Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • marius.marius.2013

  • Mesaje scrise: 335
  • Locatie: Gorj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2012

  • Mesaj Privat
insfarsit rezolvat.
Deci problema era urmatoarea.
Eu am pus sigurante de 10a dar aftermarket...care echivaleaza la una de 30 de amperi originala. Si cum am pus siguranta de 10a aft. Pai... Se tot bulea releul.
Asa ca am schimbat 2 relee de 20 ron fiecare si 2 sigurantee.
Oricum, multumesc din inima colegilor: claudiu, andrei ai pustiu.pst. Pentru sfaturile si ideeile aduse. Multumesc din nou!
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Sunt bucuros ca ai rezolvat,dar sunt la fel de curios cum arata sigurantele aftermarket,si cum sa fie una de 10 echivalentul la una de 30?sau invers?
Eu cred xa nici un producator de astfel de sigurante nu scrie ceva pe ele si ele se aed la alta valoare,dar mai sti in ziua de azi.
Acum iti merge si xenonul? Si dece ai ales de 55W,pentru ca intre asta si ala de 35 W este duferenta foarte mica de luminozitate.
  • marius.marius.2013

  • Mesaje scrise: 335
  • Locatie: Gorj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2012

  • Mesaj Privat
salut claudiu.
Deci, daca iei o siguranta de 10a originala si alta aftermarket si te uiti la ele dinspre pinii de conectare, vei vedea diferenta intre ele. vei vedea ca cea de 10 amperi aft. Este la fel de groasa ca una de 30a originala.
Respect despre kit'ul xenon...eu mi'am luat lupe bi'xenon h1 si am nevoie de lumina mai multa pentru faza lunga. Dar nu mi'a fost deajuns , si am mai luat un alt kit de 35w pentru faza lunga 2. si pentru smecherasii de romania care merg cu lumini de ceata si cu faza lunga pe contrasens. Cand le tuflesc fazele lungi...vezi cum sting inmediat becurile. Si cum eu circul mai mult prin afara orasului noaptea... Am pus ca sa vad mai bine. Am sa revin cu poze dupa ce imi ajunge compu acasa.
Bafta la toti.
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
QAsteptam sa vedem cum ai facut ,cum vin lupele in far si cum lumineaza ambele faze lungi.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR