sefu

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Anul asta o sa bag motorina DOAR de la Rompetrol cu toate ca statiile omv/petrom sunt destul de populate de fiecare data cand trec prin fata lor. La OMV mai dau cate o apa pe masina o data/luna si verific presiunea in pneuri Laughing. Nu simt nicio diferenta in mers fata de sprint dieselul omv-ului(poate sunt mai nesimtit Laughing ). Tind sa cred ca protestele au oarescare succes intrucat am auzit la stiri ca omv inchide arpechimul din pitesti. Probabil in prima faza vor inchide statiile neprofitabile, vor restructura personalul si abia apoi vor opera diminuari asupra pretului. Sa speram ca vor scadea preturile la combustibil
Skip ads

  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
ahappyuser a scris:Nu pot sa cred ca vad in acest sondaj... dupa cum ne freaca statul roman cu pretul la carburant, o gramada de colegi de pe forum 'inca' baga motorina de la Petrom/OMV ? Nu pot sa cred ce natie suntem, nu ne invatam minte niciodata.


de aici si nesimtirea scumpirilor de zi cu zi.
si eu ma uit la mol ,unde e cea mai scumpa din GL, SUNT CELE MAI MARI COZI.pentru mine de neinteles.
  • chelu adrian

  • Mesaje scrise: 974
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Lumea are nevoie de carburant pentru a circula. Ce este atat de greu de inteles? Unele benzinarii, sunt puse in puncte strategice si au clienti fara numar.
Nu vor ieftini pretul la carburanti niciodata pentru ca nu au nevoie atata timp cat isi fac cifra. Oamenii nu vor organiza niciodata un protest real pentru ca, dupa o saptamana istovitoare de munca nenorocita, vor doar sa se odihneasca. Cam asa stau lucrurile.
Plin cu ochi Wink
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
chelu adrian a scris:Lumea are nevoie de carburant pentru a circula. Ce este atat de greu de inteles? Unele benzinarii, sunt puse in puncte strategice si au clienti fara numar.[...]

Nu e greu de inteles, dar desi pe toate canalele de comunicare mass-media si pe Internet se face lobby sa nu se mai bage carburant de la statiile unde statul are in plus o cota-parte din profit, pe langa populara acciza si TVA... lumea 'nu vede, nu aude'. Am pretentia ca macar cei ce suntem membri ai acestui forum sa fim ceva mai informati si mai putin comozi si astfel sa alimentam din oricare alta statie PECO decat Petrom si OMV.
In plus, carburantii Petrom sunt de slaba calitate (Petrom este o marca a OMV care se adreseaza clientilor cu bani mai putini si mai fara pretentii) iar cei de la OMV sunt cei mai scumpi, asta cel putin pe raza judetului Sibiu. Eu personal chiar nu vad vreun avantaj ca sa merite sa alimentezi de la ei.
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Topicul asta se cheama "De unde alimentezi", nu "De ce alimentezi" si nici "Sa va fie rusine ca alimentati de la". Exista topic separat pentru certuri si reprosuri.
  • robyvol33

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2010

  • Mesaj Privat
OMV -sprint diesel si iarna -alpin diesel
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

De unde pui motorina ?
Agip 1%
Shell 1%
Petrom 23%
RomPetrol 21%
LukOil 16%
OMV 19%
MOL 9%
Altele 5%
153 voturi

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR