Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • miraj33

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Din nefericire cineva ''binevoitor'' mi-a taiat toate cele 4 cauciucuri. Taieturile sunt facute pe partea laterala a cauciucurilor(nu pe calea de rulare), au cam 2cm latime.
Intrebarea este : exista vre-o posibilitate, vre-o magie, sa lipesc cumva cauciucurile, pe exterior, doar cat sa ma tina cei 6 km distanta pana la centrul de vulcanizare?......desigur vreau sa pun altele noi.

Skip ads

  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Prea tare...s-a intamplat in Romania? Te intreb pentru ca vad la profilul tau "alta tara"...
Ca sa-ti raspund, n-ai ce le face...taietura este destul de mare daca zici sa are 2 cm, deci nu te ajuta acele spray-uri cu spuma, cum sunt pe masinile fara roate de rezerva, doar cu kit de reparatie...O solutie ar fi sa dai toate rotile jos, lasi masina pe ceva caramizi si duci rotile cu vreun prieten care are masina in portbagajul lui la vulcanizare. Nu recomand sa mergi asa cu cauciucurile dezumflate pentru ca risti sa strici jantele sau si mai grav...sa provoci vreun accident pentru ca nu vei putea frana, de exemplu...
  • kinderasu

  • Mesaje scrise: 1,613
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2011

  • Mesaj Privat
NU te risca sa le repari!
mie la o gaurica de 3 cuie la o lalta mi`a facut probleme urate! mergi pe sfatul lui sorin!
  • miraj33

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2010

  • Mesaj Privat
sorindf2000 a scris:Prea tare...s-a intamplat in Romania? Te intreb pentru ca vad la profilul tau "alta tara"...
Ca sa-ti raspund, n-ai ce le face...taietura este destul de mare daca zici sa are 2 cm, deci nu te ajuta acele spray-uri cu spuma, cum sunt pe masinile fara roate de rezerva, doar cu kit de reparatie...O solutie ar fi sa dai toate rotile jos, lasi masina pe ceva caramizi si duci rotile cu vreun prieten care are masina in portbagajul lui la vulcanizare. Nu recomand sa mergi asa cu cauciucurile dezumflate pentru ca risti sa strici jantele sau si mai grav...sa provoci vreun accident pentru ca nu vei putea frana, de exemplu...



Da, sunt in Italia, masina are numar de Romania
, multumesc ptr. raspuns
Skip ads

  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Si daca are numere de Romania...ce? Care-i problema...? Ai sunat la politie...? Sa vina sa vada ca nu "doar" romanii...creaza probleme...4 cauciucuri te costa poate 200 de Euro+ montaj+etc te ajunge la vreo 300 de Euro...in plus, nu-i de joaca...daca astazi ai gasit-o cu cauciucurile taiate, ceea ce este foarte grav, dupa mine, maine o sa o gasesti incendiata...sau...te asteapta cei care ti-au facut "bucuria" cu anvelopele si intr-o seara cand te duci la masina...i-ti dau cu ceva in cap, tie...sau poate cuiva din familie...deci...chiama Politia sau Carabinieri, daca inca n-ai facut-o si rezolva prin ei...Bafta multa!
  • miraj33

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Dah, asa ar fi trebuit sa fac , tu Sorindf2000 poate esti o fire mai revolutionara, si ai fi procedat asa, dar eu nu am vrut sa ma complic, nu cred ca ar rezolva ceva Carabinierii, ar trebui sa existe prin mare noroc, ceva martori ca sa se rezolve ceva, dar nu cred(totul s-a petrecut noaptea), si este si pierdere de timp, cu declaratii, etc,...oricum cu 2 saptamani inainte, vecinul meu de la parter care este tot roman cu masina cu nr romanesc, a patit-o la fel, a ''scapat'' doar cu 3 roti taiate....oricum schimbam zona de locuit, alta alternativa nu este...
  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
miraj33 a scris:Dah, asa ar fi trebuit sa fac , tu Sorindf2000 poate esti o fire mai revolutionara, si ai fi procedat asa, dar eu nu am vrut sa ma complic, nu cred ca ar rezolva ceva Carabinierii, ar trebui sa existe prin mare noroc, ceva martori ca sa se rezolve ceva, dar nu cred(totul s-a petrecut noaptea), si este si pierdere de timp, cu declaratii, etc,...oricum cu 2 saptamani inainte, vecinul meu de la parter care este tot roman cu masina cu nr romanesc, a patit-o la fel, a ''scapat'' doar cu 3 roti taiate....oricum schimbam zona de locuit, alta alternativa nu este...


Nu este vorba de "fire revolutionara"...asa se procedeaza si asa ar face orice italian in situatia voastra..ar suna Politia si v-ar arata pe voi, romanii din zona, direct cu degetul, chit ca are sau nu dreptate...deci, suna si tu Politia si da-le tema de casa...stai tu linistit ca aia stiu din prima cine a facut asta...cine v-a taiat cauciucurile, dar...daca nu vine nimeni sa reclame...nici ei n-au treaba de facut...si voi, va mutati in alta zona...si gata, caz rezolvat...Dar...in fine, faci cum crezi ca este mai bine insa...sa nu i-ti para rau ulterior ca nu ai mers pana la capat.
  • negroutzu

  • Mesaje scrise: 68
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2007

  • Mesaj Privat
dar nu exista vulcanizare mobila?cumperi cauciucurile si apoi ii chemi si gata.apropo,unde in italia s-a intamplat?
  • ecstrim

  • Mesaje scrise: 335
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Intreaba-l pe gommist daca nu te poate rezolva in vreun fel, in mod sigur cunoaste pe cineva cu o platforma... poate scapi ieftin.

La carabinieri trebuia sa te duci si sa denunti faptul, daca voi nu reclamati ei nu au de unde sa stie ce se intampla.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR