Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • frincu_danut

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 exy
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2013

  • Mesaj Privat
cine stie cum se poate demonta si monta alte airbaguri la scaunele de opel astra?
  • CSN

  • Mesaje scrise: 627
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 1999 X12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Se dau scaunele jos din masina. Vezi ca sub scaun are cablurile cu niste mufe care duc catre airbag. Mufele au niste cleme de siguranta pentru a nu iesi accidental, fii atent la ele, din cate imi aduc aminte se apasa pe ele ca sa le poti scoate. Ridici tapiþeria de la scaun in sus spre tetiera. Tapiþeria se imbina intr-un fel de ºinã. Dupa ce ai ridicat tapiteria, airbag-ul e prins in 3 suruburi, care le desfaci cu o tubulara de 8. Atentie la airbag ca si mufa care intra in el are o clema de siguranta. Desfaci clema dupa care tragi de mufa. Spor la treaba, sper sa ma fi facut inteles. Nu e greu deloc. E posibil sa le poti schimba si cu scaunele pe masina(putin mai incomod zic eu). Eu a trebuit sa il dau jos fiindca, am avut de reparat cablurile care rabatau scaunul (masina mea e coupe).
  • frincu_danut

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 exy
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2013

  • Mesaj Privat
si a mea e tot coupe,mersi o sa incerc.am luat doua scaune second dar unul are airbagul sarit si vreau sa il inlocuiesc cu unul de pe vechile mele scaune
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR