Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • astraopel

  • Mesaje scrise: 275
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Salut.Azi m-a sunat asiguratorul sa-mi spuna ca imi expira curand asigurarea RCA(de parca eu nu as fi stiut), iar cu aceasta ocazie l-am rugat sa-mi spuna preturile la diferite firme.Zis si facut..dupa ce mi-a insirat acolo n firme si preturi cu bonus malus si alti termeni tehnici,am zis: recomanda-mi ceva...ghiciti ce mi-a re comandat?!...aveti dreptate...zic: da de ce carpatica, tu nu stii ce hoti sant?...zice pai nu mai este asa ca s-au schimbat managerii au venit de la astra si de la omniasig si gata...zic:pai si sigur s-a schimbat treaba cu abureala si hotia?zice:da,pai eu acolo lucrez acum...am ramas fara cuvinte.
Intr-un tarziu ma urnesc si intreb:nu cumva imi recomanzi asta fiindca ai tu interes mai mare?zice:nu...ca oricum am comisionul cel mai mic la carpatica...end of story.

Acum inttrebarea mea este:Are dreptate cu schimbarile?dar cu comisionul.Ce sa fac?
Skip ads

  • kosfunny

  • Mesaje scrise: 271
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Sintra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Avand in vedere varsta ta cel mai ieftin RCA il gasesti la ABC Asigurari. Ei nu au aplicat majorarea pentru tineri, inca !

De curiozitate , la cine ai avut asigurare pana acum ?
  • astraopel

  • Mesaje scrise: 275
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Avand in vedere limitarea ta cel mai bine Iti vezi de treaba ca sa nu te raportez moderatorilor ca iti faci reclama in prv spamandu-ma cu oferte.
Curiosii mor repede...mai ales in accidente cu asigurari de gen.
  • kosfunny

  • Mesaje scrise: 271
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Sintra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Vai de mentalitatea ta ! Ce spam e mesajul ala care vine dupa o nedumerirea a ta legata de pretul la asigurari si de castigul vanzatorului si prin care iti spun ca lucrez in asigurari , intr-un departament de daune si sunt dispus sa iti inchei o asigurare fara comision ? Am vazut ca esti din Bucuresti si ai o masina mai veche, am vazut ca ai fost si in cautare de discuri si saboti la mana a doua si mi-am zis sa iti fac un bine. Ti-am spus si ca in viitor vreau sa ies din daune si sa trec in vanzari si urmaresc cu aceasta ocazie sa imi fac si un portofoliu de clienti . Asta e si motivul pentru care de ani de zile fac consultanta gratuita pe multe forumuri auto si ajut neconditionat multi colegi care au probleme. Pe unele cluburi am deschise si topicuri de vanzare asigurari fara comision, aici nu am pus pentru ca se platesc anunturile iar eu nu imi permit sa investesc si bani avand in vedere ca vand fara comision . O sa vezi ca in curand o sa apara si un site de consultanta gratuita in materie de daune , serviciu care momentan nu e la indemana oricui si vei mai vedea ca majoritatea cluburilor auto vor fi prezente pe acesta. Atunci sa iti aduci aminte de mine si sa iti ceri macar in gand scuze pentru vorbele pe care mi le-ai aruncat pe pm !

Si ca o concluzie , sa vada si lumea de pe aici ce baiat esti tu, eu cred ca te simti cu musca pe caciula pentru ca te asiguri la unii care creaza probleme la despagubiri si de aceea ai postat si nu vrei sa spui la cine ai avut asigurare . Ti-e rusine ? Eu cred ca pe tine te deranjeaza ca are de castigat brokerul un comision mai mare la polita ta, asta e problema ta reala . Asta e portretul celui care la o Astra din 1992 ii cauta discuri si saboti la mana a doua ! Daca nu ar fi asigurarile obligatorii sunt sigur ca nici nu te-ai asigura si ai fi pasibil in cazul in care faci un accident sa nenorocesti si mai rau pagubitul prin lipsa RCA-ului !

Crede-ma ca daca vedeam dinainte topicul prin care cereai sh-urile si pe acesta : https://www.clubopel.com/vie...63&highlight=

te lasam in voia Domnului !
Si iti fac si aici oferta ITI FAC GRATIS UN RCA PE 6 LUNI , numai sa nu te asiguri la Carpatica ! Fii baiat istet si profita !

Oricum nu ai inteles nimic din tot si imi cer scuze pentru off topic dar am considerat ca trebuie sa raspund acuzatiei !

PS Va spun si eu din surse sigure ca cei de la Carpatica au inceput sa plateasca mai bine, sa vedem cat ii tine !
Skip ads

  • astraopel

  • Mesaje scrise: 275
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Chiar nu ma intereseaza OFERTA ta, nici "reclama"pe care ti-o faci .Exact cum ti-am raspuns si in pm,vezi-ti de treaba ta si nu ma include, un om care chiar ajuta nu-si face "reclama " atit.Nu caut consultant pentru ce cumpar.Din banii cu care imi faci acea oferta mai bine iti platesti publicitatea si nu ma mai stresezi.
Iti zic pentru ultima oara ,DACA nu ai de comentat la acest subiect(strict),nu mai polua topicul.Afirma-te in alta parte, eu sant un ignorant in ceea ce te priveste.
  • mitosu

  • Mesaje scrise: 787
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2012 a16xer
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jun 2012

  • Mesaj Privat
eu care am fost patit cu carpatica, o dauna de 600 ron pe care le a fost greu s-o plateasca, nu voi avea incredere vreodata in ei.
prefer sa fac o asigurare la o firma mai buna decat sa am probleme, oricum pina acum nu am atins o masina in 7 ani de codus.
  • kosfunny

  • Mesaje scrise: 271
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Sintra 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Nu este vinovat cel care alege o asigurare ieftina ! E logic sa incerci sa iti protejezi buzunarul. Problema este ca nu se iau destule masuri impotriva firmelor care au probleme cu despagubirile si care practica preturi de dumping ! Doar impunerea de la an la an a unui capital social mai mare pentru firmele de asigurari nu rezolva problema. Trebuie mai mult. De asemenea si pagubitii ar trebui sa lupte mai mult pentru drepturile lor , nu ar trebui sa se rezume doar la reclamatii la CSA ! In cazul in care esti supus unei nedreptati de catre o firma prin intermediul angajatilor ei poti face plangere penala pentru abuz in functie sau neglijenta in serviciu.
Resemnarea nu ajuta pe nimeni, ci din contra ducea la perpetuarea nedreptatilor !
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
si eu am avut asigurare pe euroins, dar in schimb eu nu dadeam cu masina in altii
Skip ads

  • opel4evar

  • Mesaje scrise: 35
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 1993 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2012

  • Mesaj Privat
daca tot nu dai in alti poti sa umbli si fara asigurare?
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
nu
  • lucian75

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 1998 X10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2013

  • Mesaj Privat
Exista o vorba din batrani,lupul isi schimba parul da naravul ba...
Tot ce tine de capatica,asigurare si banca..plus atlassib si multe altele apartin de acelasi individ fara scrupule pe nume Carabulea...condamnat si executat pedeapsa ptr mituire prim procuror sibiu ptr a castiga miile de procese intentate impotriva cui credeti? A propriilor angajati...ptr a fi jumuliti la maxim.
Va spun toate aceste lucruri din postura unui fost angajat care cunoaste destule..dar si caracterul acestui individ.
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
scuze ca ma bag putin peste subiect. dar nu era vorba ca se schimba legea si devenim si noi putin mai occidentali. Adica daca tu ma lovesti, eu imi fac masina la firma mea de RCA si apoi firma ta ii da banii la a mea? Adica cum fac acum majoritatea ce are casco?
Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
scorpio, era vorba, dar interesele sunt prea mari din partea companiilor de asigurari ca sa accepte asa ceva.
De ce sa le pot zice eu "ma pis pe voi, oferiti servicii de cacao, cand imi expira polita ma duc la altii"?
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
sincer, mi-as face 2 asigurari, una la carpatica/euroins/sau toate celelalte care ofera asigurare la pret de nimic, si una la o firma serioasa.
si apoi daca Doamne fereste fac buba, sa ii dau unuia cu RCA Carpatica asigurarea mea de la Carpatica....
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR