Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Ma gandesc sa achizitionez o camera de inregistrat in timpul mersului! As dori ceva sfaturi de la cei care au sau au avut posibilitate de a se juca cu una! Ceva gen ce este aici http://www.shopmania.ro/q-camera-video-auto-hd
Ma intereseaza ceva sa filmeze si noaptea si sa se vada bine! Multumesc anticipat!
Skip ads

  • frumushel

  • Mesaje scrise: 330
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Eu am aºa ceva: http://www.shopmania.ro/ech...ir-black-48444929
dar am ºi camerã pentru back. Sunt mulþumit de ea.
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
Cum filmeaza noaptea? Altcineva numai foloseste astfel de camere?
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
de ce nu cauti pe Dx.com, caci acolo gasesti destul de multe si ieftine si cu reviewuri de la RUSI care sunt taticii la astfel de camere...
caci acum sper sa nu se supere nimeni pe mine dar HD la 240lei... cam tras de par, si interpolat si tot mi se pare dubios de ieftin.
Tot dai un ban, da-l sa merite, si decat sa te zgarcezi pentur 100-150lei si sa-ti iei un 640x480 interpolat sa fie HD mai bine iti iei un HD bun. Oricum din ce tin minte nu sunt acceptate ca probe in minunata noastra tarisoara.

P.S. sper ca nu se ia nimeni de mine cu Dx.Com nu fac reclama, doar ca am o obsesie cu unele chestii (electronice in general, dar in principiu camere video, DVRuri, Leduri si chestii de caini). Singurul motiv pentru care-l recomand e ca e un fel de ebay cu 1-2% mai scump insa se pot face reviewuri (pe bune) de catre useri si poti afla ce produs e bun si ce produs nu merita. Asa ca decat sa dai pe ebay 20$ si sa iei ceva ce nu merita, mai bine dai pe dx 21$ si esti sigur de ce cumperi dupa ce citesti reviewurile.
Skip ads

  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
nu am de gand sa iau ceva ieftin si prost! pe site-uri am tot intrat si studiat dar nu am gasit nimic review-uri care sa zica ceva pareri personale despre ce si cum! am sa caut si pe dx.com! eu ce am gasit pana acum este asa, dar nu-s hotarat
http://www.go4all.ro/cumpar...senzor-de-5070596
http://www.go4all.ro/cumpar...senzor-de-5436659
Ma intereseaza ceva sa filmeze bine si noaptea!
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
a doua nu o cred iar prima... e o bulibasie in descriere... ba e 5mp ba e CMOS ( si nu scoti din CMOS 5mp nici sa-l bati). apoi continua: Rezoluția vide: VGA/720P, ori e vga ori 720p ori full hd cum zice in nume, si apoi cireasa de pe tort: Lentilã externã 720 * 480pixels (Max). nici el nu stie ce vrea...

uite aici un search: http://dx.com/s/car%2bdvr.h...sort=-ReviewCount eu as alege-o pe prima, e HD si faptul ca face compresie H.264 inseamna ca poate stoca mult pe un card mic. vezi ca pune lumea si videouri cu ea si tot.
sa filmeze bine noaptea nu vei gasi.
ambele puse de tine au cateva leduri care sunt sau nu IR. oricum IR-ul nu te ajuta foarte mult si daca nu ma crezi cauta pe forumurile la cei cu camere de supraveghere. ai sa vezi camere cu mult mai multe leduri ce abia se descurca noaptea. ledurile lumineaza doar un culoar si orice lumina din fata va "orbi" senzorul video. fugi de CMOS e vechi si depasit de mult de CCD. in concluzie iti trebuie ceva ce sa se poata descurca doar cu farurile tale.
Uita-te si la preturile chinezilor si apoi la preturile celor ce promit marea cu sarea in romania. gandeste-te apoi ca romanu nu cumpara ca chinezu direct din fabrica cu lotul ca sa aiba cel mai bun pret, apoi la profitul ce vrea sa-l faca si la spaga care a dat-o la vama ca sa treaca cu el si gandeste-te cat face cu adevarat camera... ai sa vezi ca ajungi la jumatate de pret fata de china si ai sa realizezi ca sunt petarde ieftine si proaste.

eu personal inca mai caut, caci vreau ceva micut ce poate fi montat permanent pe masina fara sa atraga curiosii. ma gandeam la un dvr in portbagaj cu 2 canale si apoi 2 camere in bari, insa acolo intervine praful si noroiul mai ales in fata.. ma gandeam la ceva mai micuta, doar camera in jurul parasolarului... tot caut, sper sa gasesc ceva sa aiba si autoloop si senzor de impact...
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
pai asa vreau si eu cu senzor de impact si care sa stearga singur fisiere mai vechi si sa inregistreze din nou atunci cand e cardul plin! am sa cercetez mai bine! Multumesc scorpio!
si din ce am vazut pe acolo toate sunt cmos! sau nu am vazut eu bine!


Ultima modificare facuta de Ursu/\82 la Mie 03 Apr, 2013 12:21 am
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
cu senzor gasesti multe si cu loop back. cam toate au... insa eu vreau sa fie ft discreta sa o pot lasa noaptea montata
Skip ads

  • king2pin

  • Mesaje scrise: 198
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 1.7 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jan 2012

  • Mesaj Privat
uite asta e o camera buna si la care m-am gandit si eu sa o achizitionez : http://dx.com/p/3-0mp-dual-...ot-2-7-lcd-105697

si aici un filmuletz cu camera o prezentare si cu filmeaza : http://www.youtube.com/watch?v=6WwuZn8J6IA

eu zic ca merita e si mica si nici nu atrage prea mult atentia .
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
eu nu cred. rezolutia e VGA/camera, si ai ditai mai antena la GPS, eu cred ca nu merita si daca iei una care sa nu filmeze si in masina gasesti unele mai bune...
  • Ursu/\82

  • Mesaje scrise: 1,947
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
eu m-am uitat un pic aseara pe la ele si am vazut ca toate au senzor cmos! poate n-am vazut eu bine!
  • scorpio18

  • Mesaje scrise: 1,462
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2000 y20dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2008

  • Mesaj Privat
n-ai vazut tu bine, si nu o lua ca o critica... CMOS-ul iti da o rezoltuie de VGA sub mediu...
acum sa nu credeti tot HD-ul care il scrie chinezu pe site, va minti oricat de mult poate ca vrea sa vanda, insa comentariile oamenilor spun ce poate... am vazut oricum de multe ori camere de supraveghere D1 (rezolutia) cu calitate mai proasta decat CIF.
Skip ads

  • AirMike

  • Mesaje scrise: 73
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2009

  • Mesaj Privat
de asta ce parere aveti http://www.vonmag.ro/produs...dvr-Mio-MiVue-528 ? nu ma intereseaza modele chinezesti, mi-am luat teapa cu un gps de pe dx si nu-mi mai trebuie, vreau o camera de la un producator cunoscut. eventual daca are cineva modelul asta si-mi poate spune cate ceva
multumesc
  • blackshaddow

  • Mesaje scrise: 702
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Tigra 1998 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2009

  • Mesaj Privat
cautati si pe aliexpress Wink o s ava minunati de diferentele de pret intre RO si CH Wink
in RO sunt mai multi hoti se pare Smile)
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR