Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • vectra-nos

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Salutare,

Mi-ar place sa aflu opinia voastra in legatura cu acest subiect.
Credeti ca o masina de acest fel se potriveste mai bine pentru condus personal sau este mai degraba o limuzina ce trebuie condusa de soferul personal.


Multumesc
Nicos

Eu am votat cea de-a 2-a varianta.
Skip ads

  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Daca as avea un A 8 nu l-as da nimanui sa il conduca , vreau sa beneficiez de fiecare secunda cat merge motorul de 6000 de cm3 Laughing
  • vectra-nos

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Salut,

Nu am pus problema daca am avea unul sau nu..in dotare..Smile)
Am intrebat ca principiu social si moral.

Normal ca fiecare ar vrea sa conduca...asa ceva...odata..

La banii respectivi probabil ca ti-ai permite si un sofer.

Nicos
  • vali zak

  • Mesaje scrise: 386
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Cred ca e greu de spus din pozitia in care ne aflam,posesori de opel(e posibil ca masina mea sa valoreze cat jantele de vara la a8 si event. un debitmetru Smile )Sunt oameni cu f. multi bani care isi conduc singuri masinile si oameni cu mai putini bani dar care au sofer ca...da bine Cool .
Skip ads

  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Eu cred ca tine de personalitatea fiecaruia.
Daca "respecti" scopul pentru care a fost facuta masina respectiva iti iei sofer. Insa in multe cazuri aceste masini sunt detinute de fel de fel de oameni. Persoane pentru care aceste masini sunt mult peste conditia lor sociala/capacitatea de a sofa, si de aceea este de discutat daca da sau nu.
Am votat cu da, adica sofer angajat.
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
eu am votat prima varianta, pentru sofer exista alte varante auto, astea doua au comfort deosebit in spate ce e drept, dar locurile din fata au cele mai multe dotari, etc, deci sunt construite in jurul soferului si nu al pasagerilor din spate. O idiotenie e sa-ti conduci maybachul singur in timp ce bodyguarzii se cracaneaza de ras uitandu-se la un dvd pe locurile din spate cum face mioriticul national, Becali, nu sa conduci propriul septar sau A8. Cu penultimul septar am mers, si sincer nu e mare sfaraiala in spate, e loc sa te plimbi cu trotineta, dar cam atat, in schimb in fata ai de toate, de la scaunele cu enspe mii de reglaje, pana la sistemul de infotainment cu dvd si alte jucarii de genul.
  • octav13

  • Mesaje scrise: 2,072
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Vectra 2003 y 22 dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
fara sofer! ma angalez eu pe mine sa ma duc pe unde vreau Smile
da...de gigi becali ce ziceti??? cu maibach de 7 metri ,el conduce si bodyguarzii se uita la filme in spate???? Very Happy Very Happy Very Happy
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
votat prima varianta
Am studiat ambele masinutze indeaproape ambele sunt pe lista de achizizitii Smile la ora actuala consider ca nu as avea nevoie de un sofer pentru a ma deplasa cu masina din punctul A in B mai ales cu o astfel de bijuterie pe patru roti
Skip ads

  • foca montana

  • Mesaje scrise: 855
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Daca am ajuns acolo, adica sa imi iau A8 sau seria 7 de la BMW, voi avea cu siguranta sofer. De ce? Pentru ca timpul pe care il petrec in masina sa il folosesc la maxim, citind presa, vorbind linistit la telefon, aranjand intalniri si in plus de ce trebuie sa suport eu tot acest trafic infernal... Aaa, daca ma duc la munte in week-end, nu mai iau soferul pt ca nu am nevoie de el sau daca ma gandesc mai bine cred ca as avea...

Nicos, depinde foarte mult de ce faci cu acea masina. Daca este luata pentru confort atunci da, cu sofer, insa daca e luata pentru etalare, fara sofer si cu badigarzii in spate. Mai exista insa si varianta RS8 sau seria 7 Alpine in care nu pune piciorul nimeni in afara de proprietar.... Smile
  • Johnny Bravo

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 1.7 DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2004

  • Mesaj Privat
La o astfel de masina confortul este in spate. In mod normal ar trebui sa-ti iei sofer ca sa te poti bucura de ea. Desigur, si condusul masinii este interesant dar fara sofer nu vei putea sa-ti dai seama cum este restul masinii.

Ca Becali care conduce singur Maybach-ul iar adevaratul lux din masina aia e in spate...
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Oameni buni, maisinile din aceasta clasa "business" sunt facute pentru oameni mari. Ambasadori, ministrii, directori de banca sau companii etc. Daca sunt subiectiv ca voi, zic ca asi conduce-o personal. Este logic ca mi-ar placea, pacat ca nu am bani s-o cumpar. Cand voi avea bani de clasa business probabil voi avea sofer pentru ca functia pe care o voi avea nu-mi va permite sa caut si loc de parcare pt ea, sa si alimentez, sa ma duc si la revizii si sa mai semnez si contracte de milioane Embarassed
  • King of the road

  • Mesaje scrise: 489
  • Locatie: Mures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
A8 si Seria 7 (eventual si phaeton-ul) sunt genul de masini care, cred eu, pot fi conduse atat de proprietar cat si de sofer personal, fara nici o "rusine".
Spun rusine pentru ca Maybach-ul, de exemplu, este o limuzina facuta sa fie insotita de un sofer pers. mereu. Ar fi o rusine sa o conduci tu, ca proprietar, din toate punctele de vedere.

Asta e doar parerea mea.
Skip ads

  • b28cxh

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
love are dreptate...mi se pare aberant sa iti iei o masina din clasa asta si sa o conduci tot tu...daca vrei sa conduci tu, iti iei un aston martin;) sau ceva sport...limuzinele sunt facute pt a avea sofer..ca pe la noi tot manelistul de succces se urca el la volanul S-ului, asta e partea a 2-a, ca se simte mai bine la volan Wink

in fond de sa mai cumperi o masina cu super dotari si spatiu etc pt pasagerii din spate cand o folosesti doar ca sofer - risti sa creada lumea ca esti doar soferul ...Smile ma rog, nu pe la noi, unde e invers - soferii altora incearca sa para ei proprietarii (ce sa-i faci, e util cand vrei sa mai agati cate o pitzipoanka cum facea un prieten care era soferul unui VIP pe un S-klasse Smile )
  • b28cxh

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
semi-offtopic>>as completa cu: e ca faza aberanta de a-ti pune lcd-uri in tetiere pt pasagerii din spate cand 99% din timp daca nu chiar 100% nu sta nici drq in spate Very Happy din pacate am intalnit exemple LIVE....poate e sindromul vulpea&strugurii si ar trebui sa las astfel de oameni in pace,daca au bani de asemenea echipamente..si totusi? Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Audi A8 & BMW seria 7 - Limuzina cu sofer sau masina personala
Condus de proprietar 60%
Condus de sofer personal 40%
25 voturi

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR