Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • alex.m87

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 1999 X12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2013

  • Mesaj Privat
Buna seara tuturor!

Vineri (22 martie) plecam din Constanta catre Timisoara. Fiind un singur sofer, as vrea sa facem o oprire peste noapte, iar sambata dimineata sa continuam pana in Timisoara. Eu am gasit 2 variante, una asa :
Constanta - Bucuresti - Pitesti - Craiova - Drobeta Turnu Severin - Caransebes - Lugoj - Timisoara (aici ma gandeam la oprire in Drobeta peste noapte)
, iar alta asa :
Constanta - Bucuresti - Pitesti - Ramnicu Valcea - Sibiu - Sebes - Deva - Lugoj - Timisoara, cu oprire in Sibiu peste noapte.
Partea proasta la varianta 2 e ca raman ceva mai multi kilometri de parcurs in ziua 2, si ideal ar fi sa ajungem cat mai devreme in Timisoara.
Nu sunt un sofer experimentat, deci mai conteaza si dificultatea traseului .. voi ce recomandari aveti? A facut cineva drumul asta relativ recent?

Multumesc mult!
  • draganionut

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2001 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2007

  • Mesaj Privat
iti recomand varianta pe severin,de la severin la timisoara ar trebui sa faci 4 ore,maxim.
varianta pe sibiu e f aglomerata pe portiunea sibiu - ilia.
  • drf

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Iti recomand si eu varianta pe severin , am fost prin decembrie pe-acolo si e foarte bun drumul + privelistea de la portile de fier.
  • alex.m87

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 1999 X12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2013

  • Mesaj Privat
Va multumesc pentru raspunsuri, 90% sigur aia va fi varianta, o sa revin cu un post dupa ce ajung in Timisoara Smile.
  • alex.m87

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 1999 X12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2013

  • Mesaj Privat
Am revenit, am ajuns in Timisoara vineri dupa pranz, am plecat joi seara pana la urma. Drumul a fost ok, insa vremea foarte rea, prima parte (autostrada) ploaie torentiala, apoi dupa orsova zapada si vant puternic.
Trafic foarte putin, cateva tiruri si in rest cate 1-2 masini.

Sper sa ne vedem in curand la intalnirile clubului, dupa ce terminam si noi cu mutatul si ne linistim un pic Smile.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR