Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • Tudor.P

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Arad
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mar 2013

  • Mesaj Privat
Buna ziua,

Daca exista cumva topicul imi cer scuze si va rog sa ma indrumati spre el, daca nu:

Planuiesc sa imi cumpar Insignia 2.0 160cp pe diesel, second. la ce ma sfatuiti sa fiu atent?

Bugetul este de 12000euro max. Am gasit pe autovit destule dar am o frica (reala) ca sunt marsavite toate. Am fost si in Germania anul trecut si nu mi-a placut ce am vazut. Planuiesc daca nu gasesc in tara sa mai dau o tura afara. Poate am mai mult noroc.




Multumesc!
Skip ads

  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
uitat-te sa nu curga antigel pe la capacul egr, sa virezi maxim stanga sau dreapta de pe loc sa vezi daca nu sunt probleme la senzorii abs (acestea fiind cele mai dese probleme intalnite), sa nu aiba o uzura excesiva cu nr de km afisati, toate comenzile din interior sa functioneze; clima, pilot automat, navi, scaunele, hayonul sa se deschida de la buton, uzura cauciucurilor sa fie uniforma, si cel mai important motorul si cutia sa functioneze impecabil. eu zic sa iti iei de afara, e mulllttttt mai 'safe' fata de la noi
  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Exista topic cu sfaturi achiziti la sectiunea Insignia...gaseti pe prima pagina a forumului aceasta sectiune.
Uite link:

Vreau sa cumpar o Insignia-info?
  • guliver

  • Mesaje scrise: 554
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Tudor , cat ai stat anul trecut in Germ de nu ai gasit nimic? Eu urmaresc siteurile de vanzari germane si sunt o gramada de insignii....oricum daca e sa te duci in afara trebuie sa te gandesti ca te mai costa drumul si alte cheltuieli pe acolo ( actele masinii, etc)..Eu din ce am vazut o insignie oarecum decenta pana in 150k cu dotari bune o iei cam cu 11.000 eur in afara.Bafta la achizitie
Skip ads

  • costyb56urs

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Salut, azi am achizitionat un Insignia gasit tot pe autovit, dar preluat de la un parc auto , am avut aceeasi teama ca si tine Tudor, imi era frica de samsari si de manreli la km mai ales. Pot spune ca dupa 2 luni de cautari am gasit ce imi doream si mai ales ce mi-am permis, eu zic ca am facut o alegere destul de buna, am dat pe ea 10.400 euro. Culmea culmilor , nu ma asteptam ca tocmai in bucuresti sa fie preturi mai mici la masini, dar am avut noroc. Eu zic ca iti poti lua ceva ok si de la noi, nu are rost sa bati drumul pana in Germania , daca echivalezi costurile iesi tot acolo si ceva important zic eu, si acolo sunt romani nu numai aici Smile , asa ca iti poti lua tzeapa si la ei. Multa bafta si nu te da batut. http://www.autovit.ro/opel-...ia-C29333270.html aici poti vedea masina
  • Nku13

  • Mesaje scrise: 25
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2009 ADTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2013

  • Mesaj Privat
sa o stapanesti sanatos!
  • cosminST

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Insignia 2010 A20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Felicitari ! eu tot din Be o am adusa .
  • nutzicu

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Insignia 2010 A 20 DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2013

  • Mesaj Privat
costyb56urs vezi daca reusesti sa afli km ei ca exact asa avea si a mea cand am cumparato si dupa 2 sapt am aflat adevaru curat km da-ti inapoi 50 000 km da na asta e macar sunt impacat cu ideea ca stiu cu adevarat km masini
  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
majoritatatea de la noi is manarite
  • costty_costty

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Credetima ca nu majoritatea , TOATE din vitan sunt manarite
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR