Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • YNUTZU228

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 1700
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2013

  • Mesaj Privat
aici incercam sa gasim variante bune si mai ieftine ca nu toti aruncam bani pe geam,cred ca o punte noua nu gasesti sub 1500 lei,cat despre unghi acesta fiind in limite acceptate,acea flansa are 14mm grosime si nu pune propbleme de genul(strile de la ora 5) si domnule moderator am permis de 15 ani ,sute de km facuti fara nici cea mai mica tamponare asa ca nu te mai uita la stiri ca nu ma gasesti pe acolo, acei 3mm pleaca din partea de jos a flansei si in partea de sus nu se polizeaza mai deloc dar na apar microfisiri.......cine stie
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
apoi daca in 15 ani ai facut doar sute de km nici nu ma mir ca nu pricepi dece esti singurul caruia i se pare o idee buna sa ia flansa aia la polizor, fara sa isi bata capul sa afle de ce a ajuns stramba.
  • YNUTZU228

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 1700
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2013

  • Mesaj Privat
ai dreptate esti cel mai tare bravo
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
@YNUTZU228 - nu te supara ca te-a intrebat daca solutia aleasa de tine este sau nu cea mai corecta dar si eu ca si inginer mecanic si om care lucreaza in proiectare auto de vreo 10 ani mi-am expus parerea ca solutia aleasa este de compromis dar cu risc. Eu unul as face asta doar pana adun niste bani sau gasesc o punte in dezmembrari dar care sa nu fi fost lovita si sa schimb totul. Stiu ca este manopera multa (mi-am schimbat bucsile de la acea punte si stiu cat si ce trebuie demontat) si dureaza ceva timp si iti trebuie ceva scule dar macar asa stai linistit ca intr-o curba sau daca dai intr-o groapa nu exista riscul sa plece roata la plimbare si sa te dai peste cap sau sa intri pe contrasens si asa mai departe.
Eu niciodata nu m-am jucat cand a venit vorba de elemente de siguranta: frana, directie, amortizare si cauciucuri. Ma gandesc atat la siguranta mea dar si a celorlalti participanti la trafic care pot muri nevinovati din cauza mea sau a mecanicului prost pe care l-am ales ca era ieftin...
Responsabilitatea este una dintre problemele la care romanii nu sunt corigenti.
Sper sa nu mi-o iei in nume de rau este doar o parere.
Skip ads

  • valeriu_48

  • Mesaje scrise: 285
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 y 17 dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2010

  • Mesaj Privat
L-a astra 1700 se polizeaza flansa ///////(.....)nu stiti voi cat pricepe omul.
  • YNUTZU228

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 1700
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2013

  • Mesaj Privat
valeriu 1700 cdti
  • YNUTZU228

  • Mesaje scrise: 22
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 1700
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2013

  • Mesaj Privat
ai foarte mare dreptate mikyboy ca este un risc si voi vedea cum se comporta puntea pe parcurs ,oricum tot la dezmembrari ajung dar am un ragaz cel putin si te mai rog ceva daca imi poti spune daca tre sa fac ceva modificari(mari)daca vreau sa pun o punte cu frana pe disc nu cu tambur cum am eu acum,ma gandesc doar la cablul de la frana de mana daca se potriveste.ms anticipat si nu ma supar
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR