Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • 34KLA

  • Mesaje scrise: 4,398
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2008 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Sep 2004

  • Mesaj Privat
http://www.businessmagazin....p;utm_campaign=ZF
Skip ads

  • B295CRS

  • Mesaje scrise: 216
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2013

  • Mesaj Privat
RESPECT!
  • geobh

  • Mesaje scrise: 484
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2010

  • Mesaj Privat
Jos palaria!
E greu de crezut ca mai exista si astfel de oameni!
Mult succes in continuare!
  • drf

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Cu sprijinul celor de la ANTENA 1, am realizat un material video despre proiectul nostru, el fiind difuzat la OBSERVATOR.

Il puteti urmari mai jos.

Distribuie-l mai departe daca iti place !

PS : Se vad si stickerele EDS + Club OPEL ! Razz




http://www.youtube.com/watc...amp;v=svDISIZABbQ
Skip ads

  • LaMisto

  • Mesaje scrise: 180
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2013

  • Mesaj Privat
RESPECT! Sunt multe persoane care au cu adevarat nevoie de asa ceva. Succes pe mai departe si sper sa ia amploare proiectul.
  • drf

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru sustinere !


Cateva noutati :

- Pana acum am ajutat aproximativ 65 de persoane.

- Am inceput sa printam un afis pe care il vom distribui pe la spitale, policlinici, scari de bloc etc :



  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Salut! si eu intiativa ta. Sincer nu inteleg, foarte bine motivatia gestului tau sunt sigur ca multi din cei care te apreciaza pentru ce faci, te apreciaza dar nu o pot face si ei(nu ma exclud nici pe mine). Eu unul nu as putea sa fac acest lucru deorece nu mi-as permite costurile si nici timpul nu imi permite. Mi-e greu sa inteleg cum ai putea suporta costurile si cat timp va mai dura, probabil cu ceva sponsori. Te rog sa nu te superi ca imi pun aceste probleme dar imi imaginez ca nu iti este usor si poate nu am inteles nici exact cum stau lucrurile, daca mai poti lamuri un pic ti-as fi recunoscator, pentru ca oricum este un lucru unic in Romania si poate de aceea mai greu de inteles.
As avea o propunere pentru colegii nostrii care apreciaza si au si posibilitate, sa te ajutam intr-un fel cat de putin pentru a fi mai usor si pentru tine sa faci lucruri pe care noi nu le putem face dar le apreciem. Nu stiu de ex. am vazut ca cereai sa transmitem cat mai multor persoane, este nevoie de publicitate? Te ajuta daca sunt mai multe persoane care ar folosi acest serviciu? Ma mai gandeam la cei care ti-ar putea da ceva recomandari pentru piesele si service-ul masinii pentru a-ti reduce costurile in conditiile in care tu nu incasezi. Sau poate ne dai tu sugestii...
Imi cer scuze daca exprimarea mea nu a fost suficient de coerenta. Ca o concluzie:ma gandesc la faptul ca un om care face un proiect altruist merita si el sa fie sustinut intr-un fel sau altul si fiind o comunitate aici poate si reusim.
Cu mare respect, Respect!
  • drf

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Salut,

Multumesc pentru mesaj.

Legat de promovare , orice ajutor este binevenit , un asemenea proiect spun eu ca merita sa fie cunoscut, mai ales in detrimentul tuturor stirilor de can-can din ziua de azi.

Problema principala insa , din pacate , nu e asta , ci evolutia proiectului, care pana acum cam stagneaza. Ma ocup doar eu acum de proiect si sunt foarte coplesit, din toate punctele de vedere (financiar, logistic, timp etc.) Ideea e ca eu nu stau pe strada ca taximetristii ,si costurile si timpul pierdut sunt de trei ori mai mari (exemplu: acasa -> persoana -> destinatie -> acasa). Orice mana de ajutor este binevenita. Important este sa inteleaga lumea ca impreuna putem face lucruri frumoase. Cat o sa mai rezist singur ? Nu stiu , dar nu imi doresc sa moara proiectul , ar fi pacat.

Multumesc.

Un mic update : Ajutand-o pe dna. Elena , care sufera de cancer ovarian. A venit in Bucuresti, la oncologie.



Skip ads

  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Daca promovoam mult acest proiect nu va fi din ce in ce mai greu de sustinut? Eu asta nu inteleg la acest proiect. Promovand-ul vei avea mai multi "clienti" automat costuri mai mari. E greu de inteles in Romania.
Daca imi permiti o sugestie. Mi s-ar parea perfect pentru acesta situatie sa creezi o fundatie "taxigratis" in care noi si cei ce apreciaza acest lucru sa viram 2%. Se fac fundatii de genul asta pt fel de fel de prostii, de ce nu s-ar face una si pentru un lucru bun, care sa sprijine acest proiect foarte transparent si foarte bun pentru oamenii cu probleme. Oamenii cu probleme nu ar plati transportul iar tu ti-ai acoperi costurile, lucru perfect normal.
Legat de ajutor as mai avea o propunere: cand ai nevoie de o piesa sau de un service posteaza aici si sper ca dintre cititorii acestui topic sa se gaseasca cineva care sa iti ofere macar cel mai mic pret sau o mana de ajutor pentru reparatii home-made.
Sper ca e totusi citit acest topic si fiecare mai cunoastem cate ceva in domeniu, ca de aia suntem aici.

Stima in continuare!
  • drf

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Salut,

Am evitat sa infiintez o fundatie etc., pentru a evita carcotasii si a demonstra ca si o persoana fizica , fara sustinere politica si economica, poate schimba ceva. (majoritatea fundatiilor si a asociatiilor nu sunt ceea ce ar trebui sa fie) Din motivul aglomerarii nu am promovat pana acum proiectul , de exemplu , prin afise stradale. La fel m-am gandit si eu , de-abia fac fata acum , nu vreau sa ajung sa refuz prea multe persoane. Sper intai sa extind proiectul si apoi sa continui cu promovarea lui. Totusi , intre timp , nu strica daca afla cat mai multa lume de el , merita sa fie cunoscut.

Multumesc.
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
M-am gandit si eu la carcotasi, dar in acest caz este foarte transparent cauza este chiar nobila si nu cred ca ar fi cazul sa iti faci probleme. Ideea este ca daca te hotarasti cu fundatia cred ca trebuie sa o faci mai repede, deorece redirectionarea celor 2% se face in primavara. Traind aici ma gandesc la faptul ca fara sustinere economica va fi tot mai greu. Extinderea proiectului insemna sa mai gasesti persoane ca si tine care pot face acest lucru? sau sa ajuti tu cat mai multe persoane?
  • drf

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Extinderea proiectului insemna in prima faza gasirea unor persoane care sa faca acelasi lucru ca si mine , dar nu am reusit asta din mai multe motive : lumea nu are timp pentru asa ceva sau nu vrea, exista un grad de risc destul de mare in cazul persoanelor care s-ar implica (daca vreunul face vreo magarie, are de suferit tot proiectul) etc. Una dintre solutii ar fi "angajarea" unor soferi , part-time pentru proiect. Evolutia este destul de anevoioasa.
Skip ads

  • drf

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Fiecare persoana care apeleaza la ajutorul nostru traieste o drama. De multe ori, din pacate, o drama cumplita ..
Cu aprobarea lor, le vom povesti viata in cateva randuri si experienta prin care trecem noi atunci cand ii ajutam !

CITESTE AICI primul articol si spune-ti parerea : http://www.taxigratis.ro/drama-dnei-elena.html

Distribuie mai departe mesajul, merita sa fie auzit!
  • drf

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Nu imi place sa vad copii bolnavi, dar uneori viata e cruda. Astazi am ajutat-o si pe Roxana, transportand-o pana la o clinica.



  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Pentru promovare, am pus de cateva zile, la statusul de mess, link-ul site-ului tau. Cred ca pot face si alti colegi care mai doresc sa te ajute acelasi lucru, e foarte usor.
P.S. -referitor la copii , te inteleg, din proprie experienta, din pacate eu am transportat-o pe fica mea cativa ani aproape zilnic la clinica la recuperare. Pana la urma s-a rezolvat e bine.
  • drf

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Iti multumesc pentru sustinere. M-as fi asteptat la mai multe reactii, mai ales aici.
  • stocariu

  • Mesaje scrise: 733
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Am convingerea ca vor mai fi. In general pe acest forum sunt oameni ok si saritori. vezi topicul cu multumiri. Chiar si eu am avut 2 astfel de experiente cand m-au ajutat, altii poate ma apreciaza pe mine ca i-am ajutat...
  • taxi43edy

  • Mesaje scrise: 1,208
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Exact cum ai spus si tu ,problema este timpul limitat pe care il avem
Sper din suflet sa gasesti parteneri sa te sustina moral si material ,pentru a putea sa duci acest proiect mai departe
Bafta
  • drf

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Astazi am ajutat o doamna care sufera din pacate de vreo 10 afectiuni (mi-a aratat un raport medical..). Practic, este incapabila sa se miste normal, pielea sufera de imobilitate, este foarte rigida, iar pentru ca afectiunile dansei nu sunt gasite in nu stiu ce nomenclator medical, statul ii ofera doar 33 RON pe luna pensie de boala. Nu stiu cum se descurca ..



  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Numai dintr-o privire se vede ca doamna sufera de sclerodermie sau de un overlap syndrome. Decat sa dea banii pe toate partile mai bine s-ar duce la un doctor in adevaratul sens al cuvantului.
Succes in ceea ce faci. Tot respectul pentru gestul incredibil.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR