Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • deep_fry

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Am schimbat rulmentul abs partea fata la vectra c. Am dat jos de pe masina rulmentul original GM (pe care scria FAG) si am cumparat unul FAG la pretul de 440 lei. Unul original "GM" - scris pe cutie (in cutie FAG), era undeva la 650 lei cu o reducere pentru lichidare de stoc la opel.
Prima data cei de la opel s-au tinut tari pe pozitie spunandu-mi ca este rulment GM si atat. Apoi cand le-am aratat ce am avut pe masina au recunoscut faptul ca si in cutie si pe masina din fabrica, aceasta pleaca echipata tot cu FAG.
La fel am patit si cu amortizoarele pe care le-am cumparat de la reprezentanta Opel Craiova. Pe cutie scria Gm si era sigilata, iar inauntru erau amortizoare sachs la care mai era lipit ceva pe care scria GM si aveau acelasi cod cu cele de pe masina mea.
Aveti grija pe ce aruncati banii!
  • ianc sergiu

  • Mesaje scrise: 478
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Vectra 2004 z19dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Referitor la amortizoare iti spun sigur ca originale GM sunt Sachs. Deci din fabrica vin cu amortizoare Sachs, plus sigla GM.
  • deep_fry

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Olt
  • Masina: Vectra 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Da, pai cei de la opel craiova, mi-au spus ca sunt amortizoare GM, nu sachs si ca daca vreau sachs, au din alea dar la un pret mai mic pentru ca nu sunt GM Smile, vreajeala din asta. cand le-am desfacut in fata lor si cand le-am arata ce scria pe ele...au ridicat din umeri si mi-ai spus ca nu stiau, credeau ca sunt doar GM, chipurile.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
chiar imi placi.
pui amortizoare noi dar reconditionezi pivot...
bravo...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR