Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • Muky

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2004

  • Mesaj Privat
Masina: Opel Astra 1992 in 2 usi, motor 1.4.
M-am saturat sa tot bag cheia la deschis usa, mai ales seara cand stau si tot caut gaura pt. cheie Mad . Simtu gaurii defectuos, ce sa-i fac... Bun, concluzia este ca am decis sa imi pun inchidere centralizata si as vrea bineinteles sa existe si o telecomanda la mijloc. Am vazut la Metro un sistem de inchidere centralizat dar nu stiu daca merita. Acum intrebarile ar fi: si-a luat cineva sistem din ala? Are telecomanda? Sunt greu de montat? Cu alte cuvinte as putea incerca sa-l montez singur? Am vazut ca sistemul ala ii pentru 4 usi si is curios daca stie cineva daca pot sa-mi iau de undeva pt.2. Poate cineva sa-mi faca asa un fel de ghid la cum se monteaza, ce trebuie sa fac si mai ales ce sa nu fac?
Stiu ca sunt o multime de firme care fac lucrul asta, dar chiar as vrea sa incerc singur.
Daca aveti ceva sugestiui nu ezitati!
Multumesc!
Skip ads

  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Recomand sa-ti cumperi o alarma + inchidere centralizata, cauta un dealer bun si monteaza-le acolo... din experienta marfa de genul ".etro" este ieftina si atat, bafta
  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
eu mi-am montat pe Nova din alea de la metro (eagle)

Destul de fiabile au fost, mai bune decat cu ce venea supernova din fabrica

sunt motorase cu tije la capat. cu o chestie cu 2 suruburi tu trebuie sa cuplezi tijele alea la tijele masinii cu care se actioneaza incuierea/descuierea

tre sa ai grija sa mearga cat mai lejer, pt ca in timp daca nu se misca in voie, o sa se strice motorasele

parerea mea e sa le montezi TU, dar o sa-ti ia ceva timp. mie mi-a luat o dupa-masa impreuna cu tata

Bafta
  • Corneliu Panait

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Zafira 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Am vazut ca sistemul ala ii pentru 4 usi si is curios daca stie cineva daca pot sa-mi iau de undeva pt.2.

Degeaba cauti cu doua motorase, tie iti trebuie oricum 3, unul si pentru hayon, nu?
Eu am avut o astra F in 3 usi si am cumparat instalatia de la metro. Foarte fiabila, am fost foarte multumit, insa tre s-o montezi intr-un atelier agreat, altfel nu ai garantie. Asa ca in fata blocului o montezi pe barba ta...
Skip ads

  • jonny
  • **
  • 486 mesaje
  • din 24 Apr 2005
  • Astra 2001 Z16SE
  • Cluj-Napoca, Romania
  • jonny

  • Mesaje scrise: 486
  • Locatie: Cluj-Napoca, Romania
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Unde este situata aceasta la masina din semnatura?
  • Mr.hat

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2004

  • Mesaj Privat
nu stiu daca te ajuta cu ceva , la astra f ii in usa de la sofer, in spatele broastei
  • Mikki

  • Mesaje scrise: 1,418
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 1.6
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Modulul de comanda pt inchiderea centralizata este montat in spatele mastii laterale, in spatiul de sub bord in dreapta.
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR