Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • Georgescu Cristian

  • Mesaje scrise: 174
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Frontera 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Oct 2012

  • Mesaj Privat
huckeeduart a scris:ulei in cutie am destul,borcanul cu dot4 este in regula,merge si pompa de ambreiaj,scirtiaie putin cind fac pedala dar nu cred ca are ceva,cand bag in viteze intra usor pot pleca de pe loc chiar si cu a2a trage nu patineaza,deci cind calc ambreiajul sa schimb vitezele nu intra deloc,,,deci ce e,,,placa sau tot chitul,,, Evil or Very Mad Idea Rolling Eyes stie careva,,,,


Din cele descrise, înclin sã cred cã ambreiajul e ok, dar încearcã în momentul în care nu mai intrã în vitezã, sã verifici dacã debraiazã cu motorul oprit.(miºti maºina în vitezã, debraiatã, eventual la vale sau te ajutã cineva). Dacã maºina se deplaseazã fãrã sã antreneze motorul, dupã mine ambreiajul lucreazã. Grjã cã ambreiajul lucreazã ºi patinând.
Mai departe m-ar duce capul la ceva sincroane, dar la toate vitezele? Riscã-te ºi încearcã sã schimbi fãrã ambreiaj, vezi dacã scapã-n vre-o vitezã. În modul ãsta excluzi din bãnuialã cutia.(dacã crezi cã-i complicat, roagã un ºofer care profeseazã sã te ajute)
  1. Home
  2. Opel Frontera

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR