Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • bogdan07bog

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2001 zx16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2013

  • Mesaj Privat
d cateva luni imi uruie o roata p fata , stie cineva cat costa un rulment cu abs in 4 prezoane ?
Skip ads

  • frumushel

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Preþurile sunt de la 250 lei pânã la 650. Am aflat asta acum cã am probleme cu un senzor ABS la Astra G z14xep ºi trebuie sã fac comandã ºi eu de aºa ceva.
  • MARIO30

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2001 Z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2013

  • Mesaj Privat
Am un vectra b din 2001 si de câteva sãptãmîni aud un huruit la roata din fata de pe stânga. Daca se aprinde in bord martorul ABS nu se mai aude . La început nu era un zgomot puternic dar pe mãsura ce creste viteza se aude tot mai tare. Ma poate ajuta cineva cu un sfat referitor la acel huruit ca sa nu arunc banii pe tot felul de piese sau pe experiența pierdutã a vreunui meserias. Multumesc mult !
  • nicunicu

  • Mesaje scrise: 2,597
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Feb 2012

  • Mesaj Privat
cam asta a fost viata rulmentului de roata,si cere altu
Skip ads

  • MARIO30

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2001 Z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2013

  • Mesaj Privat
Are cineva idee cat costa un rulment pe fata de opel vectra b in 5 prezoane? Deasemenea cam cat ar costa manopera si daca trebuiesc schimbati ambii rulmenti de pe fata... Multumesc mult!
  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
MARIO30 a scris:Am un vectra b din 2001 si de câteva sãptãmîni aud un huruit la roata din fata de pe stânga. Daca se aprinde in bord martorul ABS nu se mai aude . La început nu era un zgomot puternic dar pe mãsura ce creste viteza se aude tot mai tare. Ma poate ajuta cineva cu un sfat referitor la acel huruit ca sa nu arunc banii pe tot felul de piese sau pe experiența pierdutã a vreunui meserias. Multumesc mult !


Rulmentul la Vectra B NU are ABS integrat si nu are nici cea mai mica legatura cu sistemul ABS. Verifica senzorul de ABS de pe partea stanga(demonteaza si curata capul cu o carpa/laveta). Verifica si inelul zimtat de pe capul planetarei sa nu fie fisurat, curata cu o perie mai dura(nu perie de sarma).
Rulmentul daca este defect acesta "huruie" uniform si sunetul creste odata cu marirea vitezei.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR