Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • bogdan23

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1994 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2006

  • Mesaj Privat
salutare tuturor ! sunt nou pe acest forum deoarece sunt noul proprietar al unui Opel.Inainte de a ma inregistra am citit destul de multe despre tot ce se poate intampla shi cum pot preveni o problema.Am facut testul cu agrafa shi nu am nici un cod inafara de 12.mashina are totushi 12 ani...am cumparat`o de la o cunoshtintza shi garantez faptul ca nici nu shtie unde e comp. de bord shi cu atat mai putzin despre resetarea lui.mashina merge ok. dar totushi....12 ani are....e normal ?! mashina e un Opel astra caravan 1994 motor C14NZ.
Skip ads

  • pufulet

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
fara sa citesc textul, pot raspunde: da, este normal, nu, nu este normal - de ce nu cititi regulamentul inainte sa deschideti un nou topic??!
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Nu e normal titlul topicului. Te rog sa il schimbi.
Nu e normal ca tu nu rtfm. Te rog sa faci gestul.
Nu e normal ca folosesti limbaj de IRC. Ia-o mai usor cu sh, tz, asl, samd.
Nu e normal ca tu garantezi ca el nu stie. Dar e alegerea ta.
Da, e normal ca masina sa aiba 12 ani. Ce, masinile ar trebui sa sara de la 11 la 13 ani?
In esenta, care e intrebarea ta? daca e normal ca masina sa nu aiba probleme/erori stocate in calculator? Tii mortis sa aiba? Chiar tu ai zis "ce SE POATE intampla". Daca o masina are o problema, nu inseamna ca in mod obligatoriu toate masinile din modelul respectiv vor face aceeasi problema
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Bine ai venit printre noi.
Baietii ti-au recomandat ceva...au dreptate...daca intri pe mesajele lor ai sa vezi ca sunt saritori si ajuta deci nu te supara pe ei.
Am facut testul cu agrafa shi nu am nici un cod inafara de 12.mashina are totushi 12 ani...

Sa inteleg ca tu ai citit un cod de eroare 12 ?
Da mai multe detalii....asa spune si regulamentul parca...
Vezi la Intilnirile Clubului nai ne adunam in Iasi, citeste aici :
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=10252
Te asteptam, sa vezi ce bine te simti pe urma...


Ultima modificare facuta de dancuciureanu la Joi 07 Dec, 2006 2:34 pm
Skip ads

  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
eu zic ca normalitatea este o stare de fapt, extrem de relativa...
Mr. Green
  • bogdan23

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1994 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2006

  • Mesaj Privat
ok. imi pare rau daca am postat gresit sau nu m`am facut inteles.voi fi mai atent data viitoare.dancuciureanu mersi de intelegere. am citit despre intalniri shi sper sa pot veni shi eu cand se v`a mai organiza. la masina imi clipete numai codul 12. e normal?! mashina a fost a unei rude apropiate. in 2000 a cumparat`o din germania. sa facut cu ea 10.000 de km in 5 ani.o tinea "de buna".
Imi cer scuze inca odata desi din cate am observat de pe forum,oricum asi fi scris tot nu era in regula avand in vedere ca sunt nou.....
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
@bogdan23 a scris
...din cate am observat de pe forum,oricum asi fi scris tot nu era in regula avand in vedere ca sunt nou.....


nu are legatura cu faptul ca esti nou, ci cu faptul ca nu ai citit regulamentul. Daca il citeai, si facei cum zice acolo, nu capatai observatiile de mai sus.
Si, pana la urma, crezi ca unuia mai vechi nu i se fac observatii? I se fac, si inca cum Smile cand sare calul sau uita de regulament. Pana la urma suntem egali, nu e armata sa fim organizati pe caprarii... stelutele au un rol pur statistic....
  • pufulet

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
bogdan23, in continuare nu respecti regulile Smile
iar limbajul de chat, cu shi..
fara suparare..
Skip ads

  • bogdan23

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1994 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2006

  • Mesaj Privat
ok. deci pana la urma ma lamureste si pe mine cineva in legatura cu ce am intrebat?! adik daca e posibil ca o masina de 12 ani sa nu aibe nici un cod de eroare? stiu ca sonda lambda e un consumabil si daca ar fi stricata ar trebui un cod de eroare.nu cred ca rezista acea sonda 12 ani.a fost doar un exemplu cu sonda,
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
de obicei daca scoti borna de la baterie dispar erorile memorate..dar daca merge bine masina poate sa nu aiba nici una.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Bogdan, eu nu inteleg. altul, in locul tau, s-ar bucura ca masina nu are cod de eroare. tu... te ingrijorezi? Laughing . Pai gandeste-te ca Opel-ul e, totusi, masina nemteasca.
Daca te face sa te simti mai bine, cred ca te putem ajuta cu niste sfaturi in urma carora, daca le respecti, sa ai si codurile de eroare multdorite Wink
  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Shocked Laughing De cand sunt membru pe acest forum am vazut multe mesaje ale altor colegi de forum cu probleme(defecte) la masina. Dar vad cu surprindere ca si daca o masina merge bine poate fi o problema Question Eu zic sa-i provoci un defect al carui cod il sti Laughing si apoi sa-l verifici cu metoda cu agrafa.
Skip ads

  • bogdan23

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1994 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Dec 2006

  • Mesaj Privat
haha.intr`adevar masina merge ok.nimic de reprosat decat ca trebuie sa schimb bolturile la portierele din fata ca s`au cam lasat Sad si fac zgomot la denivelari.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR