Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • AAndy22

  • Mesaje scrise: 355
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Este cineva pasionat de Android OS? Aveti recomandari legate de ROM-uri aftermarket? Aplicatii utile...?
Eu folosesc Cyanogenmod 10.1-nightly pe un Samsung Galaxy i9000. Ce ati mai incercat?
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Darky ROM.Cam de vreo 2 ani de cand a aparut.
Mereu multumit.
  • grigmacho1

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1998 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2011

  • Mesaj Privat
HCTRom_6.1 si sunt foarte multumit are si un consum bun de baterie
si o folosesc in Samsung Galaxy S2
  • grigmacho1

  • Mesaje scrise: 32
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1998 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2011

  • Mesaj Privat
AAndy22 a scris:Este cineva pasionat de Android OS? Aveti recomandari legate de ROM-uri aftermarket? Aplicatii utile...?
Eu folosesc Cyanogenmod 10.1-nightly pe un Samsung Galaxy i9000. Ce ati mai incercat?

ROM-uri sunt foarte variate si pt toate gusturile insa ca sa dai cu cea mai buna pentru gusturile tale trebuie sa probezi cat mai multe
Skip ads

  • AAndy22

  • Mesaje scrise: 355
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Eu am incercat destule ROM-uri : MIUI v3 si v4, SlimBean, x-Bean, Cyanogenmod 7, 9, 10, 10.1, Apocalypse, RemICS-JB ROM, AOKP. M-am oprit la cm10.1-nightly pentru ca este stabil si update-urile sunt foarte reusite, este multumitor(cel putin) din punct de vedere al personalizarii dar nu sta prea bine la partea cu bateria. Nici interfata nu este dintre cele mai atragatoare dar exista aplicatia ThemeChooserThemes (free pe Google Play)
  • AAndy22

  • Mesaje scrise: 355
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2009

  • Mesaj Privat
Ceva idei pentru S3 i9300?
  • Shiva

  • Mesaje scrise: 1,976
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
M-am uitat acum vreo 2 luni sa-i fag upgrade la KitKat 4.2 la tableta mea Samsung P1000. Am gasit vreo 2 versiuni de la Cyanogenmod dar si plangeri ca nu merge SIM-ul sau GPS-ul, chestii care sunt inacceptabile pt. mine ( la drum lung si necunoscut incarc cartela de Vodafone, activez optiunea de trafic de date si folosesc GPS-ul cu google maps).

Stiu ca pot sa fac backup si rollback daca MOD-ul de 4.2 nu ma coafeaza da' asa-s de satula de butonat si upgradat softuri si firmware-uri ...
  • 0megga

  • Mesaje scrise: 498
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2013

  • Mesaj Privat
Aveti idee cum sa fac update la android?
  • deleted-4518

  • Mesaje scrise: 182
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Pai cred ca un CUSTOM ROM depinde in primul rand de DEVICE-ul caruia-i este destinat, apoi de ce ofera, si apoi, cel mai important, de USER.
Eu, de cand am ANDROID, am flash-uit vreo (cred) 50 de ROM-uri, de vreo (cred) 2 sute de ori. Pana la urma am ramas pe un ROM nu foarte popular prin comunitatea telefonului respectiv, dar care ma prinde cel mai bine. Inevitabil m-am intors la el. Deci, cel mai bun CFW este cel care ti se potriveste cel mai bine.

Apoi, update la Android se face OFICIAL conform instructiunilor de pe site-ul producatorului device-ului, cu update-urile puse la dispozitie de catre acesta, si NEOFICIAL cum ti se pare mai sigur din paginile returnate de GOAGAL (recent actualizate) la cautarea "MODEL DEVICE custom ROM" sau "MODEL DEVICE CFW" so on...

Apoi, aplicatii utile... TOATE sunt utile pentru cineva la un moment dat. Depinde... mie-mi sunt utile programe gen instrumente de masura, call blocker, sms bomber, call recorder si altele legate de convorbiri, cum la fel de utile-mi sunt soft-urile de inregistrare ascunsa, black box, trafic monitor, navigatie, si in viitorul apropiat torq (doar asa, de fantezie), so on, so on... Nu vad ce-ar face cu un detector de metale cineva care-si foloseste device-ul sa vada filme online... Cum nu vad ce ar face cu un FM transmitter cineva care merge pe bicicleta...
  • viforel

  • Mesaje scrise: 882
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Am o tableta cosmote my tab care este de fapt allview 3 conect, nu exista update de rom pe site, de fapt nu exista nici un update pt modelul asta. Pe el este instalat android 4.0 ... as dori sa trec la 4.1 macar. Am incercat un updatel de pe google play dar nu accepta. Nu cred ca suporta device ul ...ce parere aveti ?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR