Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A
  • MadFrog

  • Mesaje scrise: 167
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z17dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Salutari la toata lumea,
As dori sa schimb si eu " bucsaraia" la vectra mea si voiam sa va intreb daca puteti sa=mi spuneti, cei care ati schimbat, cam care bucse sunt de schimbat si cum se numesc, e prima mea masina si nu ma pricep. Ca sa stiu si eu ce bucse am de cumparat si sa ma duc cu ele la nenea mecanicu`. Multam.
Skip ads

  • nicusor_sef89

  • Mesaje scrise: 270
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2012

  • Mesaj Privat
pai in principal sunt cele de la brat sau bascula depinde cum vrei sa ii zici, cele de la bara de torsiune pivotii bieletele antiruliu acum depinde si ce simptome are masina ce se auda daca bate ceva si daca da pe unde asta cel mai bine o poate spune un nenea mecanic priceput ca sa nu te apuci sa schimbi toate nebuniile pentru un singur defect
  • classicfan

  • Mesaje scrise: 55
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Meriva 2007 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Iti dau un sfat: verifica mai intai unde ai jocuri, ca nu are sens sa cumperi si apoi sa ramai cu ele nefolosite (cu ocazia asta verifici si jocurile in rulmenti ca si aia au viata limitata). Te duci intai la nenea mecanicu' si apoi in functie de rezultat actionezi. Ca sa-ti faci o idee Vectra A sta relativ bine fata de alte masini la capitolul asta, adica mai ieftine si cu durata de folosinta rezonabila pentru drumurile mioritice. Poti verifica de curiozitate preturile la: pivot, bieleta antiruliu, bucsa bara stabilizatoare, cap de bara, eventual toata bieleta.Succes!
  • MadFrog

  • Mesaje scrise: 167
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z17dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Am inteles. Se aude o bataie la denivelari, cand merg incet ( 5-10 km/h ) la gropi..poate fi de la bieletele de directie? Pivoti, capete de bara si bieletele antiruliu le-am schimbat prin ocotmbrie si am facut unghiul de fuga., Ma gandesc sa nu se auda bataia de la bieletele de directie.
Skip ads

  • Dany94ro

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Ceva gen ce zici tu auzeam si eu. La mine a fost capatul de planetara de la cutie pe stanga
  • costy_yry

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jan 2013

  • Mesaj Privat
e posibil sa fie si flansa de la telescop,la mine aia a fost,bafta!
  • marianbuda

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Vectra 1993 TC4EE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2011

  • Mesaj Privat
La mine au fost bucsile ozn . Si nu am stiut de ele ca sunt duse, pana a sarit una afara din trapez .
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR