Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • ionuttan

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2006 1,9cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2010

  • Mesaj Privat
ce parere aveti de produsul metabond pentru motoare diesel? Crying or Very sad mentionez ca am o astra h 1.9 cdti si stau in dubii daca e bun sa-l folosesc la schimbul de ulei,ca ulei folosesc mobil1 esp formula.am 126000km,mersi pentru sfaturi.
Skip ads

  • Pisboy

  • Mesaje scrise: 705
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2004 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Eu mi-am pus Metabond Gold la Astra H 1.7 CDTI 160.000km.
Am vazut imediat o inbunatatire in sensul ca mi s-a redus zgomototul ,iar cand e motorul rece dimineata ,e mult mai elastic (ma refer la diminetile de iarna,urca mai usurel in ture).Pot spune ca s-a observat si o usoara scadere a consumului.Pe mine testele de pe internet m-au convins.Il am cam de 5000 km in motor.
  • cuculica

  • Mesaje scrise: 1,239
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2011 z17 dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2009

  • Mesaj Privat
Metabond pentru ulei nu am folosit,dar pentru motorina nu recomand la nimeni,am folosit o perioada,iar acum am un zgomot ciudat la motor ca si cum ar bate un tachet(eu cred ca e de la vreun injector),nu a facut nimic bun pentru motorul meu si nu am sa mai folosesc niciodata!
  • sharky223

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2009 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Salut!
Eu zic ca la 126000 km nu ai de ce sa il folosesti.Motorul tau simte ca are nevoie de asa ceva?
Skip ads

  • LeonteMihai

  • Mesaje scrise: 533
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Din cate stiu, aditiviipt curatat injectoare si pt motorina se folosesc atunci cand se apropie revizia si ai un drum extern , ca sa ii dai talpa sa se desprinda si sa se arda toate depunerile.iar ce nu se arde ramane in filtrul de motorina pe care il schimbi imediat
  • ionuttan

  • Mesaje scrise: 30
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2006 1,9cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mar 2010

  • Mesaj Privat
va multumesc pentru sfaturi sa stiti ca am mers cu metabon pentru ulei si nu am simtit nimic cam700 km si am sa ma duc la servis sa dau jos uleiul sa pun curat mobil1 esp,ca parca ma tine in loc si sta motorul mai turat deci nu va sfatuiesc sa folositi daca motorul e ok.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR